Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A hajléktalanok többsége...

A hajléktalanok többsége miért férfi? És miért nem nő? Mi a fő különbség, ami ide vezet? Pszichológiai, szociológiai, vagy milyen oka van e jelenségnek? Komolyan érdekel.

Figyelt kérdés
Arról folyton beszélnek, hogy mennyivel többet keresnek a férfiak, hogy a nőket elnyomják, de érdekes módon nem hallottam statisztikáról, ami bemutatná, hogy a felsőoktatásban a nők sokkal nagyobb arányban vannak jele, és a hajléktalanok nagy része férfi.

2013. nov. 26. 12:32
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
98%

Mert a nők kevésbé szoktak egyedül maradni. Vagy együtt lakik az idős nő a gyerekeivel, vagy jobb híján együtt él egy férfival, akkor is ha már nem szereti vagy akkor is, ha veri, stb. Szóval rengeteg nőt ismerek aki inkább tűr egy rosszabb életszituban, de legalább nem az utcán van. Férfiaknak nincs nagyon hova menniük, ha így nézed.

De most nem általánosítani meg vitát indítani akartam, hanem így látom, ez a tapasztalatom.

2013. nov. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
83%
több a férfi alkoholista. és mivel a hajléktalanok 99%-a alkoholistákból lett, így több köztük a férfi.
2013. nov. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 A kérdező kommentje:
én nem hiszem, hogy csak az alkoholizmusra lehet ezt visszavezetni
2013. nov. 26. 13:05
 4/53 anonim ***** válasza:
64%
Ahogy az első írja. Ők maradnak egyedül, kerülnek az utcára miután otthagynak mindet váláskor az asszonynak és a gyerekeknek. Ők meg azt hiszik majd megoldják egyedül, de nem tudják. Aztán jön az alkohol és mindennek vége.
2013. nov. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 A kérdező kommentje:
ok, a férfiak könnyebben egyedül maradnak, alkoholizmus is gyakoribb köztünk, az is biztos. Ezek szerint az sem javítja az esélyeimet, ha megnősülök. Sőt, talán még rosszabbul járok.
2013. nov. 26. 13:40
 6/53 anonim ***** válasza:
69%

Mert a nő inkább rámászik valakire aztán cső.

Ha van gyereke akkor meg mehet anyaotthonba, jobb esetben kapja a gyerektartást stb.

2013. nov. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 Mirk ***** válasza:
85%
Nem az alkoholistákból lesznek hajléktalanok, hanem a hajléktalanokból alkoholisták.
2013. nov. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, hogy a hajléktalanok többsége férfi, viszont valahol azt olvastam, hogy az utóbbi tíz évben egyre nő a hajléktalan nők száma, konkrétan megduplázódott. Úgyhogy lassan kezd kiegyensúlyozódni a mérleg ebből a szempontból.
2013. nov. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 A kérdező kommentje:
azt én is olvastam, hogy sajnos az ők száma is nő, de szerintem a mai napig meg sem közelíti a férfiak számát.
2013. nov. 26. 15:10
 10/53 anonim ***** válasza:
59%
A válási pereket javarészt a nők nyerik meg, és a férfiak szívnak, ez is hozzájárul.
2013. nov. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!