Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy nagyon fontos kérdésben...

Egy nagyon fontos kérdésben szeretném kérni a segítségeteket. Szóljak a tanárnőnek a témazáróval kapcsolatban, vagy ne?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden összefoglalni a lényeget.

Szóval, elvileg az van, hogy holnap hetedik óra után (14.05kor csöngetnek ki róla) irodalomból pótló témazárót írnék és még egy osztálytársamnak kellett volna szólnom, hogy ő meg javítót ír, amiről teljesen megfeletkeztem, most már meg hiába üzennék neki.

Ezzel egy időben holnap három órától kezdődik a farsang, szóval biztosan nagy lesz a fejetlenség.

A tanárnő azt mondta, ha nem lesz ott a termünknél holnap, akkor szóljunk neki. De biztosan elfog felejteni minket. Ahogyan nekem is csak most jutott eszembe, ez az egész....

Mit tegyek? Nem tanultam, nem szóltam az osztálytársamnak, ráadásul a tanárnak is nagy valószínűséggel kiment a fejéből.



2014. febr. 13. 21:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Én a helyedben lehet, hogy nem szólnék neki, mivel úgyis elfelejti, és amikor utólag szóba kerülne, azt mondanám, teljesen kiment a fejemből a dolog a farsangi "fejetlenség" miatt (és ebben még van is igazság, mert csak mostjutott eszedbe). De ha nem vagy olyan gyalázatosan paraszt és link ember, mint én, akkor holnap reggel szépen odamész a tanárhoz, és elmondod nekiugyanazt, amit ide leírtál, szerintem jobban értékelné az őszinteséget, mint azt, hogy csak úgy sunyítasz, és nem mész el. De azért mindenképpen vállalj felelősséget, hogy az osztálytársadnak nem szóltál, mert ő végképp nem tehet arról, hogy nem tanult. Egyébként előfordul az ilyesmi, én is lapítottam már egy párszor, és nem vette észre a tanár, de nem mindenkinek lyukas a memóriája, úghogy vigyázz!
2014. febr. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp mondd meg neki az igazat, őszintén. A tanárok becsülik azokat a diákokat, akik őszinték, felelősségteljesek és nem csalnak, bevallják az igazat. (Kevés már az ilyen manapság, sajnos.) Úgyhogy én a helyedben biztosan odamennék hozzá és elmondanám az egészet, hogy elfelejtettem készülni és az oszt.társamnak szólni erről, úgyhogy legalább vele ne most írassa meg a javítót. Szerintem nőni fogsz a szemében és nem fog emiatt problémázni. (Meg gondolom ezek után veled se íratná meg, adna még egy esélyt, hogy készülj fel rá.)
2014. febr. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!