Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szeptembertől kezdem a 9....

Szeptembertől kezdem a 9. -et! Beilleszkedéssel kapcsolatban kérdés? Többi lent

Figyelt kérdés

Szeretnék egy teljesen tiszta lapot nyitni az új iskolában. Hogyan tudnám azt elérni hogy tekintélyem legyen és barátkozni tudjak?A mostani iskolában valahogy mindenkit befogadtak és jó lett az osztályközösség csak minket kettőnket közösítettek ki barátnőmmel!Ezt azért is nem értjük mert barátnőmet mindenki szereti ha engem nem is!naponta beszélget úgy tíz emberrel az osztályon kívül és rengeteg barátja van szóval vele nem is lehet a gond!Én mondjuk nem igazán vagyok túl beilleszkedős.Mit csináljak jövőre?beszélgetni tudok,ha normális téma van,csak a tekintélyemmel is gond van,valahogy mindig szeretnek piszkálni annak ellenére hogy és hozzá se szóltam senkihez!...mit csináljak jövőre?légyszi segítsetek.Mit csináljak először mikor bemegyek az új osztályomba?kezdjek beszélgetni?mosolyogjak többet és nevessek(mostanság nem jellemző,mert valahogy nem áll jól a folytonos mosolygás így kicsit olyan mintha szomorú lennék)vagy pedig üljek csendben és várjak ezzel a bemutatkozás utánig.mivel menjek oda?csak úgy hogy szia,xy vagyok és beszéljek?bocsi hogy ha kicsit értetlenül írtam le :D


14/l


2014. máj. 1. 11:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyugi mindenki arra fog törekedni hogy ismerkedjen. Nem lesz nehéz barátokat találni ha akarsz is.
2014. máj. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Először is: ne változz senki kedvéért, maradj önmagad! Ilyenkor mindenki ezen izgul hidd el.
2014. máj. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Középiskolában (legalábbis nálunk) már egyáltalán nem megy az a piszkálódás, mint általánosban, szerintem ezzel nem lesz gondod, ott már komolyabbak az emberek (mondjuk én gimis vagyok, szakmunkásképzőben nem tudom, mi a helyzet, nem írtad, milyen típusú iskolába mész). Én gólyatáborban ismerkedtem, egy szobába kerültem 5 osztálytársammal (bemutatkoztunk, aztán a szokásos körkérdések: hova jártál, hol laksz, hanyadikként vettek fel, csajokkal mi a helyzet), aztán szépen a többiekkel is megismerkedtünk a sok ökörködés közben, bár volt, akit csak suliban ismertem meg. Nem kell annyira erőltetni a dolgot, jön az magától, mert az is idegesítő tud lenni, ha már az egész dolog izzadtságszagú.

17/F

2014. máj. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Legyél nyitott,kedves,mosolygós.Nem kell rögtön beszélgetned,csak lássák rajtad,hogy nem zárkózol el tőlük.Biztos fogsz barátokat szerezni,nem lesz semmi gond,meglátod..
2014. máj. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nyugi, gimiben mindenki tiszta lappal nyit :). Mondjuk én jövőre 10. osztályt kezdem,de általánosba én is haverommal voltam az osztály "fekete báránya".Nem beszélgettek velem ,kiutáltak mindenhonnan ,kötekedtek stb.Aztán szakközépben már az első két hónap után én voltam majdnem a legnépszerűbb az osztályban :)


A legjobb megoldás, ha nyitott vagy mindenre, bátran odamész beszélgetni valakihez, bemutatkozol.Legyél bátor, és add önmagad.Mindenki idegen lesz mindenkinek (hacsak nem ismerik egymást régebbről)tehát rengeteg ember fog barátságra vágyni :). Meg szakközépben és gimiben azért már érettebbek az emberek mint általánosban, mert ott már több mindent komolyan kell venni.Szakiskolában már nem biztos hogy ilyen értelmesek, mivel oda már a kicsit rossz tanulmányi átlaggal rendelkezők mennek, és ők még lehet nem annyira érettek(nálunk legalább is így van).Tehát javaslom vagy gimibe menj vagy szakközépbe.

Jah és ha lesz gólyatáborra lehetőség akkor menj, mert ott is sok barátot ismerhetsz meg

2014. máj. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nem tudod előre eldönteni, hogy később hogy fogsz viselkedni, mert ez mindig az adott szituációkban dől el, amiket nem látsz előre. Az a lényeg, hogy ne akarj semmilyen szerepet eljátszani, mert az csak annál rosszabb. Add önmagad. Ne izgulj, mert nem csak rajtad múlik, hogyan jössz ki az új osztálytársaiddal, hanem rajtuk is. És egyébként is, egy teljesen más közösségben nem biztos, hogy úgy fognak hozzád viszonyulni, mint egy korábbiban. Kár ezen görcsölni.

Esetleg azon gondolkozz, mik azok a tulajdonságaid, amik más embert irritálhatnak vagy nem szimpatikus nekik. Ezeken próbálj meg változtatni. :)

2014. máj. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
legyél nyitott, és jófej. menj oda szimpatikus emberhez beszélgess vele. én is így ismerkedek mindenhol.
2014. máj. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm,már kezdek kevésbé parázni :)

szakközép és gimi is!köszi a válaszokat :D

2014. máj. 1. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!