Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért van az, hogy a tanárok...

Miért van az, hogy a tanárok a jó tanulókra azt hiszik hogy tökéletesek? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Kitűnő tanuló vagyok és szinte nem csinálhatok semmit, nem lehet rossz napom/kedvem, nem lehet hangulatingadozásom, nem beszélhetek, nem ihatok (órán), nem telefonozhatok stb.

Persze nyilván nem szeretnék telózni mert tudom, hogy nem lehet, de itt van néhány példa:

Tz vesztettem 5 pontot (de 5-ös lett és bőven a ponthatáron belül+nem voltam ott összefoglaláson) és a tanár mindjárt azzal jön, hogy nem tanulok, linkelek, megváltozok stb.

Soha nem szoktam másokkal beszélgetni órán ám most igen (fontos volt egy osztálytársamnak magyaráztam mert a tanár nem mondta el normálisan) és egyből a szaktanárival jött (szerencsére nem kaptam), míg mások leveleznek, beszélgetnek, facebookoznak stb.

És még van néhány ahol vmit csinálok egyből leszidnak mások (osztálytársaim) egész órán mindig azt csinálják.

Lány vagyok és enyhén lázadós míg nagytesóm sosem csinált semmi szóval hozzá is hasonlítgatnak. Nem vagyok rossz vagy ilyesmi de türelmetlen temperamentumos vagyok (könnyen felhúzom magam az osztály lassúságán és unatkozni kezdek meg rajzolni beszélgetni) persze alap dolgokkal nincs bajom de mindig az én fejemet szedik le + tini vagyok nem lehetek tökéletes.

Miért gondolják ezt a tanárok?

Mit csináljak?

Mi a véleményetek?

Velem van a baj mit változtassak vagy a tanárokkal?



2014. febr. 13. 15:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
Stréber vagy. Már késő.
2014. febr. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a tanáraiddal van a baj,te teljesen normális vagy!:)
2014. febr. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem vagyok stréber erre allergiás vagyok a stréber szó jelentés: mindenáron érvényesülni akaró, törtető személy nem vagyok az nem esek ki a padból jelentkezés miatt, nem nyalok a tanárnak és ehhez hasonló dolgok.

Inkább IQ-ból dolgozok mint magolásból (nyilván törit én is tanulok mert nem úgy születtem, hogy mindent tudok, de értelemszerűen megértésre tanulok matek és egyéb ilyen tárgyakra csak TZ-re és akkor is csak a szabályokat (mert az egyik tanárunk szabálymániás minden szószerint kell nem lehet kihagyni egy a betűt sem bár a nagy részét órán tanulom úgyhogy kb havi 10 percet szánok rá + az írásbeli)).

Tehát nem vagyok stréber.

2.v. és mit tudsz javasolni a tanárjaim nem valószínű, hogy megváktoznak.

2014. febr. 13. 16:44
 4/11 anonim ***** válasza:

Az IQ az nem veledszületett, hanem kapott információ alapján szerzett tudás, agyi képesség.


Leültetheted egy Isten háta mögötti falu gyöngyét, egy tényleg intelligens embert az IQ teszt fölé, de nem fog neked jó eredményt produkálni.


Amit te használsz, az a logikád, és a memóriád



Hogy a kérdésre is válaszoljak: Ha nekik így jó, csesztessenek. Amíg 5-ösöket kapsz, nem tudnak, és nem is fognak megbuktatni. Az meg senkit se érdekel, hogy hány ponttal lett 5-ös a dolgozatod.

A szaktanárival se nagyon törődj. A magatartás jegyed rontja, ami szintén nem érdekel tulajdonképpen senkit sem, amíg jól tanulsz.

2014. febr. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A szüleim törődnek vele.
2014. febr. 14. 17:58
 6/11 anonim válasza:
"Azt a lovat ütik, amelyik az igát húzza". Én is pont így vagyok, de nem érdekel :D Mert sok előnye van: ha pl. vmit nem olvasol el, rólad nem is feltételezik majd, hogy nem tetted. Csak ehhez egy olyan bizalmat kell kiépíteni a tanárban, hogy aztán naivan ne is gondolja, hogy te is vétesz néha :)
2014. febr. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Hanyadikos vagy ?

Egy időben az osztálytársaim nekem is a stréberes szöveggel cs_szték a búrám, de 8.második félévre minden a helyére került. A tanárok pedig azért akadnak ki, mert azt hiszik, hogy azért zűllik a banda mert be akarja bizonyítani a nagyvilágnak, hogy tisztességesen kamaszodik. Szerintem az abajuk a tanáraidnak, hogy szerintük primitív bakikat vétettél és azt hiszik, hogy nem tanultál, csak memóriád vagy a logikád mentett meg a rossz jegytől. Vannak, akiket kiszúrnak és mindig max felettit várnak tőlük. Sz_ar ügy, nálunk ilyen a biosz-föci-fizes tanár. R_ohadt nyelvbotlásért olyan prédikációt lerendez, hogy a diáknak két füle kettéáll.

2014. febr. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Ugyan ilyen helyzetben vagyok. Semmit sem tudsz tenni, mindig ez lesz. Vagyis velem így van, bármit próbálok nem sikerül. Szóval.:/
2014. febr. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

Csak a b@rom tanárok hiszik azt, hogy egy kitűnő tanuló "tökéletes". Aki normális, az tisztában van a dolgokkal.

Viszont az nem lehet, hogy Te egy kicsit tényleg túlzásba viszed már az órai dumát, és túl sokszor zavarod meg az órát huzamosabb ideje? Mert akkor az, hogy leszidnak emiatt annak ellenére, hogy kitűnő vagy, az tök normális és jogos.

2014. febr. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ugyan már, hülyeség, hogy azt hiszik a tanárok, hogy a jó tanulók tökéletesek. Én mindenből kitűnő vagyok, de már általánostól kezdve folyamatosan kifogok pár olyan tanárt, akik állandóan rám szólnak, utálnak, és mindig veszekszek velük.

Nem azért csinálják ezt veled a tanárok, mert jól tanulsz, hanem mert jól viselkedsz, és az alapján várják el tőled a dolgokat.

Mint mondtam én is jól tanulok. De órákon állandóan beszélgetek, telefonozok, szinte minden óráról elkések, ha kell lógok, hangot adok a véleményemnek. Van nem egy olyan tanárom, akik kifejezetten utálatosan néznek rám. Szóval ők biztos nem gondolnak tökéletesnek.:D


A személyiségeddel van "baj". Ha eddig nem ilyen lettél volna, akkor nem hinnének jókislánynak. Különben szerintem nincs veled semmi gond, mindenki másmilyen.

2014. febr. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!