Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Komolyan azért nem lehet...

Komolyan azért nem lehet diplomám, mert cigány vagyok?

Figyelt kérdés

Másodéves egyetemista vagyok. Mindig is el akartam érni valamit az életben, úgyhogy keményen hajtok gyerekkorom óta, hogy sikerüljön. Nem akarom most eljátszani a kirekesztett kisebbségit, de ami ma történt, az kiverte a biztosítékot... Az egyik tanárom kijelentette, hogy egyszerűen nem enged át a vizsgán, mert "nehogy már egy koszos cigányból gyógytornász legyen"... Ezt egy másik tanártól hallottam vissza...

Tavaly is rosszabb jegyet kaptam ebből a tárgyból, pedig állítom, hogy felkészültebb voltam, mint egyesek. De lenyeltem, fő, hogy megvolt a vizsga. De mit csinálok, ha nem adja meg? Ha megfeszülök, akkor sem? Komolyan, nem akarom, hogy amit eddig felépítettem, most tönkre menjen... Mit csináljak?



2013. nov. 26. 20:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Először is, reménykedj benne, hogy a tanárnak csak a szája volt nagy, és ha tényleg tudod, amit kell, átenged. Sajnos másutt is vannak hasonlók, és nem csak cigányokkal: van olyan tanár (matematikusoknál), aki lányoknak max. 2-est hajlandó adni. Hogy hova fordulhatsz, ha mégse akar átengedni, azt nem tudom, de a tanulmányi osztályon érdeklődhetsz. Nálunk, a Műegyetemen olyan szabály is van, hogy ha kétszer megbuktatnak, a harmadik ismétlővizsgát bizottság előtt kell tenni, ez is segíthet.
2013. nov. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%

Ha megbuktat, akkor beszélj a Dékánnal és a másik tanár tanúskodjon.Vagy kérd, hogy másik tanárnál vizsgázhass.

Sajnállak, mert Magyarországon sokan nem az embert nézik, hanem a származását.

2013. nov. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
ha igaz, kéne hangfelvétel róla, csak megismétlni. és aztán hatalmas botrányt csapni: pl elküldeni hírportáloknak, szétküldeni a diákok körében, persze előtte a feletteseivel beszélni erről. mivel ez teljesen ellentétet minden tanári etikával és szabályzattal.
2013. nov. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

1.: Tisztában vagyok a "társaim" hiányosságaival, aki nem látja, az hülye (már bocsánat...) De azt hittem, hogy ha bizonyítok, akkor levetkőzöm ezeket a sztereotípiákat. Sajnos nem sikerül, köszönhetően a hozzád hasonlóknak...

2.: Köszönöm a választ! Ha másképp nem, akkor így lesz.

2013. nov. 26. 21:05
 5/23 A kérdező kommentje:

5-ös: hidd el, legkevésbé sem célom a provokáció vagy a kamuzás, minél nyugodtabb a helyzet ezen a fronton, annál jobb... Azért írtam ki a kérdést, mert dühös vagyok és csalódott.

Egyébként köszönöm mindenkinek a normális válaszokat!

2013. nov. 26. 21:09
 6/23 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy tűrni esetleg, de benyalni nem fogok, ahhoz túl merev a gerincem...
2013. nov. 26. 21:10
 7/23 anonim ***** válasza:
94%
Menj oda és beszélj vele négyszemközt. Kérdezd meg hogy mi a baja veled, és győzd meg az igazadról.
2013. nov. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
50%
A helyesírás kiváló !!!!
2013. nov. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
81%
Sajnállak
2013. nov. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is hangfelvétel kéne. de, mint a tesóm mondta anno (ill, egyik tanára...) az egyetemi vizsga olyan, mint a lutri. nincs róla hangfelvétel, videó, tanár, meg te vagy, szóval azt csinál, amit akar. engem anno úgy húztak meg irodalom szigorlaton, hogy bent ült egy évfolyamtársam, aki utána z egész évfolyamnak elmesélte, hogy milyen bunkók voltak velem, pedig mindent elmondtam tételről, s nem engedtek át. összesen ketten vizsgáztunk aznap, biztos kellett statisztika...soha semmiből nem buktam meg, ezen nem engedtek át, mert csak.
2013. nov. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!