Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért mondják azt, hogy...

Miért mondják azt, hogy minden keresztény szent?

Figyelt kérdés

Holott elnézem egyes közösségi oldalakon, a keresztények, vagy, akik ilyen iskolába is jártak, sokkal kihívóbban viselkednek (nők), mint ateista társaik, vagy más egyéb hitben élő társaik.


Pl: bugyikivillantásnál tovább is mennek. Persze ezek a kötzösségi oldalak nem felnőtt tartalmak, hanem a legnagyobb közösségi poldalak.



2013. dec. 27. 22:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet szerintem nem mondanak, mert miért mondanának? Bárki hibázhat
2013. dec. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Úgy összességében mondják a keresztényekről és életükről.
2013. dec. 27. 22:09
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem senki nem mondja.
2013. dec. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mint például a filmekben is: A katolikus leánykollégiumokban. Ott is mi folyik.
2013. dec. 27. 22:14
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


1. Senki nem mondd olyat, hogy minden keresztény szent. Még maga Jézus is tesz utalást egy eszkatologikus szakaszban arról, hogy nem minden magát kereszténynek valló embert fog elfogadni (Máté 7,21-23).


2. A "szent" kifejezés a Bibliában nem egy minősítés, hanem egy megnevezés azok részére, akik Isten részére lettek elkülönítve. Figyelembevéve azt, hogy ennek a kifejezésnek a szó szerinti jelentése azt, hogy különleges célra elkülömítve. Pál az (1Kor 1,2)-ben is szenteknek neveti a korintusi gyülekezetet, noha a levelet olvasva nem voltak tökéletesek. Mivel azonban döntöttek Isten mellett, így az Úrnak különleges célja volt velük, viszont még tanításra szorultak.

2013. dec. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De akkor is nem értem, miért viselkednek úgy egyesek, amikor keresztények. Gondolom, ha már keresztény iskolába (katolikus) járt.
2013. dec. 27. 22:37
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

Szervusz.


Részben csatlakozom előttem szólóhoz.


A szent szó jelentése:

W. E. Vine Expository Dictionary of New Testament Words című műve szerint, a ha′gi·os görög szó (amelyet „szent”-nek fordítanak) „alapvetően azt jelenti, elkülönített . . . és ezért a Szentírásban erkölcsi és szellemi értelemben elkülönített a bűntől s ennélfogva Istennek odaszentelt”. Egy másik görög szaktekintély azt mondja, hogy „jellegzetesen Istenhez hasonlatos”. Ez az értelmezés magas irányadó mértéket állít azok elé, akik igaz keresztényekként kívánnak alámerítkezni. Ez a feddhetetlenség irányadó mértéke, a feddhetetlenség pedig: ’szilárd ragaszkodás valamely erkölcsi értékrendhez’ — a keresztény esetében a krisztusi értékrendhez


Akik úgy viselkednek ahogy említést teszel erről, azok csak névlegesen azok,

Vagy is a szüleik hagyományai miatt ilyen vagy olyan vallásba belekeresztelkedtek

De valójában nem élnek keresztény életet, semmi hatással nem bír rájuk nézve Jézus Tanítása.


ezért aztán részben nem csak a szülők, de az egyházak is hibásak, mert a keresztelkedést akkor lehetne végre hajtani ha az egyén vállalta az ezzel járó kötelezettségeket.


a Szent szót, pedig csak a Teremtő alkalmazza azokra akiket megillet.

2013. dec. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Egy társkereső oldalon szemeltem ki magamnak az illetőt. Gondoltam, utánanézek közösségi oldalon, hogy többet megtudjak róla. Nézegetem a képeit. Minden rendben, erre egyszer csak előbújik a kisördög egy két képben.
2013. dec. 27. 22:46
 9/12 A kérdező kommentje:
De az olyan kép, szóval kevesen töltenek fel magukról ilyen képeket oda. szóval lehetne kikockázni.
2013. dec. 27. 22:47
 10/12 anonim ***** válasza:

"De akkor is nem értem, miért viselkednek úgy egyesek, amikor keresztények. Gondolom, ha már keresztény iskolába (katolikus) járt."


@Kérdező


Nagyon egyszerű a választ: Önmagukat kereszténynek tartják, de valójában nem azok. Az életük nincs összhangban Krisztus tanításaival, így ők nem keresztények, még akkor sem ha magukat annak minősítik. Azt ugyanis, hogy ki keresztény, a Bibliából válik nyilvánvalóvá. János apostol a következőt írta:


"Aki azt mondja: „ismerem”, de a parancsait nem tartja meg, az hazudik, és nincs benne igazság. De aki megtartja tanítását, abban Isten szeretete valóban tökéletes. Innen tudjuk, hogy őbenne vagyunk' (1Jn 2,4-5)


Azt hiszem, ez az ige nagyon gyorsan eldönti, hogy ki a keresztény, és ki nem.

2013. dec. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!