Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tudnátok segíteni? (információ...

Tudnátok segíteni? (információ lentebb)

Figyelt kérdés
Van egy lány osztálytársam aki nagyon csendes és magába forduló. Az órákon ábrándozik, alszik, vagy lehajtja a fejét. Mikor megkérdezem, hogy nem e akar csatlakozni a társasághoz akkor mindig nemet mond és néhány méterrel arrébb megy, de van mikor csatlakozik viszont akkor csak áll mellettünk csendben. Ha csapatfeladat van az iskolában akkor félrehúzódik és kivonja magát belőle, de egyébként ha látja, hogy elakadtunk akkor közbeszól valamit, ami az esetek többségében a megoldás volt a feladatban. Néha néha látom, hogy sír pedig takarja a hajával arcát ilyenkor. Van egy sejtésem, hogy órákon is mikor lehajtja a fejét akkor is sír. Mostanában egyre kevesebbet jár be az iskolába és valamiért rossz érzésem van. Lehet, hogy valami segítségre szorulna? Figyelem őt már egy ideje és látom rajta, hogy ideges, feszült. Szóljak valakinek?

2014. jún. 3. 01:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kellene de csak ésszel. Elég rázós ügynek tűnik. Elsőként vele kellene megpróbálnod beszélni szigorúan 4szemközt hívd félre vagy intézd úgy a dolgot hogy más ne hallja amiről beszéltek ellenkező esetben 98% hogy semmi használhatót nem fog mondani. Melós lesz türelem és kitartás kell majd hozzá bizalmat építeni nem egyszerű az ilyen embereknél. Ha sikerül kihúzni belőle valamit akkor már szerintem magadtól is ráfogsz jönni hogy kihez kellene fordulni. Így látatlanban ennyit tudok javasolni.
2014. jún. 3. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát én sem úgy gondoltam, hogy mindenki előtt kezdem el kérdezgetni viszont az biztos, hogy nagyon nehéz bizalmat szerezni nála. Én csak annyit tudtam idáig szerezni, hogy elárulta sokszor paranoriás és azt hiszi figyeltetik. Nem tudom mennyire igaz lehet ez...
2014. jún. 3. 01:54
 3/6 anonim válasza:

Mindenki előtt eszed be ne jusson!!!! Én is voltam már úgy hogy sírtam a suliban, de ez még 1 ember előtt is szégyen!!

Ha nem mondja el hogy mi a baja , akkor viszont az osztálytársaidat is uszítsd rá. Előbb utóbb valakinek kiönti majd a lelkét. Vagy ha te is lány vagy, hívd el magadhoz és csináljatok muris, vicces dolgokat. Mást te nem tudsz tenni. Sajnos :((((((((((((((((((((((((((((((((

2014. jún. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
akkor ez a lány olyan mint én
2014. jún. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha tényleg van benne paranoia akkor nem lesz egyszerű dolgod. Egyszer segítettem egy lánynak akinél otthon voltak bajok vagdosta magát és sokat gondolt az öngyilokra is de ehhez az esethez képest az egyszerűnek tűnt. Próbálj többet megtudni a paranoiáról így lesz valami fogalmad róla hogy nagyjából hogy is működik ez a probléma. Néha próbálj az ő szemével nézni az segít megérteni valamennyire és talán arra is könnyebben rá érzel hogy mit kellene lépned. Közben találtam egy linket a paráról egész használhatónak tűnik: [link] remélem segít.
2014. jún. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az osztálytársaim mind fiúk, azok sem a jó fajtából :/ ráuszítani pedig nem akarok senkit sem. Az a baj, hogy én se az a életvidám ember vagyok így nem hinném, hogy fel tudom vidítani, de megpróbálom.

5#:nem vagdossa magát. Azóta kicsit jobb a kapcsolatom a lánnyal mióta kiírtam a kérdést. Megkérdeztem a paranoriáról és azt mondta: Sokszor elkapja az az érzés, hogy figyelik. Iskolában azért nem jár wc-re mert azt hiszi be van kamerázva. Otthon néha néha is úgy érzi kamerák figyelik és nemrég mikor kilépett az ajtón az érzése erősebb volt kicsivel, annyira, hogy körülnézett a lépcsőházban kamerák után. Meg mikor elindul az iskolába lát a házuk előtt egy teherautót és hazaérkezve már nincs ott erőteljesen hiszi, hogy köze van a figyeléséhez. Viszont mostanában nincs ott az autó így megingott kicsit. Próbáltam ész érveket magyarázni, ajánlani hogy az az autó mit kereshet ott, igazat adott, de nem fogadta el. Láttam rajta.

Elég könnyű az ő szemével néznem az egészet mivel én is hasonló típusú vagyok, csak nem ennyire fejezem ki.

2014. jún. 4. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!