Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanár kollegák! Ti mit tennéte...

Tanár kollegák! Ti mit tennétek ha az igazgató a munkahelyeteken matt részegen jönne be rendszeresen és akit csak lát azzal ordítozna, esne-kelne stb?

Figyelt kérdés

Röviden: alapítványi iskola, nem állami, nem "KLIK"-es. Nem tehetem hogy szólok a kerületi tanfelügyelőnek, nálunk ilyen nincs.

Ott az igazgató, egy 60 feletti kisnövésű vadparaszt vénember, aki amellett hogy az egész inkompetens családját odahozta dolgozni (tanárként nyolc általánossal és hasonló), amellett alkoholista is.

Jellemző eset:

délelőtt 10 óra. Kivágódik a kapu. Betámolyog az igazgató. Egyenesen menni nem tud, messziről bűzlik, feje vörös.

Az első akit meglát (tanár, diák, szülő akár tök8) arra ráordít: "Te mit állsz ott?"

(igen, így)

AZ illető tök mindegy mit válaszol, elkezd részegen ordítozni: "Te nekem ne szólj vissza, mert úgy kiváglak ebben a pillanatban, hogy felszántod a betont! Itt én vagyok az igazgató!"


Majd végigdűlöngél a folyosón, hátra az irodájába, és ott folytatja a piálást.

Majd idővel elkezd benyitogatni a tantermekbe óra közben, kopogás nélkül persze.

"Itt milyen óra folyik?"

"Jó lenne ha normális óra lenne, mert a tisztelt tanár úr mehet állást keresni"

mindezt persze a diákok is hallják.

Sőt fel is veszik. Mobillal.

Rengeteg fotó, kép és video kering közkézen. Van olyan is, ahol a "T" igazgató elvágódik a suli előtt, begördül a vízelvezető árokba, majd fél óra után kikászálódik.


Ha valaki azt hiszi kitalálom ezeket: van kép és vdieo ezekről (is).


Ti mit tennétek ha ilyen jelenetek lennének?


És ami a furcsa: a munkatársak ki vannak akadva persze, de senki se szól egy szó se, mindenki lapít.


2014. jan. 31. 12:59
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Az alapítvány vezetöségének kellene bejelenti, adott esetben viedóval alátámasztva.
2014. jan. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

az alapítvány összes tagja (ne kérdezzétek hogy lehet) vagy rokon, vagy barát. Ahogy az Mutyioszágban elvárható.

Sógor, koma stb.

pl. a Felügy Biz elnöke a volt egyetemi évfolyamtársa.

Igen, ez egy bűnszövetkezet.



Az alapítvány vezetöségének kellene bejelenti, adott esetben viedóval alátámasztva.

2014. jan. 31. 13:06
 3/32 anonim ***** válasza:
28%
Helyi önkormányzat, vagy az Oktatási Minisztériumnak. Hiába alapítványi az iskola, a minisztérium alá tartozik. (Hoffmann Rózsa......államtitkár)
2014. jan. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

már ne haragudj de ha ilyen szinten tájékozatlan vagy mégis mi a jó francért szólsz hozzá? dezinformációt minek terjesztesz?


1. OM, vagyis Okt Min NEM LÉTEZIK. EMMI van évek óta, ami bőven nem azonos az OM_el. Azért ezt nem tudni durva-már ha valaki hozzászól.


2. A kerületi önkormányzat soha de soha nem volt felügyeleti szerve az alapítványi iskoláknak. világéletben függetlenek voltak, a helyi önkormányzatnak semmi beleszólása ügyeikbe.


3. A felügy szervünk csakis az Főv Korm Hiv de ilyen üggyel megkeresni őket felesleges. Intézményi autonómia, és ezzel el van intézve. CSak gazd és törvényességi felügyeletet látnak el.



Oktatási Minisztériumnak. Hiába alapítványi az iskola, a

minisztérium alá tartozik

2014. jan. 31. 13:41
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy tud-e valamit tenni, de az Oktatási jogok biztosához fordulnék. Első körben nekem is a fenntartó jutott eszembe, de amint írod, az nem megvalósítható. Őszintén sajnálom, hogy ilyen megtörténhet.

[link]

2014. jan. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

volt egy kollega (már nincs itt kirúgták) aki a videofelvételekkel megkeresett X számú TV-t, újságot (RTL, TV2, stb)

azt hiszitek haraptak a témára? dehogy.

még a bulvárlapokat (blikk stb) se érdekelte.

egyedül a helyi lap jött ki, az igazgató nem állt szóba velük, erre elmentek és ennyi.

ennyi lett az ügyből.

+ még annyi, hogy a szivárogtató kollegát a helyi lap érkezésének napján kirúgták. ezért.

2014. febr. 1. 09:02
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

A kiszivárogtató kolléga kirúgatási esete alkalmas lehet egy munkaügyi perre, és ő benne lenne?


Ami a többi megalázott kollégát, szülőt, gyereket illeti: volt olyan ügy, ami belefér legalább egy polgári perbe? Ha vannak tanúk és ha több pert is elveszít az igazgató sorozatban kollégákkal és szülőkkel szemben, akkor talán onnan már könnyebb lesz továbblépni.


A lényeg az lehet, hogy hol van az a pont, ahol már nemcsak magának árt, hanem gyereket veszélyeztet, vagy ha nem is veszélyeztet (még), de legalább valami olyasmit csinál, amivel szemben legalább egy polgári pert sikerrel meg lehet nyerni (pl. szülő, tanár, gyerek megalázása). Ha egy tanárt megaláz az osztálya előtt, vagy egy szülőt a gyereke előtt, vagy egy kollégát a kollektíva előtt, az talán belefér egy sikeres polgári perbe.


Ha a kollégák nem vállalnak fel ilyen polgári jogi dolgokat, akkor a szülőkre lehet számítani?

2014. febr. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
Persze nem értek hozzá, szakértő ember tudna segíteni.
2014. febr. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

ugyan. senki se lenne benne semmilyen perben.

ez egy huszadrangú iskola ahol örülnek hogy van állásuk és befogják a pofájukat. kapják a nettó 100.000 alati fizetésüket (mert ez ALAPÍTVÁNYI, így a közalkalmazotti bértábla itt nem érvényes, így mindenki annyit keres amennyit a tisztelt igazgató gondol, hiába tanár és hiába diplomás vagyok)


aki meg olyan szerencsés (pl. a kirúgott illető) hogy talál mást, az meg magasból lesz**ja, hogy itt mi van.

engem is csak addig érdekelne míg itt vagyok, de annyira nem hogy a kirúgást kockáztassam. akkor inkább kussban vagyok.


munkaügyi perre, és ő benne lenne?

2014. febr. 1. 14:31
 10/32 anonim ***** válasza:

Nekem is az EMMI és az oktatási biztos jutott eszembe, polgári jogi téren pedig a ,,munkahelyi zaklatás'' (mobbing) témaköréhez látszik hasonlónak a dolog számomra, bár lehetnek különbségek is. A téához nem értek. A munkahelyi zaklatás, illetve az ehhez kapcsolódó terror vitatott és forrongó téma, vannak törekvések rá, hogy a büntetőjog is képes legyen kezelni, de gondolom, jelenleg elegyelőre a mai helyzetben inkább a polgári perek területére tartozik.


Ha pedig nemcsak a kollégákat, hanem a gyerekeket is érinti a dolog, vagy ha már az iskola oktatási tevékenységét is veszélyezteti a dolog, akkor mégiscsak az EMMI vagy legalább az oktatási biztos is szóbajön talán, attól függően, hogy az iskola milyen tevékenységet lát el. Ehhez a területhez sem értek. Szerintem azt lenne érdemes átgondolni, hogy a probléma mennyiben közoktatási, és mennyiben polgári peres (zaklatási) jellegű.

2014. febr. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!