Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért kell az iskolában így...

Miért kell az iskolában így összesűríteni a dolgokat a tanároknak?

Figyelt kérdés

Egy nap alatt lesz 3 dolgozat és egy felelésre való esély. Emellett azért még másra is kell készülni.

De úgy alapból, mostanában elég sok számonkérés volt.

Miért kell így összesűríteni a dolgokat, hogy mindenből egyszerre kelljen tanulni? Miért kell ilyen közel lenni egymáshoz minden dolgozatnak?


2014. máj. 25. 07:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Az okot nem tudom, de ezekből többet, hasznosabbat tanulsz, mint ami a könyvekben van. Gyorsan feldolgozni, rangsorolni az anyagot, kezelni az időhiányt. Ez utóbbi annyira fontos, hogy az ürhajósoknál szúrési feltétel, hogy idöhiányos helyzetben jól teljesítsenek
2014. máj. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Mert a tanulmanyi anyag blokkokra van osztva, amit idönkent szamon kell kerni. Egy tanar nem egy osztalyt tanit, es egy osztalyt nem egy tanar tanit, igy van, hogy összesürüsödnek a dolgok. Ha nagyyon gaz a helyzrt szoljatok a tanarnak, hogy nem halaszhatnattok-e el a következö orara, mert aznap mar kettöt irtok. De ezt akkor rögtön, mikor belejenti a dolgozatot.Nekünk anno mindig megertettek.
2014. máj. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
45%
Hát ara azért figyelni kell, hogy egy nap csak 2 dolgozat lehet. Számonkérés persze sok van most, mert itt a tanév vége le kell zárni.
2014. máj. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Gondolom azért, mert év vége van és hamarosan lezárják a jegyeket.
2014. máj. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Ilyenkor rontják jól le a jegyeket, amikor így összesűrítenek mindent
2014. máj. 25. 08:28
 6/19 anonim ***** válasza:
Tudom nem életszerű érv, de alapból minden órára kéne készülni, és akkor egy-egy összefoglaló számonkérés nem lenne különösebben problémás.
2014. máj. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
38%
Az élet már csak ilyen. Nekem egyetemen volt olyan, hogy hétfőn matek, villanytan, prog elmélet, és prog gyakorlat zh. Mind sikerült, pedig egy zh sokkal súlyosabb, mint egy dolgozat. Nőj fel.
2014. máj. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Talán azért, mert tanév vége van, ami a számonkérés időszaka.
2014. máj. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
54%
Ilyenkor már új anyag nincs, a meglévő tudásodról kell számot adnod.
2014. máj. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nálunk mindig mindenből volt számonkérés. Ha nem dolgozat, akkor feleltetés, arra is fel kell készülni. Óráról órára kell tanulni, és akkor a témazáróhoz már csak át kell ismételni a leckét. Én nem tudom elképzelni, hogy valaki egy témazáróra úgy tudjon tisztességesen felkészülni, hogy csak az előző délután kezdi el megtanulni az egészet.
2014. máj. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!