Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Csendháborítás miatt feljelent...

Csendháborítás miatt feljelentem a szomszédot. Mi a menete és mik a következményei?

Figyelt kérdés

Már nagyon unom hogy éjfélig és tovább ordít a zene.Csak felhívom a körzeti megbízottat hogy csendháborítás miatt feljelentem őket és annyi?Vagy kérnek tőlem adatokat,stb.?

Akkor mi van ha kiérnek a rendőrök és pont akkor kapcsolják ki?Akkor rámvarrják a kiszállási költséget?



2013. júl. 21. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:
32%

Címet kérnek, de azt diszkréten kezelik, nem fogják mondani a szomszédnak hogy Kovács piroska hívott minket hogy zavarja a zene

Ha elhallgat kicsit és pont nem szól zene, akkor is felhívják a figyelmét a következményekre


De amúgy butaság foglalkozni vele, többre mész ha Te magad intézkedsz, ez az ország ilyen, eredményesebb ha önbíráskodsz

2013. júl. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Meg lehet próbálni, de nem biztos, hogy siker lesz. Nálunk ablakból dobják ki szemetet, kihívták rendőröket, itt volt egész nap, persze, hogy akkor senki se dobál :D
2013. júl. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Nincs olyan, hogy feljelented a szomszédot, pláne nincs kiszállási költség. Telefonálsz, hogy csendháborítást szeretnél BEJELENTENI, elmondod pár szóval, hogy hangos zene, a szép szóból nem értenek stb. Kimegy a rendőrség, de néha a kerületi polgárőrséget küldik, ha már nem szól a zene, akkor sincs semmi, de mondjuk célszerű olyankor visszaszólnod, hogy bocsika, de tárgytalan, mert épp elhallgattak. Ha zajongnak, akkor csöngetnek a szomszédhoz, elmondják, hogy vegyenek vissza magukból, mert első-második alkalommal csak figyelmeztetnek, de harmadszorra már helyszíni harrmincezer forintos bírságot kapnak. Ez általában használ. Ha távozásuk után visszahangosítják a zenét, akkor ezt nyugodtan bejelentheted újra, ne te legyél zavarban, ha nincs nyugtod a saját házadban. De először célszerű értelmesen beszélni velük, ha ez süket fülekre talál, csak akkor hívj rendőrt.
2013. júl. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
Az önbíráskodást bünteti a törvény. Ha van a telefonodba hangrögzítési lehetőség, vedd fel a hangoskodást (pl. az ajtajuk előtt), a felvétel dátumozva van és óra, perc is lesz rajta, és ha épp elhallgat a zene, mire kiér a rendőr, lejátszhatod nekik stb. De nem kérik, hinni fognak neked, hogy nem szórakozásból hívtad ki őket, felmennek és a többit leírta az előttem szóló. Látni fogják, hogy ideges, karikás szemű ember hívta ki őket, segíteni fognak a zenének gátat szabni, hidd el.
2013. júl. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

Én is jelentettem már be a felső szomszédomat csendháborítás miatt, bár végül elég hülyén jött ki a dolog. Akkoriban gyakori szokása volt, hogy bejelentés nélkül hajnalba nyúló bulikat tartott, ahol a hangos zene még kevésbé zavart, az állandó üvöltözés és az, hogy kishíján a fejemre szakadt a plafon az ugrálásuktól már annál inkább (ha ismeritek a panelházakat, tudjátok, hogy azok a vékony falak hogy vezetik a hangot és hasonlókat). Kétszer is felmentünk nekik szólni, hogy visszább kéne venni egy kicsit, de a bulik nem maradtak abba. Egyszer mikor már nagyon elegem lett, mert másnap kelnem kellett volna időben és nem tudtam aludni, felhívtam a rendőrséget. Kértek nevet és címet is. Én hülye ráadásul még egyszer hívtam őket, annyira soká jöttek. Balszerencsémre aztán pont, mire kiértek a rendőrökre, meglepetésemre elhallgattak, mintha érezték volna hogy baj lesz. Elég cikis volt, de kimentem a rendőrök elé, mondtam nekik hogy most épp csendben vannak, de tegyék meg hogy felmennek és rájuk ijesztenek.

Azóta nem igazán buliznak, hál' Istennek. :D

2013. júl. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
88%
Este tíz után nyugodtan tehetsz bejelentést. Mondjuk én még nappal is át-átmentem a szomszédhoz, leüvölteni a fejét, amikor a tavasz első jeleire a teraszra tette a hangfalait, s bömbölt Dupla kávé, meg hasonó nívótlan vackok. Nem azért költöztem vidékre, hogy madárdal helyett ilyenekre ébredjek.
2013. júl. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!