Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanárok miért szeretik...

A tanárok miért szeretik ennyire ijesztgetni a diákokat érettségi előtt?

Figyelt kérdés
Az összes érettségiztetős tanárom agyon rémiszt minket, hogy az érettségi milyen nehéz, sokan megbuknak, magas a ponthatár, ha most nem tanulsz, érettségin nem fogod tudni. Most ez komoly? Mert érdekes, hogy minden leérettségizett ismerősömtől azt hallom, hogy az érettségi az egy vicc, józan paraszti ésszel is megírod legalább egy kettesre a középszintet. Most nekik ez mire jó??
2013. okt. 17. 20:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Azért csinálják, hogy motiváljanak, hogy már most kezdjetek el tanulni. És hidd el, igazuk van. Aki nem a kettesre hajt, hanem mondjuk tervez továbbtanulni, annak sokat számít, hogy novemberben kezd készülni az érettségire, vagy áprilisban...
2013. okt. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azért, hogy tanuljatok. 2-es érettségivel pedig mit akarsz kezdeni? A felvételi ponthatárok tényleg az egekben vannak a valamire való szakok esetében.
2013. okt. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

A tanárok egyfajta motivációnak szánják ezt. Azon lehet vitatkozni, hogy megfelelő-e. :)

Én 2011-ben érettségiztem. Józan paraszti ésszel tényleg elég sok mindenre lehet menni. Értsd: csak a nagyon sík hülye bukik meg. Viszont ha jobbat akarsz, akkor azért tanulni is kell. :)

2013. okt. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom... én tanulok, de aki normálisan felkészül óráról órára, azokat is állandóan szekálják.

Mondjuk én az irodalommal elég hadilábon állok, félek az érveléstől, novella-vers elemzéstől... abból elég hülye vagyok (még)

2013. okt. 17. 20:16
 5/9 anonim ***** válasza:

Engem anno azzal cseszegetett az infó tanár, hogy az emelt szintű informatika érettségi iszonyatosan nehéz, nehogy elmenjek. Aztán elmentem, és nagyon gagyi volt.


Józan paraszti ésszel nem 2-esre, hanem 4-esre lehet megírni a legtöbb középszintű tárgyat.

2013. okt. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én 2012-ben érettségiztem.Én nem tanultam bevallom őszintén,nem készültem szinte semmit. Ennek ellenére az osztályban az egyik legjobb eredmény értem el,2 elnöki dicséret kíséretében.
2013. okt. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Persze aki pl. orvos akar lenni, annak azért kell tanulnia rendesen, de egyetemen egy vizsgára sokszorosát fogja még így is.


Műszaki szakterületre viszont bárki bekerül, csak bent maradni nehéz.

2013. okt. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

érettségi előtt ezt velünk is eljátszották, érettségi után meg néztünk bután, hogy emiatt kellett "rettegnünk" hónapokig.

mint ahogy írták már előtte: puszta motiváció miatt lehet az egész "rémisztgetés"- persze az biztos, hogy nem árt rá tanulni, de ha van az embernek valamicske sütnivalója akkor megoldható a dolog.

mint szokták mondani, erre is igaz, hogy nagyobb a füstje, mint a lángja.

2013. okt. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csupa jó szándék!
2013. okt. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!