Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek mi az oka, annak,...

Szerintetek mi az oka, annak, hogy kifognak bizonyos diákokat a többiek? Kb minden iskolában, már esetleg óvodától kezdve, de még egyetemen is előfordulhat.

Figyelt kérdés
Ezek az emberek kicsit másabbak talán,pl renkívűl okosakvagy félénkebbek vagy esetleg picit bizarrok.Nem értem ez miért jó,meg nem is gondolnám hogy a gyerekek ennyire gonoszak tudnak lenni és arra nem gondolnak,hogy milyen lelki sérüléseket okozhatnak az adott személynek a későbbiekben :S

2013. nov. 23. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Pl. engem. Mindenhol ez megy. Falkába tömörülve játszanak egy emberrel és ha már immunis vagy ellenáll akkor keresnek egy fokkal érzékenyebbet/gyengébbet.
2013. nov. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősömet azért zaklatták általánosban, mert ducibb volt az átlagnál.
2013. nov. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát ez ilyen, szimpla emberi természet.
2013. nov. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én gizda voltam, önbizalom hiányos, ronda, szemüveges, gyenge is mellette okos... :D
2013. nov. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Az elsőnek igaza van.Hasonló szituba voltam.Aztán harmadikba jött egy csaj aki,,gyengébb" nálam is ,és vele folytatták.Utána a szemembe mondták röhögve,hogy az a csaj nálam is hülyébb.Én jobb vagyok.Nem mindig igaz az az állítás,hogy azzal lehet ezt megcsinálni,aki hagyja.Kicsit elavult is ez a nézet.Ha valakit kiszúrnak,és erősen nyomulnak arra a valakire,akkor annak ,,vége". Az előbb-utóbb úgy is meghúzza magát,és ,még csinálja is amit mondanak a többiek.
2013. nov. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

valahogy mindenhol minden csoportban kialakul egy hierarchia, vagy mi

lesznek a hangvivők, lesznek akiknek ezer barátjuk van, és lesznek a csendesek, meg csicskák.

ez mindenhol mindig így oszlik meg.

2013. nov. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Ha azt kérdezed, "mi az oka", akkor az én véleményem:

Szerintem egyfajta velünk született ösztön. Anno még az ősember korából származhat. Ugyebár az embernek nem volt semmiféle természetes fegyvere. Se agyar, se méregfog, se nagyon gyors lábak, se akármi más. Így közösségeket kellett alkotni, hogy életben maradhassanak. Ez világos. És valószínűleg ott is, mint egy-egy osztályban voltak, akik "különböztek", és nem akartak a közösség részévé válni. Az őskörnyezetben ez veszélyes volt, mert ha bizonyos emberek bomlasztják a közösséget a magatartásukkal, az könnyen az egész horda életébe kerülhet. Így ezeket az embereket bántották, meg kutyamód bántak velük. Aztán vagy beépültek, vagy elegük lett, és elhagyták a hordát, és jó eséllyel meghaltak.

Ez pedig "rendjénvaló" volt, mert a közösség érdekei az egyén érdekeinél fontosabbak. Tehát egy ősi ösztön SZERINTEM ez a viselkedésforma.


És hogy miért "jó"? Az örömérzetet okozó hormon (dopamin) azért jött létre, hogy az ösztönlények tudják a teendőiket. Minden, ami az egyén, vagy a faj életbentartását szolgálja jó érzés. (pl.: evés, vadászat, alvás, társas élet, szex) Miután a régi időkben mások kirekesztése nem csak hogy megérthető, de szükséges volt, emiatt alakulhatott ki, hogy a "kicsit másabb" gyerekeket kiközösítik, és élvezik, ahogy bántják őket. Viszont az igazsághoz hozzátartozik, hogy ez a hozzáállás idővel destruktívvá vált, mert az "áldozatok" máshogy reagálnak rá, mint régen, ami viszont jogos, ugyanis senkit nem sodorsz életveszélybe, ha nem vagy a banda része.


Ez csak a személyes véleményem, nem vagyok pszichológus, meg semmi ilyesmi, csak szeretek ilyesmin gondolkodni. :D

Ha valaki nem ért egyet velem, kíváncsian várom észrevételeit.

2013. nov. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

részben egyet értek,részben nem.Valahol azt a célt is szolgálja a verbális és nem verbális agresszió,hogy a közösségben nem illő személyt eltávolítsák.Tanárok is szoktak ilyen célból kikezdeni egyes tanulókkal.Anno engem a tanárom sűrűn bántott az osztállyal együtt.Volt mikor célozgatott is,hogy jobb lenne elmennem és hogyan lehet annyira kilógni a sorból mint én.

Azért változott a világ.El kell fogadni a másságot.A rút kiskacsa története ,és a csordaszellem kissé lejárt lemez.Szerintem ,ha valakit ki akarnak dúrni,azt ki is fogják.Ha nagyon uralni akarnak valakit,azt fogják.Egy embernek kevés az esélye egy osztállyal szemben.Velem is megtörtént ez,pedig általában megtudom védeni magamat.Férfiaknak sem engedtem,hogy elnyomjanak.Szóval a csordaszellem,az csordaszellem. Azt lehet bántani ,aki hagyja szöveg nem mindig igaz.Ezt megmondta nekem egy pszihológus is.Ez az iskolai agresszió kicsit más kategória ,mint egyéb.

2013. nov. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Velem is ez volt általánosban nem voltam vékony meg kitűnő tanuló voltam,plusz orvos családból (itt az irigységre gondolok)származok szóval elég sokan szivattak.Amikor átkerültem a második gimimbe ott is kifogtak,hogy új voltam meg kedves meg minden,nagyon rossz volt :( és még mindig szarabbnak érzem magam emiatt a többiektől
2013. nov. 23. 23:07
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért, mert ők egy kicsit mások. Én is ilyen "áldozat" vagyok.
2013. nov. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!