Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem tudok...

Mit tegyek, ha nem tudok beilleszkedni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


17 éves lány vagyok és mindig is azzal a problémával küszködtem, hogy nem tudtam beilleszkedni a korombeliek körébe. Ez leginkább a középiskolában érződik..

Alapjában véve mindig is az idősebbekkel voltam körülvéve, egyrészt mert van három idősebb testvérem (8,15 és 17 évvel idősebbek) így az ő baráti társaságukban nőttem fel, majd ahova jártam zenélni, ott is idősebbekkel találkoztam, így szorosabb barátságot is huszonévesekkel kötöttem. A legjobb barátom 5 évvel volt idősebb nálam, de sajnos váratlanul meghalt 2 éve..azóta nem tartom a kapcsolatot a zenélős barátaimmal, így próbálok az osztálytársaimmal barátkozni.

A suli egyik legerősebb gimijébe járok, szóval bátran kijelenthetem azt, hogy a korombeliek értelmesebb részével vagyok egy osztályban, egy iskolában, de mégis olyan gyerekesek.

A legfőbb téma a bulizás, a szórakozás, a gyerekek többsége azt sem tudja mit kezd majd az életben..Nem érdekli őket a politika, a jövő, csak úgy elvannak a jelenben. Lényegében nem lehet semmiről beszélni velük, csak a múltheti buliról, hogy ki kivel van együtt és kb ennyi.

Nekem arra lenne igényem, hogy jobb művekről beszélgessünk, a politikáról, a jövőről. Szabadidőmben imádok koncertekre járni, de azok sem ilyen tuc-tuc discozenék..

Van egy barátom akivel ezt megtehetem( de ő is 9,5 évvel idősebb), de úgy gondolom szükségem lenne barátokra is..


2013. jún. 9. 11:36
 1/1 anonim válasza:

Szerintem több hozzád hasonló gondolkodású ember is van a te korosztályodban, környezetedben, csak a csordaszellem miatt mindenki követi a többieket.

Ez tipikus volt nálam is, amikor annyi idős voltam, mint te. Ha négyszemközt beszélgettem XY-nal, akkor "normálisan" lehetett vele komoly dolgokról is beszélgetni. Ha azonban társaságban voltunk, akkor idomult a többiekhez, és újra "suhanc" lett. De ebben a korban ez általános, főleg a miatt, hogy mindenki próbál tartozni valahová, ezért próbál megfelelni a haverok elvárásainak.

Én anno emiatt 3-4 baráti társasággal is tartottam a kapcsolatot, a változást nekem az első munkahely hozta meg, ott aztán minden korosztályt/érdeklődési kört megtaláltam.


A lényeg az, hogy ott vannak körülötted a hasonló gondolkodású fiatalok, de komoly dolgokról komoly ismeretség után beszélgethetsz valakivel!

2013. jún. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!