Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek viselkedhet igy...

Szerintetek viselkedhet igy egy egyetemi tanar? Csak szamomra lett volna felhaborito?

Figyelt kérdés

Bementem szobeli vizsgara, es a 30 percbol 15ot szivattak. Eloszor is, hogy amirol beszelek, az tul filozofikus es nem irodalni, ha o errol beszelne, akkot senki nem ertene.

Meghogy belibbenek egy szines lappal, es azt hiszem, hogy minden jo igy, + atobbiek elmeselese alapjan jovok el vizsgazni. Mondja, hogy nem tudja, hogy itt voltam-e minden oran, en meg mondtam neki, hogy minden masodik heten haza kellett utaznom, es nem tudtam jonni, erre hozzamvagja, hogy ha azert kell hazautazzak, mert nincs mas ki forgassa a nagyanyamat, akkor ok, de ha azert, hogy ne hagyjon el a pasim, akkor nem erti minek egyetemre jarni. De ot nem is erdekli, hogy miert nem tudtam jonni, ez nem az o dolga. Egyszer veletelenul a szinjatek helyett regenyt mondtam, es teljesen fel voltak haborodva...

Barmit mondtam, nekik az nem tetszett.


2014. jún. 18. 08:55
1 2
 1/19 Imola Ágnes ***** válasza:
91%

Vannak ennél "rosszabb" tanárok is. Hogy megteheti-e? Kb. igen. Hogy jó-e hogy megteszi? Igen, egészed addig, míg jegynél a tudásodat osztályozza. Hidd el, a leggonoszabb tanárod sem lesz olyan durva, mint egy mogorva főnök. + sok tanár így edzi a diákot, hogy jobban teljesítsen. Volt egy tanárom, aki közöléte hogy úgy is megbuktat, folyamatosan építette le az önbizalmunkat, kérdezgetett. Egy kérdésre adott válaszommal nem értettek egyet a diáktársaim, és megkérdezte, hogy biztos vagyok-e abban, hogy igazam van? Mire én: IGEN!

Erre megkérdezte, hogy feltenném-e erre a félévi osztályzatomat, és vállalom-e a bukás kockázatát. Én szintén igennel válaszoltam, mire ő hogy az jó, mert igazam volt. Csak annyit akart, hogy gondolkozzunk, érveljünk, és vállaljunk felelősséget azért, amit mondunk. Mai napig egyik kedvenc tanárom.

Volt olyan is, akinek a munkahely sem volt kifogás a hiányzásért.... van ilyen, van olyan... sajnos ezeket a helyzeteket meg kell tanulni kezelni, mert később sem néz el senki semmit.

2014. jún. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
nézd, én anno egy évet ismételtem, mert beszóltam bunkó tanárnak (az indok amiért kivágtak jogos volt, de azért csak én szívtam, más nem, tehát az ok egyértelmű volt) ... ezt is eljátszhatod ... meg azt is, hogy nyelsz nagyot, mosolyogsz hozzá, aztán majd pár év múlva röhögsz egy jót mikor hallod, hogy eltemették a tetűt
2014. jún. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%

"Eloszor is, hogy amirol beszelek, az tul filozofikus es nem irodalni,"


Nem azt tetted amit kértek. Irodalmit vártak, filozofikusat vittél. 1-0 tanár


"minden masodik heten haza kellett utaznom, es nem tudtam jonni,"


Magyarán nem jártál be az órák 50%-ra. Magyarul lesz.rtad. 2-0 a tanárnak.


"Egyszer veletelenul a szinjatek helyett regenyt mondtam,"


Ismét nem azt tetted, ami a dolgod lett volna.

3-0 a tanárnak.


"Barmit mondtam, nekik az nem tetszett."

Mert idegesíti a tanárt, hogy egyetemre jársz, de még a feladatot sem tudod értelmezni, emellett még link is vagy, no meg nemtörődöm. Olyan "tanuló" aki valahogy át akar evickélni, és úgy gondolja, hogy néha csinál valamit az majd csak jó lesz.


Szóval igen, viselkedhet így egy tanár. Egyszerűen kifejezte a nemtetszését, és a tudtodra adta, hogy túl sok a munkanélküli egyetemista. Magyarán húzzál el dolgozni, ha amúgy csak melegedni jársz oda.

2014. jún. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Hat en oszinten sajnalom, de nekem anno ugy tanitottak, hogy nem ugrunk bele rogton a temaba, hanem vezetot is tartunk. 2 mondta utan nekem allt, hogy nem filozofalni kell(a baratsag volt a temam), plusz ne mondja azt, hogy nem erdekli, hogy jarnak-e a diakok orara vagy sem, ha uutana ezze jon. Es vegul mindenkivel megesik, hogy izgalmaba nem azt mondja, amit szeretne...

+ pont ilyen idiotan beszeltek, mint te. Nemhogy ertelmes emberek modjara elmondtak volna a velemenyuket, hanem utolso paraszt emberek modjara beszeltek.

Szerencse, hogy nincs egyetemi vegzettseged!! Igy talan elfogadhatobb a "hangnem", amiben irtal...

2014. jún. 18. 10:37
 5/19 anonim ***** válasza:
46%

Ismerek pár szemét vizsgáztatót - ez nem tűnik annak.

Szerintem tök igaza volt.

2014. jún. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
#5 maradjunk abban, hogy neked van igazad ... ő meg osztályoz ... akkor most?
2014. jún. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Én már lassan 20 éve, hogy elhagytam az iskolapadokat, de engem úgy neveltek, hogy mindig az adott témáról beszélj, röviden, érthetően.

Mivel a tanár rajtad kívül meghallgat még több diákot is, így érthető ha nem kíváncsi a filozófiádra, bevezetésedre. A lényeget kellett volna elmondanod.

Én is a tanárnak adok igazat, mert bizony az embernél is elszakad a cérna ha éppen a 30-dik ember idétlenkedik előtte, és nem képes a feladatát rendesen elvégezni.

Elképzelhető, hogy amikor te elkezdtél filozófiálni majd hebegtél, és a szavadat sem értette, a tanárnak nálad lett elege a napból.

2014. jún. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%

"Szerencse, hogy nincs egyetemi vegzettseged!! Igy talan elfogadhatobb a "hangnem", amiben irtal..."


Nem tudom, hogy ez a mondat kinek szólt, de reagálnék rá.

Elég elkeserítő, hogy Te egyetemi hallgató vagy ezzel a helyesírással. Ha meg ismételten nemtörődöm vagy, és azért nem javítod ki az irományod mert így egyszerűbb, újabb bizonyítéka az igénytelenségednek. Gondolkodj el egy picit azon, hogy kinek mi a baja veled. A tanárnak igaza van.

2014. jún. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Általában kétoldalú a dolog, persze én mint hallgató is szeretek mást hibáztatni, nem volt időm bemenni, szemét a tanár...de azért ebben mindig benne van az egyén is.


Meg azt kell nézni, hogy a tanárok 90%-a a saját óráját tartja a legfontosabbnak, ha te meg a képébe tolod hogy "bocs nem tudtam bejárni" azzal idegesíted fel legjobban.


De ja itt szerintem is te tűnsz inkább a ludasnak, ha nem arra és úgy válaszoltál, ahogy a tanár várta, akkor ott te vagy a hibás. Meg lehet én vagyok hülye, de a színjáték és a regény két különböző dolog...Ha te hülyeségeket beszélsz akkor azért se a tanár a hibás.


Én találkoztam már szivatós tanárokkal, de a te eseted csak hiszti.

2014. jún. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Latom felesleges erre az oldalra kerdeseket kiirni. Erdekes modon barkinek elmeseltem, hogy miket mondott a tanar, hogyan viselkedett, felhaborito volt mindenki szamara(es mind ertelmes, bolcs ember volt).

Itt ugye minden idiota irogathat, szoval nem tudom, hogy egyaltalan mit vartam...Sajnalom, hogy ilyen a magyarsag!!

2014. jún. 18. 11:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!