Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A kedvenc tanárom lett és...

A kedvenc tanárom lett és szeretnék neki segíteni, kedves lenni vele, de ő nem hisz nekem és azt mondja, hogy csak nyalizok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Utáltam a németet, de jött egy nagyon jó német tanár aki megszerettette velem és most jól haladunk. Szeretném meghálálni neki kedvességgel és segítséggel, de ő mindig az mondja, hogy biztos csak nyalizok, pedig nem. Mit tegyek?

Köszönöm előre is az értelmes válaszokat. :)



2013. dec. 3. 20:20
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Közöld vele hogy nem ez a szándékod, de akkor befejezed. És szakadj le róla.
2013. dec. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Jaja, mond meg neki hogy eszedbe se volt nyalizni, de akkor legyen kedves vele a halál. Aztán hagyd ott.
2013. dec. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
14%
ne nyaliz neki
2013. dec. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%

Hát ma velem azt történt,hogy volt egy félreértés az egyik kedvenc tanárommal,és azt hitte,hogy őt akarom pótanyámnak úgymond..hát,mondtam neki,hogy ez az egész egy félreértés volt,én csak kiakartam fejezni,hogy szeretem őt.Aztán erre mondta,hogy akkor nem történt semmi.Végülis nem haragszik,meg semmi baj nem történt,de elárulok neked valamit:RITKA AZ OLYAN TANÁR,AKI IGAZÁN FOGÉKONY ARRA,HOGY KÖZEL ENGEDJEN EGY DIÁKOT MAGÁHOZ.És így hát soha többet senkinek nem fogom kimondani én először,hogy szeretem.Illetve NEM IS SZABAD.Még egy amúgy tényleg közvetlen személynek sem..MINDENKIVEL távolságot kell tartani.Én már a saját személyiségemet is óvom mindenkitől..eddig fordítva volt.


17/L

2013. dec. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

Nem érdemli meg, hogy ő legyen a kedvenc tanárod.

Lehet, hogy tanárként nagyszerű, de emberileg egy nulla. Tipikusan az, aki miatt a tanárokat lenézik. Aki eleve a rosszat efltételezi mindenkiről.

Szerintem hagyd a fenébe, nem érdemli meg a szeretetedet.

2013. dec. 4. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%

Ugyan már, gyerekek. Teljesen félreértitek az iskolát. Először is, egy tanárnak az iskola a munkahelye. Bár nem vagyok tanár, de nem hinném, hogy helyes volna túlságosan mély érzelmi kapcsolatot kialakítani a diákokkal. Azon se lennék meglepve, ha ezt írott szabály tiltaná. Az ok nagyon egyszerű, tanárként kötelessége objektíven megítélni a képességeidet, amire nyilván nem lenne képes, ha a saját gyerekeként szeretne.


Szóval a tanárnak nem dolga, hogy szeresse a diákokat. Neked sem dolgod, hogy szeresd a tanárt. Tiszteld! Beszélj vele illedelmesen! Tanulj, és írd meg a házi feladatot! Ez a te dolgod az iskolában. Nem kell a tanárnak segítened. Abszolút megértem, hogy idegesíti, ha "ráakaszkodsz".


Ha segíteni akarsz, segíts otthon anyukádnak. Ő az, akit nem csak tisztelni kell, de érdemes szeretni, kedvesnek lenni hozzá, és segíteni neki. Ő 20 év múlva is az anyukád lesz, a tanárodat talán meg sem ismered majd az utcán.

2013. dec. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6: valóban nem tanácsos közeli kapcsolatba kerülni egy tanárnak a diákjával, elvégre ez könnyen félreérthető helyzeteket szülhet, és a tanár könnyen megütheti a bokáját.

Viszont attól még tahónak sem kéne lenni pont azzal, aki kedves vele. Hogy nevezheti magát pedagógusnak az, aki leoltja azt a tanulóját, aki szereti, és aki miatta szerette meg a tantárgyát? Egy valamire való tanár kifejezetten örülne ennek. Elvégre ez minden (értelmes) tanár célja, hogy a gyerekek szeressék őt is, és rajta keresztül a tantárgyát is.


Írott szabály? Nem, nincs róla semmiféle írott szabály, hogy egy tanár nem tekinthet barátjának egy tanulót. Arról meg pláne nincs, hogy ne lehetne vele kedves.

Az objektív megítélés meg nem ezen fog múlni. Ahogy látod, a kérdező tanára semmiféle baráti viszonyban nincs a kérdezővel, mégsem tudja objektíven megítélni. Sőt, hány olyat látni, hogy van a tanárnak egy kiskedvence? Pedig nincsenek érzelmi kapcsolatban, mégis kivételez.

Ugyanez fordítva is létezik. Attól, mert egy tanár kedvel egy diákot, még tud objektíven viselkedni vele. (Persze, ha egy tanár tényleg barátságba kerül egy diákkal, és emellett mondjuk objektívan értékelve rossz jegyet kap a dolgozatára, a tanuló ezt gyakran úgy reagálja le, hogy visszaélve a tanár bizalmával, valami módon megpróbálja "hátbaszúrni". Mindezt azért, mert nem mindenki képes megérteni, hogy a barátság és az érdemjegy nem függnek egymástól, és ezért is tartózkodik a legtöbb tanár az efféle barátságoktól.)


A tanárnak nem dolga, hogy szeresse a diákokat? Dehogynem! A pedagógusi hivatás alapfeltétele!


"a tanárodat talán meg sem ismered majd az utcán."

Azért egy anyát meg egy tanárt valóban nem lehet egy lapon említeni, no de aki tényleg rendes tanár, azt azért nehéz elfelejteni. Én 30 vagyok, de a mai napig emlékszem az általános iskolai kémiatanáromra, akinek nagyon sokat köszönhetek. Vagy a gimis biosztanáromra. Vagy az infótanáromra, akinek "csak" annyit köszönhetek, hogy elindított az informatikusi pályán. Majdnem 15 év telt el, de még mindig emlékszem rájuk.

Az meg tudod, nincs meghatározva, hogy hány emberrel lehet kedves meg segítőkész az ember. Ez nem úgy működik, hogy választanod kell, hogy édesanyáddal vagy a tanároddal vagy kedves. Legalábbis értelmes emebreknél nem így megy.

2013. dec. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%
mekkora seggarc:@ te kedves akarsz lenni erre rádfogja hogy nyalizol. :@ mond meg h te egyáltalán nem akartál nyalizni csak kedves akartál lenni de akkor ezentúl nem leszel. És szard le ezekután!!
2013. dec. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!