Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Új osztályba mentünk át a...

Új osztályba mentünk át a legjobb barátnőmmel, és teljesen elnyomva érzem magam mellette. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ő a pasik álma, mindenki érte folyatja a nyálát. Fitneszezik, jó az alakja, mindig tökéletesen van kisminkelve, nagyon nőiesen öltözik, mindenki oda van érte, mert vicces, kedves stb.

Én nagyon visszahúzódó vagyok és csak kevés embernek tudok megnyílni. Nagyon vékony vagyok, nem is sportolok semmit, béna vagyok mindenben, önbizalomhiányos vagyok és a barátnőm mellett meg főleg, alig szólalok meg az új osztályban is, ő meg mindig. Nem is öltözök nőiesen, inkább olyan darkosabb a stílusom.

Szóval ő mindenben tökéletes, én meg egy rakás szerencsétlenség vagyok, aki folyton bénázik. Biztos mondjátok majd, hogy irigy vagyok rá, ami részben igaz, mert énis szeretnék önbizalmat.

De már megszólalni sem tudok, ha sokan figyelnek, mert pánikbetegségem is felerősödött mióta ide járunk, és olyankor mindig rosszul leszek. Már a magántanulóságra is gondoltam, vagy újra sulit váltani egyedül, nem tudom... :S Valaki tanácsot tudna adni?

18L


2013. nov. 22. 14:52
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy hülyén és néhol értetlenül fogalmaztam.
2013. nov. 22. 14:58
 2/7 anonim ***** válasza:
Kezdj el sportolni. Az alakodnak is jót fog tenni, és az önbizalmad is javítja. Kezdetnek például elkezdhetnél futni, mondjuk heti kétszer fél órát, aztán ha az megy, egy órát. Ez nem sok, tehát nem hivatkozhatsz arra, hogy nincs időd, és az önbizalmadon nagyon sokat dobna. Legyél kitartó benne! Kezdd el még ma. Később más sportot is választhatsz, de most azért jó a futás, mert nem hivatkozhatsz arra, hogy még nem szerezted be hozzá a megfelelő eszközt. Lábad gondolom van...
2013. nov. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Még valami: vigyázz, hogy ne csak egy rövid ideig tartó fellángolás legyen a sport. Ha túl nagy gőzzel mész neki, akkor hamar megunod. Tényleg csak kétszer menj egy héten. Ha elmész háromszor is, akkor a következő héten nem fogsz (mert úgyis eggyel többször voltál az előzőn), és az azutánin sem. Úgyhogy tartsd magad a kettőnél.
2013. nov. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A probléma nem az iskolával, vagy a barátnőddel van, hanem sajnos veled és egy újabb suliváltás sem oldaná meg a dolgot.

Az önértékeléseddel van a legnagyobb baj. A barátnőd sem tökéletes, neki is nyilván vannak hibái.

Te is elkezdhetsz sportolni, mozogni és a barátnődet is megkérheted, hogy tanítson meg jobban sminkelni, biztosan nem utasítaná vissza a kérésedet, vagy ha mégis, akkor nem is igazán a barátod.

A szótlanság sem egy túl szerencsés dolog, meg kellene próbálnod egy-két szimpatikusabb osztálytársaddal beszélgetni, haverkodni, mert úgy sokkal könnyebb lenne elviselni a környezetedet, lenne egy kis önbizalmad és talán a pánikbetegségeden is segítene olyan értelemben, hogy nem éreznéd magad olyan kellemetlenül egyfolytában.

Ha szeretnél beszélgetni erről a dologról, vagy bármi másról, akkor írj nyugodtan egy privát üzenetet :)

2013. nov. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#1,2: sajnos nem futhatok! :( elkezdtem még régebben, de a gerincem miatt nem lehet. :(

#3: írtam Neked privátot!

köszönöm Nektek, hogy válaszoltatok :)

2013. nov. 22. 15:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem beszéld meg a barátnőddel ha legjobb barátok vagytok nem okozhat nehézséget megbeszélni :)
2013. nov. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
már beszéltünk róla, de azt mondta hülyeség és hogy nincs velem semmi baj külsőleg :/
2013. nov. 23. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!