Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit csináljak az osztályfőnökö...

Mit csináljak az osztályfőnökömmel?

Figyelt kérdés

Középsulis vagyok. Én lány, a tanárom férfi.

Úgy átlagban véve egyfolytában engem cs*szeget. Konkrétan minden hülyeség miatt. Nem csak beképzelem, volt, hogy tanárok is megkérdezték, hogy mi baj van. Ha valaki nem akar valamit megcsinálni, akkor az biztosan az én hibám, mert én befolyásolom, hogy ne azt csinálja, amit ő mondd. Az, hogy ha valamelyik barátnőm csinál valamit, az is az én hibám, mert hogy miért hagyom (?? nyilván nem vagyok képes az összes barátnőmet a nap 24 órájában felügyelni, és nem gondolom, hogy ez lenne a dolgom. Persze a fontosabb dolgokról tudok, de most olyanok, hogy rágózott az órán..). Olyanokba is beleszól, ami nem gondolom, hogy az ő dolga lenne (pl. a szüleim házasélete). De tényleg, minden pitiáner dolog miatt. Csak egy példa: volt, hogy kidobtam egy 2 napos szendvicset, ami véletlenül megmaradt, és elkezdett nekem sipítozni, hogy ezt hogy gondolom (miért, mit csináljak vele?). Ha udvariasan közlöm, hogy ez nem annyira az ő dolga, akkor persze, hogy én vagyok a bunkó. Random pillanatokban közli, hogy én mennyire szánalmas vagyok, vagy csak egyszerűen kijelenti, hogy ő mostanában nem akar velem kommunikálni, meg ilyen kedves dolgok.

Viszont kb. minden hónapban elmondja, hogy rá bármikor számíthatok, hogy ő sose bántana, vele bármikor beszélgethetek, és hogy vigyázzak magamra nagyon, mert veszélyes a világ (fél évente egyszer azt is elmeséli, hogy mit tegyek, ha meg akarnak erőszakolni, vagy meg támadni). Ha valamiben segíteni kéne azonnal felajánlja, hogy segít (pl. kellett volna egy könyv, nem volt, odaadta a sajátját, és ő elment magának kölcsönözni). Sokszor olyanokat is megcsinál nekem, amiket másoknak nem (pl. osztálykiránduláson mindenki baromi fáradt volt, a fél osztály legalább alkalmanként kávézik, de csak nekem hozott kávét - nem én kértem, magától). Vagy volt, hogy + órákat tartott egy tantárgyból, amiből rosszul álltam (nem csak én). Amikor ezt nem akartam elfogadni, akkor anyámmal beszélt, hogy én mennyre rászorulok. Más tanárok előtt az esetek többségében mindig megvéd még akkor is, ha erre én magam is képes lennék.


Az írás 2. feléből jófejnek tűnik persze, de amúgy iszonyatosan irritáló az egész szituáció. Nem értem, hogy ha ennyire nem bír, akkor miért nem képes békén hagyni, vagy miért nem képes 2 percnél tovább anélkül egy teremben tartózkodni velem, hogy békében hagyna? Szerintem rohadt sok energia megy el erre az egészre feleslegesen. Hogy mondhatnám meg neki nagyon udvariasan, hogy hagyjon már békén, mert az lenne a legjobb mindenkinek? Jelen pillanatban a legkisebb bajom is nagyobb annál, hogy az ő hangulatingadozásaival foglalkozzak. Szerintetek mi a halálért mindig engem b*sztat?



2014. márc. 30. 19:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
nem olvastam el mert hosszú, de lehet, hogy mint lány/fiatal hölgy felkeltetted az érdeklődését!
2014. márc. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Na, megmondom neked a véleményem. Szerintem bír, lehet, hogy kicsit jobban is, csak azért genyózik veled néha, hogy nehogy azt hidd, hogy "járás" szinten kapcsolat lehet köztetek, szóval amikor kedves veled, akkor viselkedik őszintén, csak hogy elriasszon magától vagy nemtom, hogy osztály előtt szánalmasoz-e le, vagy csak úgy, hogy csak te halljad, mert ha osztály előtt, akkor azt meg azért, mert nem akarja, hogy adott esetben ők is akár többet lássanak bele ebbe a dologba, vagy h tese áltasd magad ilyesmivel, tehát még véletlenül se, de amikor ilyen óvó dolgokat mond neked, szerintem akkor irányodba őszinte, csak néha, időnkénti sz.métkedéssel próbálja leplezni, hogy van ott valami érzés irányodban, adott esetben egy erősebb érzés is lehet.
2014. márc. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Van neki családja...

Az osztály előtt szokta mondani, de van, hogy nekem is külön..


(Amúgy remélem nem volt félreérthető, nekem nem jön be az osztályfőnököm..)

2014. márc. 30. 19:55
 4/10 anonim ***** válasza:
Jó, de neki sztem te bejössz:S És azért genyózik veled néha, mert nem akarja, hogy bárki megtudja, mert akit szeretünk, azzal nem szokás genyózni, és akkor így tereli el magáról a gyanút, v így szándékozik, de am nembiztos, lehet, hogy csak fura egy ember, v hangulatember, ha olyanja van, akkor kedves, ha meg bal lábbal kelt, akkor úgy viselkedik mindenkivel, h elrontsa a többiek napját is, ha már neki nem jött össze.
2014. márc. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
*mármint, ha napja nem jött össze, kaka hangulata van:S
2014. márc. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hát hangulatembernek nem hangulatember, mert a többiekkel általában mindig normális.:) Jó persze van olyan akit nem annyira kedvel, de azokat se szivatja, velük is elég korrekt.
2014. márc. 30. 21:59
 7/10 anonim ***** válasza:
hát,akkor gondolom,bejössz neki
2014. márc. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
*ha csak veled kivételez így
2014. márc. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szivatásból,teljesen komolyan,nem volt viszonya régen anyáddal? :)
2014. márc. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hát én nem tudok róla.. :DD

Mondjuk anyu mielőtt 9.-be mentem rohadt részletesen elmesélte a nyáron egyik nap h most találkozott először az ofőmmel és h egy közös ismerősük mutatta be őket egymásnak meg h mit beszéltek meg h milyen.. rohadt részletesen :D aztán az ofőm tudta az első nap a keresztnevemet, de a többiekét még karácsonykor se 9.-ben :DD

meg régen elég sokat szidtam otthon anyám meg mindig azt mondta h hagyjam már békén olyan rendes ember és legyek vele nagyon kedves.. aztán most már anyám sem mond ilyeneket :D

De amúgy az ofőm néha ha 'elkattan' akkor elkezdi anyámékat szidni, hogy én milyen példát láthatok otthon, meg hogy nem hiszi el, hogy nem voltak képesek engem megnevelni.. (amúgy az ilyeneket mindig kikérem már nem igazán tisztelettudó hangnemben.. ne azért, mert én annyira jóban vagyok anyumékkal, hanem mert nehogy már..)


Szóval ezek alapján nem hiszem, hogy lett volna köztük bármi is :D

2014. márc. 31. 21:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!