Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A suliban folyton piszkálnak....

AliciaS kérdése:

A suliban folyton piszkálnak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az önbizalamamat már totál lerombolták.Tesire utálok bemenni, mert általában ott szól be egy srác.Volt, hogy megalázott mások előtt.Nem is egyszer.(Nem tudom kikerülni.)

Mit tegyek? 14/L



2014. jan. 11. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudsz vele mit kezdeni, idővel elfelejti, te meg örökre lelki sérült maradsz, mint én!
2014. jan. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2014. jan. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Nos, ha a suliban nincsenek barátaid, akkor sulin kívül próbálj barátkozni. Talán több önbizalmad lesz attól, ha egy barát meghallgat, elmondod neki a problémáidat. Nekem sincs már önbizalmam, de én felajánlom neked, ha szeretnéd, hogy írhatsz nekem privibe :)
2014. jan. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bírd ki ezt az évet és majd a gimnáziumban jobb lesz (feltételezem, idén felvételiztél). Én nyolcosztályosba járok és nekem bevált. plusz barátkozz szakkörökön, az majd elfeledteti veled a sulit. Sőt, megjegyzem, nekem alsóban speciel képzeletbeli barátom volt... bár gondolom, ahhoz már túl nagynak érzed magad (-:

13/L


Ja, amúgy hova jársz suliba, melyik településre?

2014. jan. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

13 éves vagyok, 7. osztályos. A 6. évem tragédia volt. Sírtam nap mint nap, egy barátom sem volt. Senki nem akart mellém állni, mert nyomi voltam (na jó még mindig az vagyok XD). A depresszió szélén alltam. Volt egy lány a suliban, aki nem is volt osztálytársam, nem is ismert, de azok alapján amit hallott rólam....Tönkretett. Minden önbizalmam oda volt. Illetve nagyon sokat zaklattak az osztálytársaim interneten. Ott ahol az embernek nincs arca nincs neve.

Ez egy éve történt.:) Most erősebb vagyok mint valaha. Pedig képzelheted, ott voltam a legalján! XD

Azért is piszkáltak mert egyszer sírtam a suliban...DEHÁT ISTENEM XDD HA SÍRNI AKAROK AKKOR SÍROK XDD tapasztalatból mondom hogy ne tartsd vissza, mert felgyülnek benned az érzések és abból semmi jó nem lesz.

A kérdésedre válaszolva, ezek ellen nem tehetsz semmit. Elkeserítő, tudom, de még jobb is úgy, ha nem teszel semmit.

Egyszerűen MOSOLYOGJ! Még akkor is ha fáj! Egy magabiztos mosollyan tönkreteszed őket!

És mindenkinek, akit piszkálnak:

Nem miattatok van, hanem az emberi rosszindulat miatt.

A gyűlölőknek egyébként is sokat koszonhettek majd. Sokkal erősebb leszel tőlük...

13/L :)

2014. febr. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat!^^ Már ez is erőt adott.Mivel nem rég megint elkezdődött a szekálás.De megtanultam, 'ki mint él, úgy ítél'.

Igen, lehetséges hogy a gimiben jobb lesz.:)

Én is sírtam már a suliban, szerencsére senki nem látta.Engem csak úgy ok nélkül ítélnek meg, pletykálnak rólam.Ezt az egy hónapot már kibírom.:D

2014. ápr. 25. 18:51
 7/7 anonim válasza:

Tulajdonképpen az aki piszkál valakit első sorban nem azért teszi hogy az adott illető rosszul érezze magát. Nemtudom ti hogy vagytok vele de én sose láttam még olyat hogy valóban csak 1 ember piszkált volna valakit, mindig van legalább még 1-2 ember aki vagy röhög vagy ugyan úgy szekál... na most, ez azért van mert ez egy fajta össztartó erő ha közösen kinéznek valakit és szekálják.. pl.: ha az illető aki szekál egyedül van modjuk meglátod a fagyizóba, akkor nagy eséllyel képes normálisan viselkedni, ez azért van mert nincs kinek játszania a fejét..Az én történetem elég érdekes ilyen szempontból mert ebbe a hibába én is bele estem igen csak súlyosan, rengeteget szekáltam másokat. Aztán jött a pofáraesés (a következmény) itt hirtelen ráébredtem hogy valójában mit is csinálok. Ekkor elindultam szépen felfele hozzáállást és attitűdöt illetően. Most pedig hogy magamhoz képest igen nagy lépcsőt tettem meg, engem szekálnak mivel 15/F vagyok kilencedikes... szóval a jelenlegi helyzetem egész jó ahhoz képest mint ami hetedik hatodik ötödik illetve nyolcadikba volt.... de visszatérve a lényegre...


Amikor valaki aztmondja hogy ,,ne foglalkozz vele" akkor az illető vagy nemtudja miről beszél, vagy pedig segíteni akar csak nem tudja hogy kellene illetve mit kéne mondani. Azt mindannyian tudjuk hogy ha aztmondják valakire hogy hülye, attól még nem lesz hülye, viszont igen csak bántó tud lenni. Azt is tudjuk hogy ha aztmondják hogy ne foglalkozz vele akkor azt kevés ember van a földön aki meg tudja tenni, és mi nem tartozunk közéjük. És valójában én is csak itt karattyolok mert a kérdésedre nem tudom a választ, fogalmam sincs hogy mit kéne tenned az ellen hogy szekálnak viszont azt tudom hogy a bent lévő érzéseket ki kell engedni bármiben is nyilvánuljon ez meg.. én nem értek egyet azzal hogy ,,várd ki majd úgyis abbahagyják" mert nagy eséllyel nem fogják, benned meg csak halmozódnak fel a dolgok... ezt hagyd. Inkább próbáld azt megérteni hogy miért teszik azt amit tesznek illetve elfogadni azt az okot amiért ezt teszik (ami nagyon nehéz feladat) mármint az elfogadás, de csak egyszer kell sikerülnie

2019. okt. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!