Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tehetnek ha zaklatnak,...

Mit tehetnek ha zaklatnak, piszkálnak a suliban? (Olyanokat mondanak nekem, hogy "mindenkinek jobb lenne ha meghalék")

Figyelt kérdés
Most vagyok gimiben kilencedikes, elég gagyi iskolába és annál is rosszabb osztályba kerültem. Már első héten piszkáltak de akkor még azt nem vettem komolyan, gondoltam csak barátkozni akarnak.. Folyamatosan jöttek a dúrvábbnál dúrvább beszólások, cukkolások (pedig nem vagyok egy kinézetre feltünő jelenség) akkor kezdtem frusztrált lenni és félévkor komolyan tervezem, hogy kiiratkozok és máshova, egy jobb helyre megyek, talán egyházi sulit is. Ma megkaptam az eddigi legrosszabbat és a többi s*gg hülye gyerek meg csak röhögött rajta órán a tanár meg nem szólt semmit és ami nagyon megijesztett hogy tényleg elgondolkoztam hogy talán megteszem.. :(
2012. okt. 11. 14:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Hogyan tanulsz/öltözöl/viselkedsz ? Ha nagyon rossz a helyzet, és tényleg "gagyi" a suli, akkor tényleg váltani kéne.
2012. okt. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tanulásom épp, hogy jó, ezért is sokszor strébereznek pedig csak annyi a titka, hogy én tanulok ők meg nem. Öltözködésem átlagos :O nem csak én hordok márkás cuccokat. + még annyi, hogy nem tudok nevetni azon hogy dobálják egymást papírral meg csúnyán beszélnek, idétlenkednek állandóan.. Lehet túlnőttem a korosztályom de így van.
2012. okt. 11. 14:53
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát igen, úgy tűnik, értelmesebb vagy, mint ők.
2012. okt. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Huhh, hát sajnálom. Szerintem tanulj most nagyon, hátha felvesznek egy jobb hírű suliba, ott általánosságban normálisak az emberek.
2012. okt. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Úristen.. Ez melyik iskola??
2012. okt. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet senki nem mondhat senkinek, és nem cselekedhet senki sem így senkivel,legyen az a másik bármilyen. Ha már ilyen durva dolgokat tesznek, mondanak, az biztossá teszi, h velük van a baj, nem veled. Menj, amint lehet. Én még a félévet sem várnám meg. Komolyan, én amint lehet, holnap bemennék a választott suliba és megkérdezném a titkárságon, hogy jöhetek át minél hamarabb, akár elmesélve az okot az ottani ügyintézőknek.

Vannak barátaid? Szüleiddel jóban vagy? Tudsz erről beszélni valakivel? Mert jó lenne, ha lenne mögötted valaki, akivel mindig beszélgethetsz, akire számíthatsz.

Amúgy ajánlom a kek-vonal.hu-t, ha másra nagyon nem számíthatsz. És tényleg keress valaki támaszt, aki színesebbé teheti a napjaidat. Melyik sulik jönnék szóba, amibe átmehetsz? Nézz utána, hogy ott nincs nagyon ilyen, de nem hiszem -vagy legalábbis remélem-, hogy ez nem gyakori dolog az iskolákba. És menj át minél hamarabb.

Hajrá! És csináld, mert különben megörülsz. Lehet, hogy most azt hiszed, hogy még hosszabb ideig kibírod, de nem biztos. A kamasz kor amúgy is labilis időszak, nem kell még rá jó pát lapáttal. És ezt igenis fel kell majd dolgoznod, és ha tovább maradsz, lehet hogy még nehezebb lesz.

Ja és ha a szüleid nem engedik, akkor is küzdj, menj be a másik suliba a papírokért, intézd, próbálkozz, akár ifjúságvédővel, ez nem élet, hogy heti 5 napot ilyen barmokkal töltesz.

2012. okt. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
komolyan, nem is ismerlek de már aggódom érted:(
2012. okt. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jajj köszönöm az aggódást ^^ De igen, Kedden megyek az új suli igazgatójához beszélni anyummal.
2012. okt. 14. 19:18
 9/10 anonim ***** válasza:
Tanulj, és tegyél meg mindent, hogy átvegyenek egy másik (jobb!) suliba! Sok sikert!
2012. okt. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hat nalam se sokkal jobb a helyzet.Max annyi hogy az osztalytarsaim nem piszkalnak,hanem levegonek neznek,de masok csufolnak.Remelem atmentel egy mas suliba es javult a helyzeted.

14\L

2012. dec. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!