Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Október 23. -ai ünnepség-ezt...

Október 23. -ai ünnepség-ezt hogy lehetne elintézni?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Az október 23.-ai ünnepség nálunk mindig elég hosszú, és nagyon sokan vagyunk egy kicsi teremben nagyon szorosan. Én ezt egyszerűen nem bírom. Nem vagyok pánikbeteg, a buszon is bírom a zsúfoltságot, a tömeget is (pl. bevásárló központokban), de akárhányszor ünnepség van az utóbbi 1 évben nagyon rosszul érzem magam. A tömeg, nincs levegő, mindenki nagyon közel jön hozzám, beszorítanak vagy nem tudom. A suliból ilyenkor nem lehet előbb eljönni, a portás ki se enged, az ofő is nézi, hogy mindenki ott van-e. Sajnos nem vagyok az a csöndes kislány, akit megsajnálnak a tanárok (pofátlan se), az ofővel sincs jó kapcsolatom, de még ha ezt el is mondanám neki, ami nem menne, (egyszerűen nem szeretem kimutatni a gyenge pontjaimat), akkor se hinné el. Valaki tudna valahogyan segíteni? Kérlek csak normális válaszokat. Előre is köszönöm:)

2013. okt. 19. 23:04
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Jelents beteget, oszt kész.
2013. okt. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az elkövetkező összes ünnepségen? :D Amúgy az elég feltűnő, hogy pont ünnepség előtt leszek rosszúl..
2013. okt. 19. 23:13
 3/9 anonim ***** válasza:

Képzelem hogy ennyi hazafiasság sincs benned hogy legalább megemlékezzél arról hogy hogyan szívtuk mi meg ezt a napot. Gondolj bele hogy 56-ban mivolt ott. Gondolom csak volt szó általános iskolában is erről töriórán. Nem igaz hogy erre a kis félórára nem vagy képes sőt még ha ülhetsz is kibírni azt hogy megemlékezzél erről.

Nálunk sem volt különb, nehogy azt hidd. Sőt nekünk ez mellett még a városi ünnepségre, pontosabban a megemlékezésre is kötelező volt elmennünk, mert én ezt nem nevezném ünnepélynek hanem inkább emléknapnak, és mégsem panaszkodtunk mi emiatt. Pedig nekünk állnunk kellett egy díszterembe bezsúfolva, sőt a városin még nagyobb tömeg volt mert többi iskolából is jöttek oda emberek, plusz még esőben is állnunk kellett, és aki nem ment el igazgatói figyelmeztetést kapott!!! És volt amikor beteg voltam és nem tudtam elmenni de mivel orvoshoz sem tudtam menni mert nálunk mindig 23-án volt ez még ha vasárnapra esett akkor is, nem volt mellé duma, csak is igazgatói engedéllyel mellőzhettük is ezt, akkor is ha a szülő kérvényezte, és hiába volt utólagos igazolásom nem vették figyelembe.

És én büszke vagyok a magyarságomra, oda sem azért nem mentem el mert lusta tróger vagyok aki egy rohadt félórát nem bír ki állni egy helyen, hanem mert tényleg rosszul voltam, ügyeletre is kellett mennem, de onnan egyből kórházba küldtek azonnali UH-ra mert nagyon gyanús dolgot találtak a belemben amiről kiderült hogy semmi komoly de akkor kinek jutott eszébe igazolást kérni. És hiába jött az igazgatói. Nem mintha érdekelt volna mert én úgy tojtam le nagyban de ettől függetlenül elmentem volna, mert magyar vagyok, büszke vagyok rá, még ah ilyen nyomorult a helyzet akkor is, azért azzal megtisztelem őseinket hogy ezeken az emléknapokon, ünnepségeken, részt veszek és megemlékezek róluk. 12 órás műszakban nem könnyű ilyenekre eljutni manapság, de március 15-én is egész nap kokárdát viseltem és kb majdnem az egyetlen voltam a munkahelyemen akik ezt tették, hát elég nagy szégyen ez szerintem, plusz az autómon is nemzeti színű szalag volt a rádió antennáján. Pedig nem vagyok hungarista meg ilyenek, de büszke vagyok a magyarságra, csak arra nem ami most zajlik.

2013. okt. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem arról van szó, hogy nincs bennem hazafiasság... Csak arról, hogy nagyon nem tudok kb, ájulás közeli érzésben több, mint 1 órát végig állni... Szerintem is meg kell emlékezni a márc. 15-ről, az okt. 23-ról, csak mondjuk nyitott téren, vagy nagyobb teremben.
2013. okt. 20. 07:38
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha beteget jelentesz az nem jó azonnal levágják h mi van.

Ha van tesód, haverod bárki akinek az írását nem ismerik csak h ne a tied legyen. Íratsz vele egy pár sort az ellenőrződbe h családi okok miatt ebben az időpontban nem tudsz ott lenni. Azt nem kell indokolni h pontosan mi az.


Nekem bevált többször is ha nem volt kedvem bemenni, tesóm megírta :)

2013. okt. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Régen a Május 1 azért jobb időpontban lett megtartva :) általában nem esett az eső és meleg is volt, persze nem mindig.


Ha nem tudod elbliccelni, akkor kezdés után 5 perccel dobd be magad, és kimenekítenek.

2013. okt. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Álltok vagy biztosítanak ülőhelyet az ünnepségen? (Régen voltam már középsulis, nem tudom, hogy mennek most a dolgok... XD)

Szüleiddel milyen a kapcsolatod? Nem tudsz esetleg nekik szólni, akkor ők szólhatnának az érdekedben az iskolában, vagy írhatnának ők az ofőnek egy üzenetet, hogy mi a helyzet. Ha nem is az egész alól adnának felmentést, de legalább hamarabb eljöhetnél, vagy ilyesmi. Valamint így nagyobb nyomatékot kaphatna a kérésed. :)

Őszintén, ha az én lányom lenne ilyen helyzetben, biztos írnék. :)

Írtad, hogy nem szereted kimutatni a gyengeséget, de az sem megoldás, hogy minden egyes ceremónián elájulj...

2013. okt. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ha mindig elájul, akkor már nem gyanús. Volt egy osztálytársam aki tényleg behalt 5 perc után, ő sem értette mi a fenének kellett neki beállni örökké a sorba.
2013. okt. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Anelia válasza:
Megkerdezhetem, hogy melyik suliba jarsz? :)
2014. febr. 23. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!