Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az egyik osztálytársam lopott...

Az egyik osztálytársam lopott az osztálypénzből, az osztályfőnök meg mellette áll. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Az történt, hogy havi 1000 ft-ot szed be az oszt.társam osztálypénznek. Ebből mennek a kirándulások, ajándékok, sulis programok stb. És most hiányzik több, mint 40ezer!!

Mondtuk az osztályfőnöknek, ő beszélt az illetékes személlyel. De nem adott neki büntetést, hanem még fel is vetette a férje cégéhez diákmunkára, hogy majd amit ott keres, visszaadja. Mi ezt igazságtalannak érezzük, mert így egy lopós kapott meg olyan munkát, amire más diáknak is szüksége lehetett volna. Plusz nem is kapott büntetést, csak egy ejnye-bejnyét. Ti szólnátok más tanároknak? Kinek lehet az ilyesmit jelenteni?


2014. febr. 21. 18:12
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy mindig igazságtalan velünk, azokat jutalmazza, akiket büntetni kellene. Péládául egy másik srác nem fizette az oszt.pénzt, így nem jöhetett kirándulni. Of meg mondta, hogy akkor előlegezzük meg neki a hulladékgyűjtésből szerzett pénzből. Azóta a srác már más városban lakik, a pénzt persze vissza sem fizette..
2014. febr. 21. 18:15
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
mi a f**? Osztálytársad szedi az osztálypénzt? ??? Én addig verném ameddig be nem valja ,mondjuk itt vidéken máshogy vannak a dolgok. A tanárnak meg mondjad hogy feljelented ha nem tesz valamit.Ilyen hogy történhet?
2014. febr. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
98%

Vidéki vagyok és nálunk is diák szedi a pénzt,nincs ebben semmi meglepő.

A kedves tanárod valószínűleg politikust akar nevelni a gyerkőcökből és arra számít,hogy később majd segítenek neki.Amúgy az osztállyal menjetek az igazgatóhoz,mondjátok el,hogy mi a helyzet.

2014. febr. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Ha jól értem: felajánlotta neki, hogy amit ellopott, azt dolgozza le. Ez nem büntetés? A 40 ezer bünti, és a kényszermunka nem büntetés, hanem ajándék? Elég furcsa véleményed van...
2014. febr. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Értem, hogy miért vagy dühös és még igazad is van. DE... valószínűleg az osztálytársad olyasmit vallott be az osztályfőnöknek, ami fényében a lopás már nem olyan egyértelműen elítélendő. Például a rákos kistestvére gyógyszerére költötte, vagy ilyesmi, érted. Biztosan ilyesmi történt, azért adott neki sietve munkalehetőséget.
2014. febr. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
Egyrészt nem tudhatod, mi áll mögötte, miért volt szüksége az osztálytársadnak a pénzre. Másrészt azzal, hogy az osztályfőnök munkát adott neki, amivel vissza tudja adni, hogy bizalommal fordult hozzá, sokkal többet tett azért, hogy jó útra térítse, mintha látványosan megbüntette volna. Tudom, legszebb öröm a káröröm, és ebből most kimaradtatok, de valahogy majd csak feldolgozzátok. :)
2014. febr. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ebből mondjuk összehívatnék egy szülői értekezletet, meg simán rendőrségi feljelentést lehetne tenni, mert akárhogy nézzük a lopás az lopás, ezzel a szülőket lopták meg.
2014. febr. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%
én is megbeszélném ezt először is a lopó diák szüleivel...utána állnék neki intézkedni...
2014. febr. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Történt valami azóta?
2014. máj. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!