Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Osztályfőnök tanárok! Ha egy...

Osztályfőnök tanárok! Ha egy diákotok azt javasolná hogy osztályfőnöki óra keretében nézzétek meg "Az Osztály" (Der Klasse) című filmet, mit reagálnátok?

Figyelt kérdés
Nem rég néztem meg a filmet, ami az iskolai kiközösítéssel és terrorizálással foglalkozik. Nem lehet tagadni, minden középiskolában megy a kiközösítés kisebb-nagyobb szinten. És a film nagyon jól dolgozza fel hogy mi vezet egy tanulót oda hogy esetleg lövöldözzön az iskolában (amiről manapság nagyon sok hír van). Arra gondoltam hogy javaslom az osztályfőnöknek a film levetítését osztályfőnöki óra keretében. Tanárok ti mit szólnátok hozzá?
2014. jan. 19. 22:06
 1/7 A kérdező kommentje:

Erről a filmről beszélek:

https://www.youtube.com/watch?v=sUeSQY55o5Y

2014. jan. 19. 22:08
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Bár én nem vagyok tanár, tudom, hogy a mi iskolánkban az egyik etika tanár megmutatta az osztálynak és elmagyarázta, hogy nem szabad így viselkedni az osztálytársaikkal, meg átbeszélte velük az egészet.


13/L

2014. jan. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Javaslom, hogy ajánld be az osztályfőnöknek. Egyébként általában meg is szokták kérdezni a tanulókat, hogy milyen filmet szeretnének megnézni, legalábbis etika órán így szokás.
2014. jan. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem vagyok tanár, de remélhetőleg majd az leszek. Láttam a filmet, nagyon megrázott...és már akkor arra gondoltam, hogy ezt a filmet mindenkinek látnia kéne. Úgyhogy én teljes mértékben benne lennék. :D 22L
2014. jan. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem vannak benne túl durva részek. Ha viszont úgy ítéled meg, hogy az osztályod elég komoly, és ezeknél nem fog röhögni, akkor semmi baj nincs vele.
2014. jan. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem általános iskola 3. osztályában menne... szerintem egy középsuliban abszolút emészthető.

Ennek folyománya lehet az program is, amit múltkor az MTV-n láttam. A fő motívuma: "ha igazán ismernél..." és itt csoportokban dolgoznak olyanok, akik full különböző emberek, a cicababák, a dagikkal, a stréberekkel stb ahol beszélnek egymásnak egymásról. És végén kiderül, hogy nem is annyira különbözőek a problémáik. Érdekes, én annak idején szívesen részt vettem volna egy hasonlóban.

2014. jan. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Anno mi is megnéztük 8.-ban, az ofi javasolta :)
2014. márc. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!