Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Másnak is okozott már ilyen...

Másnak is okozott már ilyen nagy szívfájdalmat az iskolaváltás?

Figyelt kérdés

Általános suliból kellett átmennem 6osztályos gimibe (6.oszt. után) A régi osztályom tök jó volt, voltak nagyon jó barátaim stb. de itt... Mindenki ellenszenves és nincsenek barátaim. Ami a legrosszabb, hogy mindig arra gondolok, hogy az ottani baráti társaságom ott milyen jól érzi magát (így visszagondolva tudom csak, h tulajdonképpen ott mennyire jó éreztem mgam) én meg csak szenvedek itt :(


Arra lennék kíváncsi, hogy esetleg más is volt-e már ilyen helyzetben. És, hogy mit tudtok tanácsolni.



2014. febr. 19. 21:08
 1/2 anonim válasza:
Biztos nem könnyű egy új társaságba beilleszkedni,főleg, ha a régihez szép emlékek fűznek. Szívfájdalmad azért ne legyen, nézd a hasznos oldalát. Nem baj, ha megtanulja az ember, hogy hogyan építsen ki új kapcsolatokat, ez az életben az érvényesüléshez nagyon sokat számít. A barátkozáshoz talán át kell törni a falakat, de ne egyszerre, inkább egyenként próbálkozz. Válassz valakit, akivel először csak rövid, laza, nem mélyreható beszélgetést kezdeményezel. Az ismeretlennel szemben eleve fenntartásaink vannak. A beszélgetéseket lassan bővitsd. Lássák, hogy könnyű téged megismerni, és majd azt is, hogy érdemes. A régi barátokkal se szakítds meg a kapcsolatot, iskolán túl is van élet, amikor összejöhettek.
2014. febr. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Voltam:) Nem akartam barátkozni az új osztályommal mert tudtam h a régit semmi nem tudja felülmúlni..És senki se volt szimpatikus..de mégis ők lettek a legjobb barátaim kb egy család lettünk.És más osztályok is vannak onnan is lehet barátkozni!!
2014. máj. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!