Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Érdemes egyáltalán mások...

Angel of Darkness kérdése:

Érdemes egyáltalán mások érdekeit is figyelembe venni?

Figyelt kérdés

A történet a következő. Idén januárban beiratkoztam egy angol tanfolyamra. Összejött egy nagyon jó csoport. A tanfolyam április közepéig tartott. A következő szint egy héttel később kezdődött volna, de mivel július végén lett volna vége, senki sem akarta akkor folytatni rajtam kívül, mert nyár, meg meleg. Na, alkalmazkodtam a többiekhez, mert mindenki szeptemberben akarta folytatni.

Erre mi történt? Tegnap volt a beiratkozás, és kiderült, hogy csak én maradtam a csoportból, senki sem jött.

A legbosszantóbb az egészben az, hogy ha nem törődök velük, akkor azzal a tanfolyammal, meg egy intenzív nyárival már két szinttel közelebb lennék a nyelvvizsgához.

Ezek után érdemes egyáltalán mások érdekeit is nézni?



2013. aug. 28. 08:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Érdemes mások érdekeit nézni alapvetően sok helyzetben. De azért vannak olyan helyzetek, pl. egy nyelvtanulás, ami nem arról szól, hogy akkor majd együtt milyen jó lesz, hanem arról, hogy minél előbb elsajátítsd a nyelvet. Én biztos nem vártam volna a többiekre.
2013. aug. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem is ez volt az utolsó.
2013. aug. 28. 10:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Az ilyen dolgokban nem a legjobb, ha mások érdekeit előbbre helyezed a sajátodnál. Én is csináltam már pár hasonló dolgot, de utána rájöttem, hogy nem kellett volna. Azóta próbálom jobban átgondolni a helyzeteket. Csak sokszor szinte, olyan mintha nem is lehetne válaszásom. Kicsit más barátaim vannak mint én. Az ő határozott fellépésükkel, magabiztosságukkal és akaraterejükkel szemben általában elhalkul a hangom. Én jóval csendesebb, félénkebb vagyok és sajnos már többször kiderült, hogy nem állok ki magamért, nem tudom magam megvédeni. Persze, próbálkozom több kevesebb sikerrel. Amúgy igen, van amikor mások érdekeit is fontos nézni, de csak akkor, ha nem nagyban ütközik a sajátoddal.
2013. aug. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
*válaszásom
2013. aug. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mondom válaszTásom. :)
2013. aug. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én azért hajoltam meg a többiek akarata előtt, mert elhittem, hogy nekik is jelentett annyit a jó csapat, mint nekem, és tényleg akarják folytatni. De hát úgy látszik nem.
2013. aug. 28. 10:46
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy nyelvtanfolyam nem eredményez egy olyan szoros közösséget,mint egy 4 éves gimi vagy 8 éves általános. Kicsit lazábban kéne venned az emberi kapcsolatokat,lesznek emberek akikkel hetekig vagy hónapokig közös célotok lesz,aztán ha vége, többet nem látod őket.
2013. aug. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Pont az lehet a baj, hogy nem nagyon vannak emberi kapcsolataim. Nincsenek barátaim, igazán közeli ismerőseim sem, és minden ilyen csoportban abban bízom, hogy na, most majd lesznek. Aztán általában jó nagyokat csalódok.
2013. aug. 28. 12:05
 9/9 anonim ***** válasza:
7-es válaszoló vagyok: Nekem sincsenek nagyon,de emellett is tudom,hogy mit várhat az ember másoktól... :( Próbáld érzelmileg ezentúl távol tartani magad majd a jövőbeni hasonló helyzetben,s kevesebb csalódás ér majd.
2013. aug. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!