Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárral ilyen kapcsolatban...

Tanárral ilyen kapcsolatban lenni normális? 15/l

Figyelt kérdés
Van egy baratnom akinek van egy kedvenc tanárnője. És elég jó a kapcsolatuk.. A baratnom egyszer egy levelet is írt neki mikor elballagott.. Most már a tanár nem tanítja őt de ugyan olyan jó a kapcsolatuk..
2013. aug. 28. 09:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne normális?

A tanár is ember, vagy nem így gondolod?


Ha a barátnődnek idősebb tanár úrral (vagy bármely más foglalkozású idősebb férfival) lenne közelebbi kapcsolata... az már nem lenne ilyen egyértelmű. Ott már felmerülhetne, hogy nem biztos, hogy olyan ártatlan barátságról van szó,


de így?

Nincs az kőbe vésve, hogy az embernek csak a saját korosztályából lehetnek barátai.

2013. aug. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Perszehogy. A jó tanár nem ellenség, hanem tanító, mester. Valószínű úgy látják: a diák tud tanulni tőle, a tanár tudja tanítani még. A tanítás nem az órai anyag leadása, hanem a megismerésben segítés. Isten, világ, ember, önmaga megismerésében való elmélyedés a megismerés. Ez egy életen át tart az embereknél. Van aki segít ebben, van aki akadályoz. A ember saját feladata ezt kiválasztani: ki segít?(azt keresni) ki akadályoz? (azt kerülni)És a hála, a legnemesebb érzés, az megmaradhat egy életen át..
2013. aug. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Két embernek még azután is jó a viszonya, hogy már nincsenek napi kapcsolatba. Hát ez már tényleg milyen extrém dolog.

Normális ilyenkor az, ha a utcán meglátod akkor elfordítod a fejed!

Te normális vagy, vagy ki tűnsz a tömegből?

2013. aug. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Helyes. Jó látni ilyet. :) Semmi gond sincs vele.
2013. aug. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez teljesen normális.

Én most tizedikes vagyok, de még mind a mai napig szoktam beszélni az általános iskolás kémiatanárommal (nő). 7-8. osztályban (meg most is, csak már nem ő tanít) jártam csomó kémiaversenyre és mindig együtt készültünk, évvégén így nekem adták a feladatot h írjam meg neki az osztály nevében a búcsúbeszédet. Aztán idő hiányában a búcsúbeszédeket törölték a tanárbúcsúztatú programjából, de ha már megírtam, szépen kinyomtattam és odaadtam neki én is a ballagáson egy levél formájában. Kilencedikben is sokszor visszamentem többek közt hozzá is a sulimba, még akkor is segített a versenyekre készülni, adott egy olyan könyvet versenyfeladatokkal, ami nem volt meg a gimiben. Mondta, hogy ha valamilyen versenyre megyek, arról mindig számoljak be neki, így elég sokat e-mailezünk (más tanárokhoz képest értve). Szerintem ez teljesen normális, sőt inkább az a rossz, ha gyűlölettel teli kapcsolat alakul ki, mert van ilyen is, de ez már egy másik történet.

Tehát nincs ebbe semmi rossz, egyébként is egyneműek (mármint bnőd és a tanára).

16/F

2013. aug. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szerintem normális...ha tehetném, én is ilyen kapcsolatot ápolnék a volt kémia tanárommal, de ő sajnos már nem az általános sulinkban tanít, hanem egy egyetemen, ami elég messze van, szóval ritkábban tudom meglátogatni :(

15l

2013. aug. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Normális.

Én ismerek olyat, aki tartja a volt általános iskolás tanárával a kapcsolatot, de már tegezi is, és nagyon jóban vannak.

2013. aug. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!