Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit csináljak, ha utálnak az...

Mit csináljak, ha utálnak az osztálytársaim?

Figyelt kérdés

Nem telik el úgy nap, hogy ne szólnának be valamit, amikor épp nem vagyok ott, akkor meg a hátam mögött fikáznak, de nem merek visszaszólni, mert akkor úgyis csak kiröhögnének és még az eddiginél is szánalmasabbnak tartanának...Pedig tényleg semmi rosszat nem tettem ellenük, csak nagyon csendes vagyok és befelé forduló (pont miattuk amúgy..) és akkor kezdtek el cikizni, amikor év elején összeborogattak gy fiúval, akivel amúgy csak haverok vagyunk, de mikor látták, hogy szoktunk beszélgetni szünetekben,meg hogy néha egymás mellett ülünk órákon, már egyből pletykálni kezdtek, hogy szerelmes vagyok belé, meg hogy a srácnak van barátnője is és kitalálták, hogy egy büdös r_banc vagyok és el akarom szakítani őt attól a csajtól és mindig beszólogattak, hogy ilyen ronda fejjel örüljek, hogy egyáltalán szóba áll velem, nem hogy még a barátnőjétől is el akarjam szedni...Azóta ez már lejárt téma, de mindegy, mostmár azon is röhögnek, ha köszönnek, én meg visszaköszönök nekik...Van 2 lány az osztályból, akikkel barátkozom, de így hármunk közül jobban bírják egymást, mint engem, ezért legtöbbször egymás mellett ülnek órákon, én meg egyedül...és valamelyik nap épp törin ültünk és két gyerek beszélgetett, a tanár meg mondta az egyiküknek, hogy üljön oda mellém és elkezdett grimaszolni, meg mondta, hogy jajj ne, inkább hadd üljön a tanári asztalhoz vagy hátra valaki más mellé, meg a többiek is mondták neki, hogy részvétem...aztán a tanár mondta neki, hogy üljön végre mellém és fogja be, leült mellém és egész órán így összenézegettek a többiekkel és röhögtek azon, hogy írom, amit a tanár diktál, meg így teljesen kihúzódott a pad szélére, meg minden, mintha vírust terjesztenék...

Ezen kívül nem bírják, hogy én inkább olyan jókislány vagyok és direkt be akarnak mártani a tanároknál, egyszer egyik órán a tanár járkált a teremben, miközben beszélt és látta, hogy oda van firkálva a padomra és így kérdezte, hogy azt én csináltam-e, mondtam, hogy nem, már akkor is ott volt, amikor odamentünk, mire a többiek odaordibáltak ilyeneket, hogy dehogynem, még látták is szünetben, hogy én rajzoltam össze a padot...mondjuk annyiból szerencsém volt, hogy a tanár azért ismer eléggé és mondta, hogy aha persze, pont belőlem nem nézi ki...

Már nem bírom, egész évben azt hallgattam, hogy engem fikáznak, pedig semmit nem ártottam nekik...miért nem unják már meg? Az a baj, hogy visszaszólni nem is nagyon tudok, mert mindig leblokkolok és semmi nem jut eszembe ilyenkor, ráadásul az elején is írtam, hogy csak kiröhögnének...az osztályfőnöknek meg hiába szólnék, mást nem nagyon tudna tenni, csak annyit, hogy ofőin megmondja nekik, hogy hallott ezt meg azt és ha mégegyszer cikizni mernek bárkit is, beírja nekik a szaktanárit...de ettől még ugyanúgy csinálnák, ha nem jobban, mert így még azt is tudnák, hogy árulkodtam..Iskolát nem akarok váltani, mert ez az egyetlen iskola, ami nekem kedvez, mármint már tudom, mivel akarok foglalkozni és máshol nincs ilyen iskola...Osztályt meg nem lehet váltani, mert mindegyik osztályban a maximum megengedett számú gyerek van, meg egyrészt ezek után gondolom a beilleszkedés se menne annyira, és a többi osztály is hallott már rólam egy-két pletykát az osztálytársaimtól és már eleve úgy mennék oda, hogy meg van rólam a véleményük (annak ellenére, hogy még soha egy árva szót nem beszéltem velük..)

Tehetek még valamit ezeken kívül, vagy kénytelen leszek még 4 évig kibírni ezt? (9.-esek vagyunk)

16L


2014. febr. 26. 17:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Szólj vissza, vagy ha kell az egyik ilyen nagymenőt mogyorózd meg :DD Hidd el onnantól kezdve tisztelni fognak :D Amúgymeg ha nem birod inkább menj másik suliba, inkább tanulj mást minthogy szenvedj, nem? Amúgy az én osztályom is egy csürhe szóval tudom miről beszélsz :) 16/f
2014. febr. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi, de mit mondjak nekik? Ma is direkt azt csinálták, hogy szünetben odagyűltek körém vagy 4-en és az egyik gyerek ilyen hót b/zis hangon kérdezgetett, hogy -Te melyik évben születtél?? és mikor válaszoltam, elkezdtek röhögni...most erre mit lehet mondani?
2014. febr. 26. 17:46
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Küldd el a k**va anyjába! Nekem is van ilyen osztálytársam akinek nagy a pofája, de úgy leugattam meg se bírt szólalni :DD Szóval csak ugasd le :)


Első vagyok amúgy

2014. febr. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. febr. 26. 17:51
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy ki kéne vívnod az elismerésüket. Ha ez megvan, nem lesz para. Erre példa a visszaszólás, csak ez kisülhet sokféleképpen, de az, hogy hagyod magad, az kb. azt jelenti: "Nézzétek céltábla vagyok!". Sportban, valamiben, amit ők fontosnak tartanak, nem tűnsz ki? Akkor lehet, hogy pár ember már meginogna. Ezt figyelned kell, és leszakítanod pár láncszemet. Sztem
2014. febr. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyeneket nem lehet szépszóval leállitani..ha vèletlen győri lennél vagy oda jàrnál suliba irj és szivesen kiütöm mindet. 21/f
2014. febr. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%
Ne hagyd magad, mert akkor még jobban élvezik... a barátnőidnél próbáld pótolhatatlanná tenni magad, a többiek meg ne érdekeljenek, az a szórakozásuk, hogy másoknak rosszat akarnak. Az ilyeneknek az a legrosszabb, ha látják h nem érdekel, és ha visszaszólsz akkor meglátják h téged nem érdemes piszkálni.És ha azt mondod magadnak h nem bírsz visszaszólni, akkor nem is fogsz tudni.Hidd el h nem lesz így, ha meg tudod oldani a problémát, és úgy tűnik hogy meg kell oldanod.Sok sikert!!
2014. febr. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

17:34 aranyos vagy, de sajnos nem győri vagyok :ss

Egyébként próbálok legalább úgy tenni, mintha nem édekelnének, de így se hagyják abba, ráadásul már kezdenek nem csak szavakkal bántani...ma pl. tesi órán az egyik csaj ellökött és elkezdi még hót flegmán: -Eriggyé' má' innen!-.-" (és szószerint így mondta, képzelhetitek, mennyire jólesett...)..ráadásul ugyanez a csaj állandóan direkt nekem jön és így fellök...próbálja 'véletlennek' tettetni, de tudom, hogy direkt csinálja, mert így még azt se mondhatom, hogy hagyja abba, mert akkor azt mondaná rá, hogy csak véletlen volt...

2014. febr. 27. 21:39
 9/16 A kérdező kommentje:
Ja meg az a fiú, aki mindig beszólogat, tesi órán, mikor mondjuk épp kosarazunk, szándékosan nekem dobálja a labdát...Amikor meg sikerült fejbetalálnia, annyit mond, hogy bocsi és közbe majdnem összeesik a röhögéstől...:/
2014. febr. 27. 21:44
 10/16 anonim válasza:
akkor támaszkodj a barátaidra!
2014. febr. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!