Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nem megy a beilleszkedés. Mit...

Nem megy a beilleszkedés. Mit csináltam/csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Már 2 éve vagyok az osztályomban,mert felső elején jöttem. Az osztálytársaim máig úgy bánnak velem,mint a lábtörlőjükkel,folyton csúfolnak,meg mondják,hogy ilyen meg olyan ronda vagyok,stb. ,de úgyérzem csak azért csinálják ezt,mert egy olyannal barátkozom,aki nekik nem szimpi.

Visszatérve a csúfolós témára:

mondják,meg napi 8x fejemhez vágják,hogy én mennyire ronda vagyok,és lassan kezdem is elhinni,hogy az vagyok,pedig több ember (nem osztálytárs) mondta már,hogy szép vagyok.

A fiúk folyamatosan piszkálnak,a vezetéknevem miatt.

A lányok nem fogadnak be a klikkekbe,maguktól hozzám se szólnak,hátam mögött kibeszélnek.

Én rontottam el valamit? :'(

Hogyan tudnék normálisan beilleszkedni?


Egy tanácstalan tinilány



2013. szept. 12. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Velem is ez volt egy ideig. Nagyon nehéz időszak. Én elmentem abból az osztályból és egy másikban teljesen elfogadtak.
2013. szept. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy nehéz ezzel bármit is kezdeni, de azt soha ne felejtsd el, hogy NEM te rontottad el! Ne okold magad! Nem tehetsz róla, hogy nekik nem szimpi az, akivel te jóban vagy - ha jól érzed magad vele, nyugodtan légy vele továbbra is. Ha van egy ember, aki kiáll melletted, már nem vagy egyedül, akárhányan is vannak ellened. A vezetékneveddel meg miért lenne baj? Azt sem te választottad magadnak, és iszonyatosan gyerekes, hogy ilyeneken akadnak fenn. A szépség pedig relatív, nem mindenkinek ugyanaz szép. Ráadásul a mai világban ez a kép is nagyon eltorzult: ha nem vagy 45 kilós platinaszőke, nagymellű plázacica (nem kell okosnak lenned, csak légy dugható), akkor a páwafiúcskák rád se néznek. (Félreértés ne essék, nem irigységből mondom - ilyen pasival eszembe nem jutna kikezdeni!) Na meg ha többen is mondják, hogy szép vagy, akkor miért azoknak hiszel, akik ott tesznek keresztbe neked, ahol csak tudnak? Általánosban én is elhittem magamról, hogy full ronda vagyok, meg hogy senkinek se kellek, aztán mióta van egy kis önbizalmam, ez kívülre is látszik, és vonzom az embereket. :) (Ez sem mindig jó, de nagyrészt előnyei vannak.)


Első körben én megmutatnám nekik, hogy velem nem érdemes szórakozni. Ha nekem beszól valaki, már megtanultam kulturáltan, egy mondatban visszaszólni úgy, hogy utána csak pislog az illető. És tényleg nincs rá szükség, hogy felemeljem a hangom, minden attól függ, hogy mi látszik rajtad, miközben beszélsz. Ha "bocs-hogy-élek" stílusban állsz előttük, akkor céltábla leszel, de ha határozott vagy, és elhiszed magadról, hogy értékes és egyedi vagy (hiszen mindenki az), akkor ez látszani fog a kisugárzásodon is. Semmiképp ne akarj megváltozni a kedvükért! Sokkal jobb, ha olyan embereket keresel, akik mellett igazán jól érzed magad, mint ha olyanok vesznek körül, akik csak lehúznak. Én, ha látom, hogy egy társaságban nem feltétlenül látnak szívesen, vagy nem érzem jól magam, mert pl. nem tudok hozzászólni a témához, vagy egyszerűen nem érdekel a dolog, inkább arrébb megyek. Ettől nem vagyok csapongó, megvan a baráti köröm, de nem vagyok kétségbeesve, ha el kell szakadnom tőlük. Te is próbálj meg másokkal is kapcsolatba kerülni, mert valahol biztos vagyok benne, hogy megtalálod a helyed. Ha más nem, akkor középsuliban 100%. Az általános még egy olyan "semmilyen" közeg, középsuliban meg nagyjából hasonló érdeklődésű, motiváltságú emberek kerülnek egy csapatba, ahol könnyebb megtalálni azokat, akikkel egy társaság lehettek. :)


Minden jót! :)

Egy 16 éves lány, aki általánosban hasonló dolgokkal küzdött

2013. szept. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Annamari19910512 válasza:
100%
Szia :) nálam az a poén hogy eddig tök jó volt minden voltunk csajok négyen és tök jól kijöttünk...most meg az első naptól fogva flegmák é nagyképűek lettek néha még köszönni sem akarnak. Próbálj meg inkább másokkal barátkozni az ilyenek nem érnek annyit, hogy emésszed magad...
2013. szept. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Velem is pont ugyanez van csak azzal a különbséggel hogy én fiú vagyok. Igaz hogy én csak egy hete vagyok ebben az új iskolában de egész héten át csúfoltak a vezeték nevem miatt és a hajam miatt is. Mindennap gúnyolódtak rajtam és nevettek de nemcsak rajtam hanem a haveromon is akivel már 8-éve haverok vagyunk. Én a mainap készülök másik iskolába iratkozni. 17/F
2013. szept. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne magadat hibáztasd! Engem is csúfoltak, hagytam magam, nem esett jól. Sajnos be kell látni, hogy az emberek ilyenek! Főleg manapság. :( Az meg már a szegénységi bizonyítványa az embereknek, hogy valakit olyasmi miatt csúfol amiről az illető nem tehet. Akár haj szín, akár név, akár alkat....Te több vagy náluk, mert nem teszel vagy tennél ilyet, ez már önmagában becsülendő, szerintem. Én sem, csúfolnék senkit, sőt pártfogásba veszek kollégát,ha látom ilyen van.
2013. szept. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Vágj vissza valamivel amivel tudsz.pl lehet hogy ronda vok de van mellem:D
2013. okt. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Vágj vissza valamivel amivel tudsz.pl lehet hogy ronda vok de van mellem:D meg keress más társaságot.
2013. okt. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az a loegfontosabb hogy ne menekülj a problémáid elől! Tudom nehéz de állj eléjük és kérdezd meg:mi a bajotok van velem?
2014. ápr. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!