Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyire jellemző, hogy...

Mennyire jellemző, hogy megbuknak az egyetemen bizonyos tárgyakból és emiatt tovább tart elvégezni a diplomát?

Figyelt kérdés
2011. dec. 17. 11:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
attól függ hol. ha valami bölcsésszakon, akkor rohadt gáz, mert ott kb be se mész vizsgázni és 5ös vagy. ha meg normális szak, akkor 1-2 bukás elmegy
2011. dec. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
de akkor kutató már ne legyél
2011. dec. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
mérnöki szakon elég gyakoriak a bukások még annak is aki éjjel nappal tanul.
2011. dec. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
miért ne legyek kutató? komoly ennyire cink a dolog? nagyon sokat tanultam, de ha már egy egyes van a jegyek között megbuktat, a többi hiába ötös. az átlagom 3,6 lett, de mivel az utolsó zh 1-es lett, ezért meghúzott gyakorlatból.
2011. dec. 17. 11:46
 5/11 anonim ***** válasza:
hol tanulsz? és miből buktál meg?
2011. dec. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"az átlagom 3,6 lett, de mivel az utolsó zh 1-es lett, ezért meghúzott gyakorlatból"


nade, gyakorlatból nem jegyet szoktak adni. gyakorlatból megmondja hogy mi a feltétele annak hogy aláírást kapj, és ha az aláírás megvan, akkor megajánl egy jegyet, vagy vizsgázhatsz. Ha nem tisztázta a feltételeket előtte, akkor reklamálhatsz emiatt, de ha elmondta előre, akkor ne átlagot számolj.

2011. dec. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nálunk a gyakorlat színtiszta elmélet volt, csak ez a neve, de még mikroszkóp közelébe se kerültünk azon az órán. Leadta az anyagot, amiből ZH-kat íratott. Nekem az utolsó lett csak egyes, és ezzel az egyessel együtt az átlagom 3,6. De ettől függetlenül én megbuktam, mert van egy egyesem. Tehát mindegy, hogy hanyasokat kaptam, ha van egy egyesem lehetne a többi csupa 5, akkor is buktam volna. Nálunk ez így megy. Amúgy Szegedi Tudományegyetem - TTIK.
2011. dec. 17. 13:23
 8/11 anonim ***** válasza:
mi fizikán gyakorlatból 2 zht írunk, azoknak kell nem egyesnek lenniük.
2011. dec. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%

"Tehát mindegy, hogy hanyasokat kaptam, ha van egy egyesem lehetne a többi csupa 5, akkor is buktam volna. Nálunk ez így megy."


igen értettem elsőre is... ha elmondta ezt előre akkor ez teljesen normális. ahogy mondtam bármilyen feltétele lehet a gyakorlatnak. Egyetemen általában nem arról szól egy vizsga hogy mi az amit tudsz, mi az amit nem, hanem arról, hogy tudsz-e mindent, és ha igen, akkor azt mennyire jól. Ha nem tudsz mindent, akkor az egyes.

2011. dec. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Minden egyetemen más a szabályzat, de nincs véletlenül pótvizsga, gyakUV? (Nem kötelező kiírni nálunk, de a tanárok átlalában adnak lehetőséget rá. De ez nem Szeged.) Lehet, hogy az egész félévi anyagból, de talán van lehetőséged javítani.

Nézz utána, vagy kérdezd meg a tanárodat, esetleg menj a HÖK-höz, hogy mi a pontos szabályzat, kell-e gyakUV-t kiírni, vagy nem kötelező. (Ha utóbbi, akkor így jártál. Csak vigyázz, ne csússz sokat.)

2011. dec. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!