Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit csináljunk, ha az egyik...

Mit csináljunk, ha az egyik osztálytársnőnk (a padtársnőm) egy év alatt se illeszkedett be az osztályközösségbe?

Figyelt kérdés

Új osztályba kerültünk, de kb 60%-unk ismerte egymást. Már fél év alatt mindenkinek meglett a saját baráti közössége az osztályból, de a padtársnőmnek és egy kicsit nekem se, pedig azok közé tartoztam, akik már ismerték a társaság többségét. Ezt félreértve kb mindenkivel el tudok beszélgetni az osztályból, bár nem vagyok nagyszajú, se partiarc, inkább kicsit csendesebb, így van amikor félbeszakítják azt, amit mondok.

A padtársnőm nálam is kevesebb emberrel beszél az osztályból. Lezserebb órákon és szünetekben is általában telefonozik vagy figyel minket, illetve elmélyül a gondolataiba.

Tegnap mondta az egyik osztálytársnőm, hogy el akarna menni más osztályba, de nem hagyja az osztályfőnök. Osztálykirándulásokra nagyon ritkán jön, bulikra pedig alig. Nekem se tárult fel, pedig én beszélgetek vele a legtöbbet. Szép, okos, de valamiért nem illeszkedett be,nekem pedig nem volt elég bátorságom, hogy megkérdezzem, év elejétől azonban kissé barátságosabb lett. Amikor elhívtam valahova iskola után, mindig kitalált valami kifogást, így nem is eröltettem a társaságomat. Olykor úgy érzem, hogy csak muszájból beszél velem. Állítása szerint nehezen szokta meg az intrit(bentlakó) és mindig vágyott haza. Pár felettünk levő lánnyal úgy látom, hogy nagyon jól egyezik.

Mit csináljunk, hogy jobban beileszkedjen közénk?


Az osztályközösséget 15-16 évesek alkotják.



2014. jún. 21. 12:10
 1/2 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon kedves vagy,hogy úgymond segíteni akarsz másnak beilleszkedni,de egy ilyen lánnyal gyakorlatilag semmit sem lehet kezdeni.Én is ilyen vagyok.Gyakran vágytam társaságra,és CSALÓDTAM MINDEN EMBERBE,mert átvertek!

És ezért úgy döntöttem,hogy bezárkózok.Volt talán 3 ember,akivel szóbaálltam,de ennyi 4 évig.Elég is volt,és jobban is tettem,hogy leszűkítettem azoknak az emberekre a társaságomat,akik tuti,hogy nem vertek át.Most meg már kb.nem tudnak csinálni semmit,mert elballagtunk.Ha csinálnának,már nyugodtan merném őket is meneszteni a társaságomból.

Egyébként én is jobban elvagyok idősebbekkel,vagy nálam fiatalabbakkal(30-on túli nőkkel,vagy éppen fiatalabbakkal 14-15 évesekkel),mert ők értelmesebbek,mint a korosztályom,vagy a generációm.


De van egy legjobb barátnőm,ő annyi idős,mint én,és éppen elég ennyi ember.Ha valaki nagyon ismerkedni akar,azt nem utasítom el,de most én sem érek rá semmi mászkálásra.Nem azt az időszakomat élem.

2014. jún. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mi lett a sztori kifutása?
2019. aug. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!