Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » 11. ben lehet iskolát váltani,...

11. ben lehet iskolát váltani, vagy ilyen helyzetben ajánlott?

Figyelt kérdés

Nem szeretem az osztálytársaimat, nem tudok elbeszélgetni velük, különbözök tőlük, ők nagyrészt nagyszájú menőgyerekek, én egy csendesebb fiatalember vagyok.. a normálisabbak sem keresik a társaságomat, mert az ő szemükben is egy fura gyerek vagyok.

Rengeteget piszkáltak ezért kialakultak gátlások. Nem ülnek mellém, ha csak mellettem van hely, akkor inkább állnak.. rájöttem hogy nem illek oda.

Tanulmányi eredményem is elég hanyag, holott többre lennék képes... csak nincs semmi motivációm olyan közösségben teljesiteni ahol nem merem telvállalni magam.

Kérdésem lenne még hogy hogyan működik az iskolaváltás, mit kell irni az igazgatónak, amint 18 leszek nem kell szülői beleeggyezés? A magántanulás is érdekelne..


2014. jan. 27. 15:09
 1/10 A kérdező kommentje:
Szakközépiskola...
2014. jan. 27. 15:12
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia ha úgy gondolod hogy jobban tudnál máshol fejlődni akkor menj át nyugodtan, de ne feledd hogy a belső problémáidat magaddal viszed. Amúgy meg keress egy másik iskolát ahová felvennének és utána iratkozz ki 18 év után nem kell szülői engedély viszont jogköteles vagy a suliba a 18 évedet betöltött év végéig
2014. jan. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Válts iskolát.
2014. jan. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Előtte pszichologushoz is elmennék mert szociálisan jelenleg 0 vagyok..
2014. jan. 27. 15:27
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezt az egy évet nem bírod már ki?!

Te te leszel egy másik suliban is, ahol szintnén lesznek nagyszájú menőgyerekek, és a többi.

Ilyen az élet. Neked kell megtanulni beilleszkedni.


A tanulmányi eredményed tőled függ, és nem a környezetedtől, és na az motiváljon, hogy mit szólnak, hanem az, hogy mire akarod vinni az életben.

Ez csak hárítás, vagy hül.ye kifogás, végül is mindegy.


Lásd, a nagybetűs élet:

Havonta fogsz munkahelyet váltani, ha lesz egy nagyszájú menőgyerek főnököd, és nem fognak keblükre ölelni a kollégák? Nem beszélve a hierarchiában elfoglalt helyről, ill. a korosztályok közti eltérésekről. Ott se az fog a jobb munkára motiválni, ha megnyered a népszerűségi versenyt.


Inkább keress egy személyiségfejlesztésben jártas pszichológust (depresszióra hivatkozva simán elmehetsz TB alapon), esetleg olyan szakkört, ami érdekel, amiben jó vagy. A sport is jó lehetőség, hogy beilleszkedj egy közösségbe: a focicsapat sztárja sose ül egyedül.

Mindenki tehetséges valamiben, és van olyan közösség, amelyik befogadja. Meg kell ismerned önmagad, hogy ez sikerüljön.

Neked kell alakulnod.


Első körben kezdd azzal, hogy vállald fel magad! Mert egyrészt te te vagy, másrészt meg ki nem sza.rja le, hogy egy marék kötsög mit gondol rólad, ha egyszer úgysem álltok kapcsolatban?!

Neked nem fáj, hogy mit gondolnak. Neked legfeljebb az fáj, amikor azon téped magad, hogy ők mit gondolnak. Attól a pillanattól, hogy ezt megtanulod szívből lesza.rni, ez az ő problémájuk lesz, és nem a tiéd.

2014. jan. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egy tanács:

Lehet, hogy ha másik suliba mennél ott jobb fejek vannak, de lehet, hogy még gonoszabbak lesznek.

Én sulit váltottam, igaz csak 10.ben. Egy teljesen új környezetbe mentem, ahova tudtam, hogy rosszabbak járnak az előző sulimhoz képest.

De átmentem, mert az előző suliban nem szerettem amit tanulok, nem tetszett a szakma. Ott átbukdácsoltam nagy nehezen.

Moat, hogy sulit váltottam itt tényleg csak rosszabbak a gyerekek, de legalább azt tanulom amit akarok. Nem érdekelnek, hogy mit beszélnek, mert tudom. Itt is rossz a közösség mégis, nagyon jól zártam a félévet és nem törődök azzal amit ők mondanak, mert tudom, hogy én majd viszem valamire az életben ők meg nem. Ilyenkor csak nevetek magamban egyet, hogy majd ha találkozok velük, akkor majd milyen életet fognak élni.

Ez a mai generáció, 15 évesen isznak, buliznak drogoznak és nincs tervük a késöbbi életükről.

Volt egy teszt a suliban. Ki kellett tölteni, hogy kinek mi a terve az elkövetkezendő 4 évre. Az osztály fele, azt írta, hogy nem tudja, vagy semmi terve nincs. A másik része az osztálynak azt írta rá, hogy jó lenne 4 év alatt elvégezni a sulit. Néhányan meg, velem együtt értelmesebb dolgokat írtunk rá.

Szerintem arra az egy évre ne válts iskolát, főleg ha szereted is amit tanulsz :)

2014. jan. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem szeretem amit tanulok..
2014. jan. 27. 16:28
 8/10 A kérdező kommentje:
Kínszenvedés volt ez az év, az önbecsülésem már az elején eltűnt...
2014. jan. 27. 16:31
 9/10 anonim ***** válasza:
Sziaa. En is 11.-es vagyok novemberbe jottem ebbed a suliba. Elotte 12.-es voltam kettanon. Szerettem a nyelvet de terror volt minden nap a tanarok miatt. Aztan atjottem ide de itt meg pabikbeteg lettem. Pedig nem rossz az osztaly de keptelen voltam nyitni felejuk...szoval magantanulo lettem. Igy sokkal jobb :) probald meg te is,oriasi megkonnyebbules.
2014. febr. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia kérdező. Mi lett a vége? Hasonló cipőben járok
2023. ápr. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!