Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti hogy oldanátok meg ezt a...

Ti hogy oldanátok meg ezt a helyzetet? Felháborító, hogy sokszor nem tudunk leparkolni a saját lakásunk előtt, mert vadidegenek elfoglalják a helyeket.

Figyelt kérdés

Nagyváros, megyei kórházzal szembeni lakótelep, parkolóhelyhiány. Okai: a kórházi dolgozók és kórházba igyekvők itt parkolnak.

Főleg, hogy most hó is volt egy-két helyet elfoglalt, így még kevesebb hely maradt. Anno a lakásvásárlással mindenki egy parkolóhelyet is vásárolt magának, és most meg nincs lehetőség parkolni???

Egyre többször előfordul, hogy kénytelenek vagyunk keresztbe megállni, mert másképp nem lehetséges.

Mi a megoldás???? A helyzet tarthatatlan!


2014. febr. 6. 09:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%

"Anno a lakásvásárlással mindenki egy parkolóhelyet is vásárolt magának"


Ezt azért én kötve hiszem hogy tényleg így lenne. Ha tényleg így lenne, akkor forduljatok az önkormányzathoz, város házához, ők majd gondoskodnak erről.


Amikor először olvastam a kérdésed elejét, azt hittem elönt az agybaj. Nemrég költöztünk új társasházba, kicsi az udvar, ha valakihez látogatók jönnek be sem lehet állni.

Egyre több beidegződött begyepesedett lakótól hallom hogy ne álljunk az ő helyére! Könyörgöm, nem hiszem hogy csak mert ő ott lakik több 10 éve, nagyobb joga van kisajátítani egy helyet mint nekem, aki bár nem rég lakik ott, de teljes mértékben tulajdonos vagyok, nem bérlő, vendég...

2014. febr. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha idegen is odaállhat,akkor az nem a te helyed amit megvettél.

Szerződésben mi áll?

2014. febr. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1978-ban épült, akkor is lett megvéve, és a szerződésben benne is volt, hogy a lakás tulajdonosa egyben tulajdonosa lett egy parkolóhelynek is. A közös képviselőt nem nagyon izgatja a dolog, mert neki van garázsa. Gondoltunk már arra, hogy fizetőssé tenni az egész parkolót, az itt lakók pedig kapnánk matricát, amivel jogosan (ingyen) parkolhatnak.

Jó megoldás lehet?

2014. febr. 6. 10:10
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Fessétek fel a rendszámotokat egy helyre.
2014. febr. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A hóba? :-D
2014. febr. 6. 10:14
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én meg 1970-ben épült tömbben lakom, és én úgy tudom hogy a tároló, pince parkolóhely osztatlan közös tulajdonnak számít. A szerződésben csak annyi áll, hogy a lakásodhoz tartozik egy parkolóhely is, azonban ez így elég kevés. Be tudod bizonyítani hogy pontosan hol van a TE helyed? Helyrajzi szám, esetleg ki van mérve? Gondolom nincsen, innestől kezdve hogy neked van parkoló helyed egy nagy hambuk, a szerződés nem pontos, elévült.
2014. febr. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

Nem kell felfesteni, a hóba meg főleg nem.

Elég egy táblát kitenni, amin rajta van a rendszám oda ahol a "te helyed" van. Bár szerintem ezt jogilag nem teheted meg a hiányos szerződéseddel, de ha ennyire zavar ez a dolog tedd meg ezt.

2014. febr. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Bakker, ebben lehet valami, utolsó, mert a házban lakók (4 emeletes, 16 család) szinte mindenki az "eredeti" lakó, első tulajok, és ők váltig állítják, hogy a lakáshoz tartozik parkoló. Ha végiggondolom, az autótulajdonosoknak van saját garázsa!!!! Sőt, most jövök rá, hogy rajtunk kívül mindenkinek!!! Te jó ég, így könnyű papolni! Asszem, mi húztuk a rövidebbet. :(

De a probléma még mindig probléma. Tényleg, és akkor mi van, ha keresztbe állunk meg mondjuk éppen 2 idegen autó mögé?

2014. febr. 6. 10:21
 9/14 anonim ***** válasza:
62%
Ha a közös képviselőt ennyire nem izgatja a dolog, akkor álljatok be párszor az ő parkolóhelyére. Aztán ha reklamál, akkor elmondhatjátok neki a miérteket. Sok ember addig nem foglalkozik egy problémával, amíg nem szembesül vele saját maga.
2014. febr. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%
Miért gondolja mindenki hogy a közterületen övé a parkoló! Farkastörvények uralkodnak! Ez nem tűnt még fel nektek?
2014. febr. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!