Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek mit csináljak?...

Szerintetek mit csináljak? Van egy rokonom. Az utcán mindig köszön de a suliban mintha ott sem lennék. Engem ez nagyon idegesít.

Figyelt kérdés
Mindenkinek köszönöm a tanácsot!
2014. febr. 27. 18:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen be kell vállalni a kezdeményezést, és őszintén rákérdezni erre a dologra.

Mikor épp köszön, állítsd meg, és szembesítsd a tényekkel.

Vond kérdőre, miért nem vállal a suliban. Szégyell? Ezt gondolja menőnek? Vagy mi?

Persze nem kell támadólag, adj esélyt ennek a dolognak, (ha akarsz) mondd el neki, hogy felőled megismerhet a suliban is....



Aztán a válasz, meg a további történések függvényében meglátod a többit. Ha tud rá valami magyarázatot, akkor jó.

Ha nem tud rá mondani semmi értelmeset, de onnantól kezdve felismer mások előtt is, az is rendben van.

De ha ellő valami gagyi dumát, és utána ugyanúgy viselkedik, akkor szerintem érdemes rövidre zárni ezt a kapcsolatot, még ha vér szerinti is.

Minek az olyan rokon, aki nem akar vállalni mások előtt?!

Én legalábbis adnék a dolognak egy esélyt, és ha utána se működik, akkor kölcsönösen, idegenként kezelném.

Nem csak a suliban, mindenhol máshol is.

2014. febr. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm hasznos válasz volt!
2014. febr. 27. 19:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól is függ, milyen rokoni viszonyban vagytok. Mennyire vagytok közeli rokonok? A sulin kívül mennyire vagytok jóban?

Nekem is pl. vannak olyan rokonaim, második unokatestvéreim, akikről tudom, hogy vannak, de sose beszélek velük, fészbukon se ismerőseim, mert nem tartjuk olyan szinten a kapcsolatot időhiányában.

2014. febr. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!