Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Félek a gimitől, a gólyatábor...

Félek a gimitől, a gólyatábor sem volt túl jó. Hogyan ne legyek előítéletes a sulival szemben? 15/L

Figyelt kérdés
Gólyatábor előtt rossz előérzetem volt, aztán itt olvastam egy olyan kommentet a suliról, ami alapján kezdtem kételkedni abban, hogy oda akarok menni. (Volt még két másik, akiknek semmi bajuk nem volt a sulival, egy pedig imádta. De ezeket (a rossz komival együtt) még 2009-ben írták.) Így még kevésbé volt kedvem menni. Aztán eljött a gólyatábor előtti nap, egész végig izgultam, alig tudtam elaludni, este még sírtam is. Lehet, hogy emiatt az előítélet miatt nem tudtam magam 100%-osan jól érezni ott. A gyülekezőhelyen rögtön oda tudtam menni valakihez szerencsére, sokat mosolyogtam, viszont mivel a lánynak idő közben megjöttek a barátai, ezért nem nagyon tudtam hozzászólni a beszélgetésükhöz. Aztán találkoztam egy lánnyal (nevezzük A-nak), aki egyedül jött, vele elvoltam első nap (akkor kaptam egy kedves szobatársat (B) is, de vele amúgy egész nap nem dumáltunk, csak este) meg második feléig is. Aztán a lányra rámászott egy másik (C), és tábor végéig egymással voltak elfoglalva. Egyszer célzásképp megkérdeztem, hogy nem gáz-e, ha velük lógok, erre "C" azt mondta, hogy "nem, ő bír, csak "A" és ő túlságosan el vannak foglalva egymással". "A" meg csak annyit mondott, hogy "nem baj". Annyira gáz volt, hogy ott voltam velük, néha bele is szóltam a beszélgetésbe, viszont volt, hogy "C" rám se nézve elhívta "A"-t, magyarul otthagytak. Ilyenkor meg nem tudtam mit reagálni. Aztán "C" bemutatott nekem egy olyan lányt (D), akivel ugyanaz a kedvenc bandánk, mint később kiderült. De mivel "D" már összeismerkedett valakikkel, azért nem sokszor mentünk oda egymáshoz. Viszont amikor igen, akkor nagyon jól elbeszélgettünk. Rajtuk kívül 3-4 lánnyal váltottam pár mondatot. Egyébként barátkozós, nyílt típus vagyok, de itt nem ment a dolog. Nem tudtam rendesen önmagam lenni, ezért azt hitték rám, hogy csöndes, visszahúzódó lány vagyok. (Ugyanez volt a gólyatábor előtti 10 napos táborban, csak ott voltak barátnőim, akik szépen kihagytak mindenből.) A tábor alatt volt egy kis veszekedés (a csoportunkban volt egy dirigálós csaj, meg neki két "talpnyalója", és ők nem hagytak minket érvényesülni, aztán mikor nem jött össze nekik, amit akartak, akkor a képünkbe vágták, hogy "dehát sz*rt se csináltunk"). Persze szivattak is minket a "nagyok", alig tudtunk lépcsőzni az izomláztól. Éhes voltam, fáradt és egyedül éreztem magamat, ezért szerintem túlreagáltam ezt a "magányos vagyok" dolgot (még kevésbé próbáltam barátkozni). Tábor végére már honvágyam is volt. Örültem, hogy hazamentünk. Erre pluszban rátett az is, hogy hiába volt kiiírva a honlapra, hogy "jó tanulmányi eredményű diákokat keresnek" meg hogy "4,5-ös átlagtól vesznek fel". Akiktől megkérdeztem az átlagukat, mind csodálkoztak, hogy 4,5-tel miért ide jöttem, nekik 3,5-ös. Meg lazán bejelentették, hogy van úszás óra. (Azért is oda akartam menni, mert elvileg ott nem volt úszás, én meg félek a víztől.) Egy csaj szerint választható óra, a többiek nem reagáltak rá. Szóval nem tudom, hogy mi van.) Már ott tartottam, hogy el se akarom kezdeni ott a suli, át akarok menni máshová. Amikor anya azt mondta itthon, hogy be kell menni valamiért a suliba, próbáltam halogatni meg minden. Anya azt mondta, hogy nyugodjak meg, egy komment alapján ne ítélkezzek, meg attól még hogy nálam rosszabb tanulókat is fölvettek, taníthatnak ott rendesen. Meg hogy alig voltak ott osztálytársaim, suliidőben biztos fogok találni jó barátokat. Nekem viszont már hiba mondja... Aztán meg olvastam a Szent Johanna Gimit is, így akaratom ellenére volt egy ideálom. Tényleg sok dologban hasonlít rá a sulim, viszont valahogy mégis más... Hogyan szüntessem meg az előítéleteimet és hogyan nézzek pozitívan a suliidőre? (Bocs a kis regényért...)

2013. aug. 28. 13:51
 1/3 A kérdező kommentje:
Volt ott 3 tanár, és mind jófejek voltak és kedvesen bántak velem, de ez sem sokat segített...
2013. aug. 28. 13:53
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát ez tényleg jó hosszú volt :D. Én 7. után váltottam sulit és én se nagyon akartam bemenni ,de szerintem nyugodtan tartsd meg az előítéleteidet max úgy is meglátod h milyen.Az osztálytársaiddal meg úgy ahogy jóban leszel mert sokat lesztek összezárva 1 légtérbe. Nyolcadikban anno én is egy emberrel beszéltem és vele is csak keveset most meg a legjobb barátom szóval kitartás és meglátod h milyen lesz :) 16f
2013. aug. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
szia! a beilleszkedés sose megy olyan gyorsan, ezt ne is várd. a SZJG csak egy KITALÁLT történet. Sose találsz ilyen jó sulit. biztosan lesznek barátaid, lehet hogy olyan emberek, akikkel észre sem vettétek egymást a gólyatáborban. az előítéletek nem jó dolgok. ha mégsem tetszik a suli, akkor meg féllévtől, vagy jövőre menj át máshova. de ez nem normális, hogy ennyi miatt máris iskolát akarsz váltani, amikor még el sem kezdődött a suli. azt meg el kell fogadnod, hogy A-nak vannak jobb barátai mint Te. majd találsz nála jobbat.
2013. aug. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!