Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Csalódást okoztam egy nagyrabe...

Csalódást okoztam egy nagyrabecsült tanáromnak az OKTV-n. Hogy hozzam helyre?

Figyelt kérdés
Direktbe soha nem mondana semmit,de sokkal rosszabbul teljesítettem,mint várta.Nagy reményeket fűzött hozzánk a faktos csoportból,ráadásul a csoporttársam az iskola történetében először tovább fog jutni. Elég gányul érzem magam,a tanár mindent megtett azért hogy jól teljesítsek,és most nem merek a szemébe se nézni.Mióta megtudtam a csoporttárs pontszámát sírógörcsben török ki ha csak rágondolok. A tanuláson kívül hogy tegyem magam túl a kudarcon?

2013. nov. 25. 00:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A mi tanárunk nagyon jó megmondta ezt : van olyan, hogy valaki szuperül tanul, de rosszat ír, mert rossz napja van vagy valami, van olyan aki rossz tanuló, de szuperül sikerül neki :) Nincs semmi baj, kapj nála jó jegyeket..ennyi. Egyébként azt megtudhatom, miből indultál :) ?
2013. nov. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell a bolhából elefántot csinálni. Előfordul, hogy a tanárok hiúsági kérdést csinálnak a tanítványaik versenyeredményéből, ez legyen az ő bajuk, neked emiatt ne legyen lelkiismeretfurdalásod. Felkészültél, ilyen passzban voltál, így teljesítettél. Emberek vagyunk, nem gépek. Ha a tanár nem szól semmit, akkor meg valószínű, hogy nem is haragszik érte, csak te látsz bele mindenféle elvárásokat.
2013. nov. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Bioszból indultam. A csoporttárs pedig az egyik legjobb barátnőm,mi ketten vagyunk a tanár kedvenc diákjai. Ha pedig tovább fog jutni,engem az asztal alá söpörnek. Nem vagyok irígy,csak szarul esik a különbség,és ez a barátságunknak se lesz jó.
2013. nov. 25. 00:31
 4/16 A kérdező kommentje:
De köszi a vígasztalást
2013. nov. 25. 00:34
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Jajj ennyire ezt nem szabad komolyan venni. Örülj inkább a barátnőd sikerének, legközelebb meg te leszel jobb valami másban.

Te hogy éreznéd magad akkor, ha te jutnál tovább valahol és a barátnőd nem?

2013. nov. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy verseny (ha jól tudom), nem élethalál harc. Egy lehetőség, pont mint egy tehetségkutató, vagy egy pályázat vagy bármi, amit kedvtelésből, szabadidőben csinál az ember. Most nem sikerült jól, de azért élünk sokáig, hogy viszonylag sok lehetőségünk legyen a sikerre:) Nem így van?

Egy kicsit azt vettem le az írásodból, hogy kényszeresen teljesíteni akarsz. Ez egy szintig jó, de káros is lehet, egyrészt a kudarctól félni sose jó, másrészt nem kell megfelelj senkinek, csak magadnak. Se a tanárodnak, se a csoporttársaidnak, se a szüleidnek, senkinek, CSAK magadnak. Ez pedig egy jó lehetőség volt arra, hgoy megnézd, milyen szoros is egy ilyen verseny.

Biztos vagyok benne, hogy a tanárod nem várt el semmiféle eredményt, maximum ha jók a képességeid, jobbra tippelte az eredményedet is, de elvárni miért várná el?

Nyugodj meg, és csinálj mindent tét nélkül. Hiszen amúgy tét nélküli minden verseny.

2013. nov. 25. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Vele az nem fordulhat elő
2013. nov. 25. 00:44
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ezt ennyire túldramatizálni! Olyan drámaian fogod fel a dolgokat, mint ha legalábbis ezrek haltak volna meg a hibádból. Közben meg csak annyi, hogy egy verseny nem úgy sikerült, ahogy szeretted volna. Na és? Az élet ilyen. Nem sikerülhet mindenkinek minden. Te ott, abban az állapotban ennyire voltál képes.

Az meg valamilyen szinten irigység, hogy ennyire sajnálod, hogy legjobb (?) barátnőd több pontot ért el. Miért, kötelezően elő volt írva, hogy neked kell többet elérni? Az nem tett volna rosszat a barátságotoknak, csak az, ha ő a jobb? Akkor felvetődik bennem a kérdés: milyen barátság ez?

2013. nov. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ó anyám,mondom nem vagyok irígy,egy kicsit sem azon vagyok kibukva,hogy pont a barátnőmnek lett több,hanem hogyha neki sikerült,akkor teljesíthető lett volna. Itt a tanáron lett volna a hangsúly. De nagyon köszönöm a segítő válaszokat!
2013. nov. 25. 14:49
 10/16 A kérdező kommentje:
Tényleg nem vagyok rá irígy,egy kicsit sem azon vagyok kibukva,hogy pont a barátnőmnek lett több,hanem hogyha neki sikerült,akkor teljesíthető lett volna. Itt a tanáron lett volna a hangsúly. De őszintén köszönöm a segítő válaszokat!
2013. nov. 25. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!