Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nem tudok beilleszkedni a...

Nem tudok beilleszkedni a gimnáziumban. Vélemény?

Figyelt kérdés
Most vagyok 9-es úgy jöttem ebbe az osztályba hogy nem ismertem senkit. Mindig is visszahúzódó típus voltam, nehezen ment a barátkozás. Általános suliba voltak azért barátaim, de emlékszem hogy az első évbe pl csak fiúkkal barátkoztam, sok idő volt meg nyílni a lányok előtt is. Fiúkkal meg azért is volt könnyebb mert testvérem is abba az osztályba járt aki fiú, így az ő társaságában lógtam eleinte. Nyolcadik év végére amúgy nagyon jóba voltam mindenkivel, hiányzik ez a társaság. Most eljöttem egy gimnáziumba ahol az osztályomba senkit se ismerek, padtársam sincs.. páratlanul vagyunk lányok mindenkinek jutott egy csak nekem nem, fiúk is párosan vannak szóval én ülök egyedül csak. :/ Pedig nem szeretek egyedül ülni. De muszáj lesz megszeretnem. Szóval eltelt már lassan 2 hónap és még mindig nincsenek barátaim, nem tudok velük miről beszélni, nincs közös téma. Ők jót röhögcsélnek meg beszélgetnek én meg állok mellettük mint valami hülye és csak hallgat meg néha mosolyog..és ez rossz, kifognak közösíteni... Sulival kapcsolatos témán komolyan mondom hogy senkivel nem beszéltem még másról igen tudom unalmas ez a téma, de nem tudok mást mondani nekik, mindig elhatározom aztán mikor lenne rá lehetőségem áá inkább még se.. Valahogy azt érzem hogy muszáj lenne beilleszkedjek és ezért nem megy.. Más osztályokból akikkel amúgy egy héten találkozok 3x, egy másik gyerekkel meg hetente 1x és többet tudok róluk meg többet tuduk velük beszélni mint bármelyik osztálytársammal, tudok önmagam lenni nem feszengek ... Mit tegyek?

2013. okt. 23. 19:27
 1/8 A kérdező kommentje:

Elírtam:

Sulival kapcsolatos témán kivűl..*

..meg többet tudok velük..*

2013. okt. 23. 19:30
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyébként pár sráccal szoktam néha beszélgetni, az egyikkel haza egy buszon járunk szóval vele szoktam, de suliba sose, csak mikor ott állunk a buszmegállóba akkor hogy nézne már ki hogy kínosan állunk egymás mellett.. Meg jó fej, ő beszél is hozzám nem csak akkor mikor kérdezek. Suliba a fiúk társaságába meg félek oda menni mert az egyik srác nagyon tetszik, és amilyen hülye vagyok kerülöm a társaságát, nem akarok folyton elpirulni előtte. :D Egyébként csúnyának is tartom magam, a lányok közül én vagyok kinézetre is a legunszimpatikusabb, szóval lehet ez is egyik oka hogy nem szívesen barátkoznak velem, nem jönnek oda beszélni pár szót. A hajam is elég hülyén áll mindig, nagyon dús és kis hullámok vannak benne, össze vissza áll pedig szoktam fésülködni, de akkor is mindig úgy nézek ki mintha kócos lenne a hajam....:D
2013. okt. 23. 19:43
 3/8 anonim ***** válasza:

Itt egy másik eset, ahol vannak válaszok.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..

2013. okt. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Nem tudok segíteni, de ami nekem rögtön eszembe jutott erről, hogy:

Na. Végre egy ember, aki normálisan meg tudja írni a problémáját, amivel kapcsolatban tippeket szeretne. És még csak 9-es. Írásod alapján teljesen normálisnak tűnsz, én biztos szívesen barátkoznék veled, de hát én 26 éves vagyok már. :D

Lehet az a gond, hogy az osztályodba nincs normális ember, akivel szívesen megosztanád a gondolataid. Előfordulhat manapság könnyedén. Nekem is nagyok az elvárásaim.

2013. okt. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Egyébként belegondolva, tényleg nem lehet könnyű így, főleg hogy két hónap eltelt. Lehet cikinek érzed vagy számodra ez túl különc viselkedés, de én lehet szólnék a tanárnőnek erről a problémámról és kérném, hogy ültessen el máshova valaki mellé. Akár mondhatnál nevet is. Nem kell erről beszélni senkinek és bármilyen ember is legyen az osztályfőnököd, biztos megértene és segítene.


Ez csak egy tipp.

2013. okt. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát engem kiközösítettek, lehülyéztek, csúfoltak, rajtam röhögtek, szóval lehet hogy a te helyzetetben még nincs ok arra, de én így utólag már bánom, hogy tűrtem a szenvedést, mert át kellett volna mennem másik suliba. Sosem szabad tűrnöd a szenvedést, mert magától nem lesz jobb. De persze lehet ha átmész, ott mégjobban kiközösítenek, szóval neked kell mérlegelned, de az is lehet hogy onnan is tovább mész majd egy 3.-ba.
2013. okt. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) De ha meg beszélnék a problémámról az osztályfőnöknek, akkor ha másnak nem a szüleimnek biztos tovább adná a bajaim...akkor ők meg antiszocnak néznének..?:D Szeretem az iskolát, és az osztályt is annak ellenére hogy még nem leltem barátra, és anyáék ennyit tudnak. Nem szeretek panaszkodni, hogy rossz ez így nekem meg alig beszélek vkivel, vagy ilyesmi.
2013. okt. 27. 01:34
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát, tudom hogy nehéz, de minél jobban bezárkózol, várni a hogy megtörténjen a csoda, na ez egy ördögi kör, sose szabad hagyni, hogy bezáruljon fölötted, vagy egy lebonthatatlan falat vonjon köréd.


Bocs, hogy ezt mondom, de kicsit te is tehetsz róla, mert mint magad mondtad, nem mersz barátkozni, már kezdettől abba a kategóriába sorolod magad, ami elveszett. Nem tudok érdemleges tanácsot adni, nincs erre egy mindig érvényes szabály hogy "hogy kedveltessük meg magunkat", ez közösségfüggő. Ha a külsőddel van problémád, akkkor biztos arra is van megoldás, hogy kiemeld az arcodnak szebb részeit, hogy szebbnek tűnj

Okos megfogalmazás, hogy feszengsz, mert furcsa a kinézeted. A szépség önbizalmat ad, amivel könnyebben tudsz közeledni, barátkozni, de csak akkor tűnsz és leszel magabiztos, ha legelső sorban önmagadat tiszteled.

Nagyon nehéz dolog túllépni a gátlásaidon, ha a tükörbe nézel (magamból indulok ki! ) észreveszed a sok bőrhibát, stb., de megéri elkezdeni tisztelni magad, mert enélkül semmi nem megy.

Ha tévedtem volna, bocs, de ha jól emlékszem te magad mondtad mindezeket, én csak erre építettem.


Sok sikert!

2013. okt. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!