Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit csináljak, ha az iskolában...

Mit csináljak, ha az iskolában utálnak, mert csendes vagyok?

Figyelt kérdés

Igazából nem is akarok semmit csinálni, csak nagyon idegesít. Mit csináljak, hogy ne érdekeljen egy beszólás?Nehéz elmagyarázni, de megpróbálom. Szóval most mentem középiskolába és a jelenlegi osztálytársaim nagyon másak mint én. Bulikba járnak, néhányan cigiznek, de a humoruk is teljesen más. Alapvetően nem vagyok csendes, de nekik egyszerűen nincs mondanivalóm. Hozzászoktam, hogy általánosban teljesen más értékrendű lányokkal barátkoztam. Ezeknek ellenére barátságos voltam velük, de hát látszik rajtam, hogy nem olyan vagyok mint ők. Emiatt sokszor ha mondok valamit pl órán, akkor elkezdenek vihogni és csúfolódni (úgy hogy ne halljam). Sokszor hallom, hogy kibeszélnek és csúnyákat mondanak rólam.

Szóval ezek miatt már nem is akarok erőfeszítéseket tenni, hogy jóba legyek velük, de nagyon rosszul érzem magam, ha olyan történik amit fent leírtam. Tudom, hogy nem lenne szabad, hogy érdekeljen.. Mit csináljak, hogy ne érdekeljen?


2013. okt. 24. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg nem törődni vele.Egyik füleden be,a másikon ki.Esetleg szólj az osztályfőnöködnek.Én is hasonló helyzetben vagyok,sajnos azokat hamar megtalálják a hülyék,aki egy kicsit is más.Az elején én is nagyon rosszul éreztem magam,mikor beszóltak.Szóltam az ofőnek,aki eléggé leteremtette őket,meg mostmár vissza merek szólni.Ritkán még beszólnak,de nem annyira,mint tavaly év elején.

Kitartás!És merj visszaszólni!

2013. okt. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
80%
előszőr is szedd össze magad!a középiskola nagyon nehéz lesz neked ha ilyen maradsz..én azt tanácsolom h szólj vissza de gondolom te nem vagy ilyen..valakivel ugyis jóba leszel majd mert olyan nincs h senkivel se vagy jóba..idő kérdése..szerezz sulin kívűl barátokat és ha csúfolodnak gondolj rájuk és akkor már nem is érdekelnek ezek a hülyék...gondolj mindig másra.és kérlek szépen ne hagyd magad..muszály megerősődnöd mert azok akik csúfolodnak sose fogják abbahagyni és ez egész középsuliba így lesz..és sose fog tudni nem érdekelni mert ember vagy..és nyugtasson a tudat h akik piszkálnak kb 2x olyan rosszul érzik magukat mint te csak nem látod rajtuk..egy gondtalan ember nem piszkál mást aki piszkálodik az ugy akarja a rossz dolgait kiadni...ja ésha visszaszólnál (amit kétlek mert te rendes vagy) akkor ne csúnyát szólj hanem gúnyolodj vele h anynira szép vagy vagy h milyen poénos vagy..és onnan tudod hogy sikerült ha csúnyát szól vissza mert ugye ha nincsenek normális érvei jön a butaság..remélem boldogulsz
2013. okt. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Van legalább egy olyan ember az osztályban, akivel jól kijössz?

Mert én is hasonló helyzetben voltam és vagyok is. Engem talán nem utáltak, de az világosan látszott, hogy kilógok a sorból. Ez volt gimiben és most egyetemen is. De azért 1-2 ember mindig akadt, akit a barátomnak tarthattam, és én szerencsére olyan vagyok, hogy TÉNYLEG nem érdekel a többiek véleménye. Próbáld meg te is elérni, hogy ne érdekeljen, tudom, hogy nehéz, de minden nappal könnyebb lesz. Nem kell azért felfuvalkodottnak se lenni, ok nélkül ne bánts senkit, de ha téged bántanak, akkor egyszerűen nézd levegőnek az illetőt. Támaszkodj a barátaidra, és legyél te is a barátaid támasza. De a lényeg: ne add fel önmagad! Ne igyekezz olyanná válni mint ők! Nem is tűnsz olyannak egyébként, úgyhogy remélem, minden rendben lesz.

2013. okt. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igazából senkit sem ismerek igazán ezért általában egyedül vagyok.

Köszönöm mind a hármatoknak nagyon kedvesek vagytok! Sokat segítettetek!

2013. okt. 24. 19:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben járok én is.15/l (9.o)
2013. okt. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kutya222 válasza:
Szija,én 5.es vagyok ugyanez csak én németben lakok és nem értem a nyelvet vagyis értem csak nem tudok beszélni igy sokszor azt hiszik nem értem amit mondanak és ellöttem dumálnak rollam de én értem inkább hagyom mindha nem is érteném ;( amugy nekem mindig nagy a szám de amikor az osztályban vagyok valahogy nem érzem hogy odatartoznák ;(
2013. dec. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó kettő: Nyugodtan írhattok üzenetet ha akartok, nekem is szükségem lenne olyanokra, akik hasonlóak mint én:))
2013. dec. 17. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!