Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hétfőn iskola, és mindenből...

Hétfőn iskola, és mindenből van 40 oldal tanulnivalóm. Hogyan tanuljak meg ennyi mindent? Valami tipp?

Figyelt kérdés
A szünetet olyan helyen töltöttem, ahol semmi időm nem volt tanulni. Kérlek segítsetek, hogyan tanuljak meg ennyi mindent az összes tantárgyból? Gimnáziumba járok, ha ez számít:/

2014. jan. 3. 16:26
 1/10 Emy95 ***** válasza:
100%
Mondjuk ne a neten lógj... Én mindenből megtanulnám a lényeget. Kihúznám jelölő filccel ami fontos.
2014. jan. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kapcsold ki a gépet, tévét, ülj le vedd elő a könyveket és magolj.Próbáld meg kiemelni a fontosabb részeket, úgy általában a felére csökken a tanulnivaló.Nekünk anno 30oldal volt feladva, kilényegeltem és lett kb 2 oldal ami meg sima ügy.Nem kell megijedni
2014. jan. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy füzetbe 40 oldal, amit órán diktál a tanár és gondolom akkor az az egész kell:(
2014. jan. 3. 16:30
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem ezer oldal jövő hétre. cserélünk? :D
2014. jan. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, nem kell szó szerint benyalni mind a 40 oldalt. Olvasd el, hogy miről szól, és értelmezd. Majd próbáld a saját szavaiddal elmondani, hogy mit olvastál, bekezdésről bekezdésre, oldalról oldalra haladva. Egy jó gyakorlat az, hogy veled szemben, a falon keresel egy pontot, ránézel, elképzeled, hogy ő a tanár, és neki mondod el a tételt. Írj vázlatot! Minden bekezdésben találsz két-három kulcsszót (nem kell több), ami köré fel lehet építeni a mondatokat, magát a történetet.
2014. jan. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de akkor sem szóról-szóra, hanem csak a tartalma. Keresd ki a kulcsszavakat, azokat színezd ki, és tanuld meg. A többi részt is olvasd el néhányszor, és előbb próbáld meg felidézni csak a kulcsszavakat, aztán a kulcsszavakhoz kapcsolódó részt is. Egy kézzel írt oldal sokkal kevesebb, mint egy géppel írt.


Tanulás közben igyál sok vizet, este feküdj le időben és reggel ne lazsálj az ágyban sokáig, legkésőbb 8-kor kelj fel. Az alvás nagyon fontos, ha nem alszol, nem rögzül a fejedben, amit tanultál.


Amúgy szerintem hülyeség a szünetre tanulnivalót feladni, mert sokkal többet érnének a diákok, ha értelmes, más hasznos elfoglaltsággal kipihennék magukat és a szünet után újult erővel fognának a tanuláshoz, de sajnos sok tanár nem így gondolja (sőt, inkább úgy, hogy a szünetben mindenki csak az ő tárgyával fog foglalkozni).

2014. jan. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jajj nem, nem cserélnék veled, de így nekem is van kb 500 oldal, ha minden tantárgyat nézünk:S Köszönöm szépen, hogy írtatok. Tényleg nagyon rossz, hogy ennyi tanulnivalót adnak, persze azt hiszik, hogy csak az ő órájuk létezik.. Valahogy csak menni fog:)
2014. jan. 3. 17:20
 8/10 anonim ***** válasza:
29%
Talán nem az utolsó 2 napra kellett volna hagyni..
2014. jan. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Talán, ha tudnál olvasni, hogy miért nem tudtam eddig tanulni...
2014. jan. 4. 10:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Végül mi lett kérdező? Sikerül megtanulni?
2021. jan. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!