Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen módszerrel lehet...

Milyen módszerrel lehet fegyelmezni másfél-kétéves körüli babákat (gyerekeket)? (pl. sarokban állás, seggreverés, stb)

Figyelt kérdés
Érdekelne ki,hogyan boldogul.Jó eleven,huncut,hisztis gyerekek anyukáit kérdezem,mert"mintababás"anyukák vannak körülöttem.
2012. febr. 21. 13:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit megmosolyogtam a kérdésedet :-),mert az én 18 hónapos tündérkém jutott eszembe ...

A bátyus hiperaktív és gyógypedagógus szerint úgy néz ki bizonyos jelekből,hogy a kislány is nagyon gyanús.


Ilyen pici korban sem seggreverés(később sem nagyon) ,sem sarokbaállítás nem jön szóba nálam,ellenben határozottan megfogom a kis kezét ha csapkod vele és annyit mondok nem szabad,mert ez fáj anyának,elterelem a figyelmét ha hisztizik valamiért.


Ilyenkor még éretlenek a gyerekek nem várható el tőlük,hogy nagyfokú önkontrollal rendelkezzenek,hogy a viselkedésüket teljesen szabályozzák ,még sok mindent nem értenek és nem direkt csinálnka a mi bosszantásunkra ,ők még ilyenkor úgy hiszik ők vannak a világ középpontjában,csak a saját kis érdeküket képesek szem előtt tartani.

Viszont amit el lehet követni a nevelésben már ilyenkor is az az,hogy megmosolyogja a szülő,hogy milyen édes a gyerek ilyenkor,viccesnek kezeli a szituációt,mert később már nagyon nehéz lesz a 4 éves hasonló viselkedését mások előtt pironkodás nélkül kezelni.


Éreznie kell a picinek,hogy a szülő a vezér,hogy ő diktál,mindezt türelemmel,szeretettel,de határozottan és következetesen.

2012. febr. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jól van én is megmosolygom különben.Gondolod,hogy ilyenkor még nem értik az ok-okozat összefügéseit?na és ha a szép szó nem használ?Írtad,hogy érezniük kell,hogy te diktálsz,igen,de hogyan éred azt el,ha nem megy szépen?nem illik visszakérdezni tudom,de mit takar a hiperaktivitás pontosan?Milyen az a gyerek?
2012. febr. 21. 13:54
 3/11 anonim ***** válasza:

Azt azért most úgy elképzeltem, ahogyan a 22 hónapos kisfiam a sarokban marad és ott bánja a bűneit. :)

Én szoktam a pelusára csapni, de igyekszem csak nagyon-nagyon végső esetben. Akkor mondjuk egy fél órára abbahagyja azt a rosszalkodást (és csinál helyette másmilyent), de hosszú távú hatása nincs. Ennyi idősen talán még nem is lehet elvárni. Szóval marad a lehetőség szerinti megelőzés, és a figyelemelterelés, közben magyarázás.

Arra viszont büszke vagyok, hogy ordibálni, prédikálni és a gyereket szapulni soha nem szoktam.

2012. febr. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A figyelem elterelése a leghatékonyabb. Én már állítottam sarokba a gyereket, hát, mit mondjak, én bőgtem.... Rettentő megalázó a gyereknek, bár ha eléggé rafkós, ott is talál magának valamit, ami leköti a figyelmét, legyen az egy pók a sarokban, vagy egy szösz a földön :D
2012. febr. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
hát kövezzetek meg:én jobb ötlet híján bizony óbégatok!!ezért tettem fel a kérdést,mert :a:)vagy kiröhögnek a srácaim,vagy b:)visszakiabálnak!!Na!Ehhez mit szóltok?
2012. febr. 21. 14:12
 6/11 anonim ***** válasza:

Bocs az off-ért, de erre én is kíváncsi lennék, mert nálunk eddig semmi sem használt. Most a fenyegetőzés egy ideig bevált pl. hogy ha nem fejezed be/még egyszer hozzányúlsz, rácsapok a kezedre. Be is jött egy ideig, de mostmár tartja a kezét, mert szerintem kíváncsi hogy mi lesz, mert eddig még nem kapott.

Sarokba állítás egy másfél évesnél? Én nem hiszem hogy van olyan másfél éves, aki felfogná, hogy miért kell sarokba állnia, és min gondolkozzon el. Még ha mintagyerek, akkor sem. Az én lányom 2.5 éves, beszél, ért mindent, de életében nem állt be a sarokba, inkább azt mondja álljak be én.

2012. febr. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Aha, én is ordítok egy sort. Csak az a gond ezzel is, mint a többivel, egy idő után nem vesznek komolyan. :D
2012. febr. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Velem is előfordul, hogy ha 45-ödször szólok valamiért, akkor felemelem a hangom. A kislányom fel se veszi. Volt hogy miközben leszidtam, elkezdett énekelgetni. :) Na hát akkor már én is röhöhtem. :)
2012. febr. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát ha az én fiam a határozott, felemelt hangra sem reagál, akkor bizony kap a fenekére.Akkor tudja hol a helye és egyből csinálja amit mondok neki.Tudom, ezzel sokan nem értenek egyet, de nem érdekel.

Kiegyensúlyozott, jókedvű, eleven, 16 hónapos fiú.

2012. febr. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!utolsónak írom:bár valóban sokan nem éretenek egyet vele,én sem hinném,hogy 1-2 seggrecsapással bármi baj lenne!Ha már semmi más nem használ....)
2012. febr. 22. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!