Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Csalódást okoztam egy nagyrabe...

Csalódást okoztam egy nagyrabecsült tanáromnak az OKTV-n. Hogy hozzam helyre?

Figyelt kérdés
Direktbe soha nem mondana semmit,de sokkal rosszabbul teljesítettem,mint várta.Nagy reményeket fűzött hozzánk a faktos csoportból,ráadásul a csoporttársam az iskola történetében először tovább fog jutni. Elég gányul érzem magam,a tanár mindent megtett azért hogy jól teljesítsek,és most nem merek a szemébe se nézni.Mióta megtudtam a csoporttárs pontszámát sírógörcsben török ki ha csak rágondolok. A tanuláson kívül hogy tegyem magam túl a kudarcon?

2013. nov. 25. 00:01
1 2
 11/16 veeee válasza:
oh, ugyanez. nagyon ismerős érzés, a biosz tanárok tipikusan ilyenek, de azt azért ne felejtsd el hogy szerintem ez baromi nehéz volt, és például hiába tanultál semmit nem ért, mert nagyon nehéz feladatok voltak benne. én is azt javaslom, hogy próbálj mindig jó dolgozatokat írni, és ha szóba jön a tanároddal mondd el neki, hogy készültél rendesen, de ez nem úgy sikerült, ha rendes meg fogja érteni, sokszor még a tanárok se tudnák megoldani... úgyhogy fel a fejjel
2013. nov. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
Az idei tényleg nehéz volt, tapasztalatból mondom. De ne aggaszd magad annyira, majd jövőre jól fogsz teljesíteni :))
2013. nov. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azt hiszem az önsajnálatomon túl már őszintén örülni tudok a barátnőm sikerének. A jövő oktv-ig pedig megteszek mindent,hogy jól teljesítsek ĺegalább az órákon. Maradnak a tettek,hátha azok majd bizonyítanak helyettem :)
2013. nov. 29. 21:43
 14/16 anonim ***** válasza:
72%

Dehogynem, te bevallod magadnak vagy sem, pont azon vagy kibukva, hogy barátnőd megelőzött. Ha simán csak az alacsony pontszám miatt bánkódnál, nem szerepelne minden második mondatodban barátnőd.

"hogyha neki sikerült,akkor teljesíthető lett volna" Ennél nagyobb lenéző szöveg nem is kell, köszönjük. Mi a barátnőd, valami selejtező szint? Hogy beszélhetsz így valakiről, akit a barátnődnek tartasz? Ez bizony keményen lenézés és irigység, akárhogy is szépíted, és akármit próbálsz bemesélni magadnak + nekünk.

De legalább most megtudtad, hogy néha a lenézett kis szerencsétlen is tud okosabb lenni, mint a fú de nagymenő.

Sírógörcsöt kapsz, mert barátnőd szép eredményt ért el? Csak ismételni tudom magam, egy igaz barátságban ilyen nincs.

Nem a tanulmányi teljesítményed a legfőbb gond, hanem hogy emberileg milyen vagy.

Barátnődet meg sajnálom, amiért a "legjobb barátnője" egy olyan, aki sírógörcsöt kap, amiért ő elért valamit, meg rohadtul lenézi. Igen, ez a "ha neki sikerül", akkor kb. bárkinek jellegű hozzászólásoddal bizony kibújt a szeg a zsákból.

2013. nov. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Kedves Simon Belmont! Abban,hogy mennyire rossz ember vagyok sajnos tényleg igazat kell adnom neked-de nem a barátnőm eredménye miatt! A "ha neki sikerült" mondat azért helytálló,mert gyakorlókon,dolgozatoknál hasonló eredményünk van,tehát abban a hitben voltam,hogy kb azonos szinten vagyunk. Ebben még semmi lenéző nincs. Sőt,semmi okom lenézni őt,hisz úgy általában véve jobb helyzetben van mindenben nálam.És igen,bizonyos értelemben néha szintmérő a teljesítménye,mert így van előttem egy példa,hogy hová kellene felnőnöm. Persze írhatok bármit,az előző hozzászólásoddal már előre hatástalanítottad minden próbálkozásom. Az egyetlen,amire felnyitottad a szemem,hogy sokkal jobban meg kell válogatnom minden szavam.
2013. dec. 1. 21:22
 16/16 A kérdező kommentje:
És még egy apróság: bármit,tényleg bármit írhatsz rám,elfogadom,de azt nem,hogy lenézem. Általában én vagyok a szerencsétlen,akit dicsér a tanár,hogy"jaj de okos vagy,még sokra viszed az életben",de a fontosabb megmérettetésekben mindig eltanyálok. Fogalmam sincs,honnan veszed,hogy én ''fúdemenő"vagyok,sosem voltam az. A kérdés arra irányult volna,hogy hogyan bizonyítsam a tanárnak,aki még hisz bennem,hogy nem volt a tanítása hiábavaló. De mindegy mostmár,nem zavar. Csak kérlek ne 2 mondat után próbálj elítélni. És legközelebb,mielőtt mások lelkébe taposnál,nézd meg mennyire volt fellengzős stílusban megfogalmazva a kérdés...
2013. dec. 2. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!