Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan bírjak ki még 1 és...

Hogyan bírjak ki még 1 és kicsit több mint fél évet az osztálytársaim között így?

Figyelt kérdés

Annyi van még hátra velük, de nem bírom már amit csinálnak. Alapvetően 9. osztályban is már elfordultak tőlem, akikkel megpróbáltam kapcsolatot teremteni nem volt túl nagy eredménye. Furcsán néznek egyesek kicsit rám, valami bajuk van velem, de hogy mi azt senki nem mondta el még és nem is fogja. Egyáltalán nem is köszönnek nekem, vannak akik amikor még csak én vagyok az osztályteremnél, ők odajönnek mindenféle köszönés nélkül pl. ma reggel is mintha ott se lennék.

Lehet csendesebb vagyok az átlagnál, de ez akkor is rosszul esik, hogy ennyire elfordulnak tőlem, ismerkedni esélyt se adnak.

Hogy bírjak még ki ezek között több, mint 1 évet?


2013. nov. 12. 15:13
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Az biztos, hogy ha folyton az időt nézed, hogy mennyi van még hátra, akkor nagyon lassan fog eltelni a másfél év.

:)

2013. nov. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
velem is szokott az lenni hogy köszönök és nem hallják meg ezért nem köszönnek vissza.. Köszönj nekik hangosabban , mosolyogj és próbálj barátkozni. Ilyenkor lehet hogy egy kicsit nyálasabbnak kell lenned. Vagy ha valaki valakivel összeveszik azonnal menj oda az egyedül maradt félhez és nyaljál neki , és lehet hogy azt látja hogy, Jééé te tök jófej vagy és barátkozni akarnak veled.:) De ezen kívűl történ valami hogy ennyire nem barátkoznak veled? nincs olyan akiben van valami közös?:) sok siket!!:DDDDD
2013. nov. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Szard le, miért akarnál haverkodni olyan emberekkel akik rd se néznek?
2013. nov. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem akarok haverkodni már velük, csak fáj hogy ennyire levegőnek néznek, hogy nem is köszönnek.
2013. nov. 12. 16:19
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

Egyszerűen változtass a gondolgodásodon, a hozzáállásodon.

Miért olyan fontos, hogy köszönnek-e ?Vagy egyáltalán, miért olyan fontos, hogy mit gondolnak?

Ne mások beidegződései szabják meg belső szabadságod!Ne tedd magadat függővé másoktól!

Először figyelj magadra!Kezdd el élvezni az egyedüllétet, és a függetlenségedet másoktól!Szeresd magadat! Ne gondold, hogy baj az ha csendes vagy.Legalább feleslegesen nem beszélsz, feleslegesen nem használod az agyad, feleslegesen nem pazarlod az energiád.

Neked nem kell olyannak lenned mint mások.Mindenki egyedi.

Tanuld meg elfogadni önmagadat és szeretni önmagadat.Törekedj arra, hogy ráérezz mi az ami jó neked és mi az ami nem jó!

Az jó neked, hogy azon agyalsz mit csinálnak mások, vagy hogyan viszonyulnak hozzád?

Inkább kezdd el elfogadni önmagad, és ebből adódóan mindenkit magad körül.

Ne várj el önmagadtól mű dolgokat és akkor nem akarsz majd megfelelni a körülötted kialakult világnak sem, egyszerűen csak önmagad leszel.

Hogyan bírj ki még egy évet?Úgy, hogy a jelenben maradsz, kiélvezve minden pillanatát.

2013. nov. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Tanuld meg elfogadni önmagadat és szeretni önmagadat.Törekedj arra, hogy ráérezz mi az ami jó neked és mi az ami nem jó!"


De lehet, hogy ő egy társas lény, és az lenne jó neki, ha a közösség tagja lenne! Épp azt javaslod neki, hogy a körülmények miatt adja ezt fel. :)

2013. nov. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Tudom milyen rossz érzés. Én is sokáig így éreztem. Piszkáltak is, most vagyok végzős. És fogalmam sincs miért, de csak most sikerült rájönnöm arra, hogy vannak normális emberek is az osztályban!! Kb 7 ember van az osztályba, akik ilyen pcsák, (fiúk-lányok egyaránt), beszólongatnak a csendesebbeknek, ők a menők, stb... és sajnos csak most sikerült rájönnöm hogy az osztály maradék része mennyire normális, és másabbak mint ők! Most velük próbálkozom barátkozni, és nagyon sajnálom hogy erre nem figyeltem fel előbb, csak szomorkodtam, hogy miért ilyenek. Szoktam köszönni nekik, de van mikor ők jönnek, és nem is köszönnek nekem... de nem érdekel, nem foglalkozom velük! Biztos van az osztályban olyan ember, aki hasonló gondolkodású mint te, barátkozz velük! Az ilyenekkel meg ne foglalkozz, ne vedd magadra amit mondanak.
2013. nov. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 nevemnincs16 válasza:
50%

Erre egy saját történettel válaszolnék hátha segítek ezzel. :D

Évnyitó volt és én találomra bementem egy osztályba ahol sok jó csaj volt. Nem oda kellett volna mennem de mivel jóba voltam az osztályfőnökkel elintézte nekem hogy járhassak oda. Na szóval a lényeg. 32 gyerek abból 4 fiú velem együtt 2 cigány. Mindenki beszólogatott a kinézetem és a stílusom miatt. Nem tettszett nekik hogy én lesz*rtam a dolgokat és nem foglalkoztam semmivel csak aludtam mégse cinkelt rám semelyik tanár (ennek is megvan az oka.). A 2 cigány srác azt mondta hogy 3 napom van az osztályban aztán kiüldöznek innen. (ezt jegyezd meg fontos lesz a story vége fele) Na szóval teltek a napok első második és harmadik nap is... Kimentem cigizni és látom hogy az egyik csaj osztálytársam kb 10 cigány körbevette és rugdossa... Itt elgondolkodtam azon hogy segítsek e neki vagy hagyjam ott hiszen ő is csak beszólogatott.. Segítettem neki de csak azért mert nem szeretem ha 86542654623en rámennek egy emberre. Odamentem és egyszerűen megkértem őket hogy hagyják békén... Se nem szidtam őket se nem fenyegettem csak megkértem őket.. Felállítottam a lányt aztán otthagytam és elmentem cigizni.. Másnap megyek be a suliba és látom a 2 cigány srác jön oda hozzám kezelni és leültek beszélgetni. Bocsánatot kértek tőlem és megmondták hogy félreismertek. Nemcink nemismertek ez van. Ezután sikerült azt elérni hogy a mi osztályunk legyen a legösszekovácsoltabb osztály az egész suliban. Mindenki szerette a másikat mindenki odafigyelt a többire, ha valakinek cinkje volt akkor mindenki segített neki. Szépen telt az idő utánna eljött az hogy ki akartak csapni a suliból.. (hosszú történet elég sok mindent csináltam nem ez most a lényeg)

Behívtak fegyelmi tárgyalásra és közölték hogy ki fognak csapni. Az egész osztályom eljött a tárgyalásra. (hivatalosan csak a 2 osztályképviselő lehetne ott) És elkezdték győzködni a nevelőtestületet hogy ne csapjanak ki mert nekem köszönhetik hogy ilyen jól kijönnek egymással és szeretnek. Pár csaj sírt is full cink volt :| De nagyon jól esett hogy így kiálltak mellettem. A legmeglepőbb az volt hogy a 2 cigány srác azt mondta az igazgatónak hogy inkább ők mennek el csak én hagy maradhassak. (ugye akik az elejény mondták hogy 3 napom van az osztályban) Az lett a tárgyalás vége hogy felfüggesztettet kaptam így maradhattam velük egészen addig ameddig 1 szabályt se szegek meg. Rá 1 hónapra kicsaptak mert kb 15-20x megszegtem valamit a házirendben és osztályfőnököm nem tudott több dolgot eltitkolni a nevelőtestület elől. Nade ez már megint más történet... A lényege ennek az egésznek hogy ne akarj beilleszkedni ne foglalkozz semmivel hidd el ha látják hogy nem foglalkozol velük akkor ők fognak hozzád közeledni.. :)Remélem valamennyire tudtam segíteni nem csak untattalak a történettel.

(Ja és még mielőtt akárki is elkezd beszólogatni hogy rasszista vagyok NEM vagyok az és NEM bántó kifejezésként használtam a cigány szót. Nagyon sok cigány van akire testvéremként nézek és ők is rám szval a trollok kíméljenek a beszólásokkal...)

2013. nov. 13. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Velem is volt ilyen! Én úgy oldottam meg, hogyha megjött reggel valaki az osztályterembe, akkor köszöntem neki, kezet fogtam vele, megkérdeztem kész-e házid, adjam-e oda neked lemásolni... Ezt csináltam egy ideig, és már nem néznek levegőnek! Sőt! Azonkívül növeltem az önbizalmamat, határozottságomat. Nem hagytam, hogyha kérdeztem akkor belefolytsanak a szavamba...
2013. nov. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!