Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A kisebbik lányom mért piszkál...

A kisebbik lányom mért piszkálja a nővérét?

Figyelt kérdés
2 lányom van egy 16 éves meg egy 14 éves, mostanában egyfolytában csak azt hallom hogy a kisebbik vitatkozik meg kiabál a nagyobbikkal, majdnem minden nap sírva jön le a nagyobbik lányom hozzám a nappaliba mert a húga megsértette/megütötte sajnos volt már rá példa hogy a férjem szedte szét őket
2011. márc. 3. 20:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Végre egy édesanya, aki nem a nagyot szidja, amikor a kicsi terrorizálja" " a nagyobbat... Beszélj a kisebbik lányoddal, ne legyél túl durva vele, mert akkor mégnagyobb erővel fogja bántani a nagyobbik lányod, hiszen azt hiszi majd, hogy nem szeretitek, és csak a nagyobbat véditek... Tudd meg miért piszkálja, és beszéld meg vele/velük.
2011. márc. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

próbáltam beszélni a kicsivel de azóta csak rosszabb lett,

nem tudok már mit csinálni vele, a nagyot meg sajnálom mert láthatóan tönkre teszi a kicsi

2011. márc. 3. 20:27
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Testvér rivalizálás, de végre valaki aki nem csak a nagyobbat hibáztatja!
2011. márc. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

a 14 éves lányod kamasz, méghozzá a legrosszabb fajtából. Ezt nem bántásként írtam:)

próbálgatja az erejét, ne hagyjátok, hogy uralkodjon sem feletettek, sem a testvére felett!

Én, ha ilyet tettem volna anno a testvéremmel olyan pofont kaptam volna, hogy kétszer is meggondoltam volna legközelebb is bántom-e.

Ne érts félre, soha nem kaptam ki, nem olyanok a szüleim, de én azt vallom, ha túl megy bizonyos határon a dolog, bizony oda kell csapni! Számomra a legcsúnyább dolog, ha valaki megveri a saját testvérét!!!:S


22L

2011. márc. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
kérdeztem már a nagyobbikat is hogy miért ilyen vele a kicsi de ő se tudja "egyik napról a másikra lett ilyen velem" ezt tudta csak mondani a nagyobbik, egyébként ő se érti hogy mi baja van a kicsinek
2011. márc. 3. 20:29
 6/12 A kérdező kommentje:
még az se lehet a baja a kicsinek hogy egy szobában vannak, mert külön szobájuk van,
2011. márc. 3. 20:33
 7/12 anonim ***** válasza:

Ez érdekes...nálunk mindig én voltam a hibás a KISEBB nem a nagyobb. A nővérem folyton szekált, ütött, vert, annyi esze volt, hogy nem szülők előtt, hanem a hátuk mögött. Eléjük csak sírva ment...

Amúgy ez természetes, a kisebbik próbálgatja a határait, szerintem nem feltétlenül kell mindig beavatkozni, ha durvul a helyzet beszélj mindkettővel külön-külön és akár egybe is.

2011. márc. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy olyan társaságba keveredett, vagy féltékeny rá valami miatt, érdemes ezeknek utánanézni.

Pl. as kicsi is rájött női mivoltára, de a nagyobbat szebbnek, csinosabbnak gondolja magánál, ezért így éli ki magát. Vagy mondjuk a nagyobb jobban tanul, vagy több barátja van.

Vagy lehet hogy a társaság akikkel együtt lóg a kicsi, nincsenek jó hatással rá, talán ott van valakinek rossz tapasztalata nagyobb tesójával ezért "felbujtotta" a kicsit.


Ezek az ötleteim vannak. Mindkettőjükkel beszélnetek kell, a nagynak meg kell mutatnia hogy hogy igenis tisztelnie kell őt a kicsinek mert a testvérek kell hogy tiszteljék egymást, pláne a kicsi a nagyot, a kicsinek meg túl kel jutnia a kamaszkori hülyeségeiken.

Mutassátok ki hogy bármennyire keménykedik, nem fogja a nagyobbikat kikészíteni, mert feltehetőleg ez a célja, tehát a nagyobbnak is ki kéne vívnia a kicsi tiszteltée, mert ha sírva hozzád megy, azzal csak erősíti a kicsiben az érzést hogy uralkodhat rajta.

2011. márc. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
most ugrott be hogy a kicsit sokat bántották az általános alsó tagozatában, lehet hogy az ott felgyűlt haragját éli ki a nővérén?
2011. márc. 3. 20:43
 10/12 A kérdező kommentje:
a kicsit egyébként nem értem mert ha volt valami nagyobb balhé a suliban akkor a nagy mindig ott volt hogy segítsen neki, ezért se értem hogy mért fordult ellene
2011. márc. 3. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!