Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Segítség! Az öcsémet folyton...

Segítség! Az öcsémet folyton piszkálja egy hülyegyerek, mit tegyünk? Hogy állítsuk le?

Figyelt kérdés
Öcsém 3-adik osztályba jár, 9 éves. És van ott egy gyerek, aki folyton kineveti és csúfolja amiért logopédushoz járt 2 éve. Pedig régen barátok voltak. És ilyen hülyeségekért piszkálja, h például múltkor elcsúszott, kinevette.:( Lehet irigységből piszkálja, mert ő nagyon ronda és olyan alacsony, mint egy ötéves, az öcsém pedig egy tök szép, kedves, magas gyerek, jobb tanuló mint ő. Nagyon szeretem őt és segíteni akarok neki, de nem akarok a gyerekkel beszélni, mert akkor lehet, h nem hagyná abba, csak még jobban rákezdene...Mit csináljak? Anyunak már mondtuk régebben, de kezdetben még azt hittük, hogy idővel abbahagyja. Meg az öcsém próbálja figyelmen kívül hagyni, de én itthon látom rajta, hogy nagyon rosszulesik neki, és szerintem a világ legszemetebb dolga valakit azért piszkálni, amiről nem tehet(azóta pedig már szépen beszél). Nagyon aggódom érte, nem akarom, hogy ilyen befordulós, szomorú gyerek legyen. Szóljunk az ofójüknek? Vagy az igazgatónak? Már az is megfordult a fejünkben, hogy elvisszük a suliból, de nem hinném, hogy ő ezt díjazná...Kérlek segítsetek!!! Öcsém úgy szokott rá reagálni, hogy vagy figyelmen kívül hagyja, vagy belerúg egy jó nagyot, de nem szeretnénk ezt bunyóval megoldani...Ez a gyerek egyébként tuti, hogy nem teljesen normális, mert mindenkit piszkál, annyi intője van az öcsém szerint, h bele se fér a tájékoztatójába, és régebben úgy beleszúrt egy grafit ceruzát egy másik gyerek combjába, hogy mentők vitték el. És azóta se tudták a hegyet kivenni. Borzalmas...Én 14/L vagyok.
2014. febr. 5. 10:23
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ja és légyszi normális válaszokat írjatok. Köszi.
2014. febr. 5. 10:25
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
grafit ceruzát nyom másik gyerek combjába és még nem rúgták ki a suliból??? esetleg ilyet visszaszólhat neki" lehet jártam logopédushoz, de már minden rendben velem, neked meg még most csak a beírásaid szaporodnak, mert nem vagy képes tanulni a hibáidból" (vagy valami ilyesmit)de amúgy ha összefogna az osztály és beszélnének az osztályfőnökkel, igazgatóval, talán el lehetne érni, hogy átírassák a szülei őt másik iskolába... mert egyértelműen viselkedési zavarai vannak, ezzel nevelési tanácsadóba kéne menni, és speciális suliba átíratni...
2014. febr. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Apukám kapta el a grabancát annak, aki öcsémet cikizte. Nem bántotta, még a hangját sem emelte fel, csak közölte vele, hogy nem szeretné meghallani, hogy folytatja. Hatott.
2014. febr. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Huszát Lóránt válasza:
27%
Nálam is volt már ijen a 2 os öcsémel ött azal csufolta hogy. Milyen hülye stb. Én rászoltam de nem hagyta abba nem tutam mit teni a tanárnak is szoltam de azt monta nem tud mit csinálni.Ez igy ment egészén 5 ödkig aztán anyihaintölye let hogy átthelyezték. Aztán már soha nem láttuk és ezel azt akarom mondani hogy ha olyan rosz javasold az átthelyezését
2014. febr. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Két megoldást látok. Vagy a felnőtteket bevonni, tehát tanárral, szülővel beszélni vagy úgy, hogy ne lássa senki,a renitens gyerek számára ismeretlen felnőtt elkapná a grabancát és beolvasni neki, hogy ku.va sürgősen fejezze be amit művel mert a taknyán fog csúszni hazáig. Persze nem bántani fizikálisan és meg sem alázni a külseje vagy ilyesmi miatt, mert az ütőkártya lehet a kezében. És persze nevet nem említeni, hogy kit ne bántson, hanem úgy összességében a gyerekek ba..ogtatását fejezze be.
2014. febr. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:

Szia! Eloszor is ofo, igazgato jo otlet! A tobbi szulot osszehivatni rendkivuli szuloivel is jo otlet!


Nekunk is volt ilyen problemank... Ocsem is ilyen idos lehetett kb volt egy bukott osztalytarsuk 2 evvel idosebb volt es hatalmas nagydarab gyerek volt Ocsem meg iszonyat alacsony, vekony gyerek volt.. en 14 voltam..

Nekunk semmi nem hatott! Anyu elvalt ejjel nappal dolgozott, en probaltam tanaroknak es az igazgatonak szolni, hogy allitsak le! Utolso csepp a poharba az volt, hogy amikor mentem erte elsirta magat, hogy neki ment a fiu es ugy megtepte a fulet hogy szetszakadt a fulcimpa melleti resze (konkretan a fulcimpa elvalt a fejetol)...

Kint volt a parkban jatszotta a nagyfiut, Nekem elborult az agyam elhajitottam a taskat atugrottam az arkon gyerek probalt menekulni nem jot ossze elkaptam es ugy utottem ami a csovon kifert, ott ahol ertem... Anyjatol apjatol olyan gyors nevelest sose kapott mint tolem... Elkaptam a fulet megtekertem es megmondtam neki, hogy innentol kezdve ha valaki piszkalja ocsemet ot fogom ossze verni erte... senki nem mert hozzanyulni, a fiu nem kotekedett ocsemmel soha! Akik a parkban voltak (akiket akkor is terrorizalt fa moge bujva rohogtek rajta) Szuleinek nem tudom elmondta-e... De gondolom pont annyira foglalkoztak vele mint ezzel a gyerekkel!

2014. febr. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Jézusom!

Az én öcsém 10-11 éves volt, amikor kicikizték. Pedig nagyszájú, vagány gyerek, de iskolát váltottunk költözés miatt, ahova nehezen illeszkedett be.

Ennek az lett az eredménye, hogy minden reggel zokogott és nem akart iskolába menni.

A tanár pszichológushoz akarta küldeni, mert a gyerek nem mondta el mi a baj.

Később csak nekem beszélt erről, amikor leültem vele és meséltem neki én is sérelmekről az életem során és hogy az emberekkel/gyerekekkel nem könnyű.


Majd elmondta, hogy milyen undorítóan bánik vele egy LÁNY! Bementem, előttem állt egy akkor 11 éves lány, SZŐKÍTETT MELÍR TINCSEKKEL, MŰKÖRÖMMEL!


Elkezdtem cikizni nyilvánosan a folyosón, majd láttam könnybe lábadt a szeme. Elmondtam neki, hogy nem akartam megbántani, de most érzi azt, amit az én öcsém minden áldott nap miatta! És hogy nem kell, hogy jóba legyenek, de ezt a stílust sűrgősen fejezze be, különben minden áldott nap bejövök és ezt fogom tenni!


Nem vagyok erre büszke, imádom a gyerekeket, nem bántanék egyet sem, de nem volt más megoldás!!!

2014. febr. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
Kap majd 1,2-t azt lenyugszik a kis csicska :dd
2014. febr. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
osztályfőnöknek szóljatok, és javasoljátok az áthelyezést!
2014. febr. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem, hogy az a jó megoldás, ha a gyereket kiszakítjuk a környezetéből és nem a probléma forrásán próbálunk változtatni. Mindenhol lehetnek gondok, akkor mindenhonnan vigyük el?
2014. febr. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!