Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemisták, nektek mennyi...

Egyetemisták, nektek mennyi szünetetek van/szokott lenni vizsgaidőszak után és a nyári szemeszter elkezdése előtt? Mit csináltok olyankor?

Figyelt kérdés
Nekem most úgy jött ki, hogy egy hónap szünetem van (minden vizsgát az első időpontra tettem, és szerencsére mind meg is lett elsőre), ez az első vizsgaidőszakom és most itt vagyok egy csomó szabadidővel, és furcsa, hogy ilyenkor szünet van. Ti mit szoktatok ilyenkor csinálni? Esetleg dolgoztok ilyenkor, vagy pihentek? Gondolkodtam a munkán én is, de ugyanakkor rám fér a pihenés. Csak félek, hogy badarságokra fogom pazarolni az időmet, ezért érdekel, mások mit csinálnak :) Vagy még mindenki vizsgázik ilyenkor?
2014. jan. 21. 12:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez volt az első vizsgaidőszakom, karácsony után kezdtem el tanulni, most pénteken lett meg a második vizsgám (sajnos most csak ennyiből tudtam menni), szóval 3 hét szünet jön.

Kijátszom magam (gépen), meg filmezek, zenét hallgatok egész nap. De kétnaponta erőt veszek magamon és elkezdek tanulni azokból a tárgyakból amikből buktam. :)

2014. jan. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát, nekem kb mindig végig tart a vizsgaidőszak, nehéz vizsgák is vannak, és általában vagy azonos napon, vagy 1 nap eltéréssel, így heti 1-2-t lehet bevállalni. Mondjuk azokra kell is idő felkészülni.


Úgyhogy általában marad 1-2 hetem, ha beleszámolom hogy regisztrációs héten nincs semmi dolgunk. Általában ilyenkor beiktatok hosszabb hazajövetelt, kollégiumi/albérlet költözés is lehet, vagy összehozunk több napos kirándulást ismerősökkel.


De pl ha kell szakmai gyakorlatot csinálni, akkor itt is érdemes lehet lehúzni 1-2 hetet. Vagy épp el lehet menni diák melózni, 3x5 nap kibírható, nem lustulsz el és 50-60 ezret össze lehet szedni belőle, még ha csak gyári melóban is vagy. Akkor lesz egy kis zsebpénz következő félévre.


Én most ha minden jól megy, akkor állok bele melóba amint vége a vizsgának.

2014. jan. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Milyen szakos vagy?

Ha matekos, vagy informatikus, akkor megtanulhatod egy programnyelv alapjait. Tanuld a nyelveidet általában. Egyébként gratula, nekem nem jött össze a vizsgaidőszak elfelezése.

2014. jan. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!