Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kamaszfiúk és lányok hogyan...

Kamaszfiúk és lányok hogyan hatna az rátok, ha olyan társaságba, osztályközösségbe kerülnétek, amelynek morális, etikai értékrendjével homlokegyenest különbözik a tiétektől? Asszimilálódnátok vagy fellázadnátok ez ellen?

Figyelt kérdés
A csorda nép vajon képes-e rossz útra téríteni minden kamasz fiút és lányt vagy van aki megmarad saját értékeinél. Továbbá úgy gondoljátok-e, hogy ez a rosszra való csábítás minden korban így volt-e vagy ma még markánsabban jelenik meg?
2014. máj. 6. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez nagyon sok mindentől függ. Először is az adott személy jellemétől, hogy mennyire vágyik barátokra, mennyire simulékony, mennyire adná fel az elveit, illetve a korától is sokban függ. Nem mindegy, hogy egy 14 évesről van szó, akit még nagyban befolyásolnak a barátok, a közösség, mert tartozni AKAR valahova, vagy egy 17 évesről, akinek már van más baráti társasága, nem remeg mindenki elfogadásáért. És sokban függ a közösség értékrendje. Ha én személy szerint bekerülnék egy olyan társaságba, ahogy az a normális, hogy mindenki csak a házasság után fekszik le a párjával, akkor nem fogok azért nem szexelni/szakítani a párommal, mert a társaság kinézne miatta. Illetve ha az lenne a norma, hogy hétvégente orgiákat rendeznek, azt se csinálnám. Ez nálam egyik se férne bele, ha akarnak/tudnak utáljanak ki. Viszont ha csak annyi lenne a bűnük, hogy isznak/cigiznek, de nem akarják rám erőltetni az egészet, és elfogadnak így, akkor nincs probléma. De még egyszer, ez inkább az adott egyéntől függ, nem a nagy átlagtól.
2014. máj. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nem vagyok már kamasz, de azért remélem, nem bánod, ha leírom a véleményemet. Erről a témáról szülőként én is sokat elmélkedem, a barátaimmal is „kiveséztük”, vajon mitől függ, hogy valaki „elzüllik-e” vagy sem.

Arra jutottunk, hogy teljesen személyiségfüggő a dolog, és nagyon nagy befolyással lehet erre a családi háttér. Saját példáinkból kiindulva arra a következtetésre jutottunk, hogy ha az ember mögött egy szerető, elfogadó, támogató család áll, akkor nem fog igazi nagy marhaságot csinálni, legyen bármilyen nagy a kísértés. A család szerepe itt nem csupán a példamutatás, hanem az egészséges önbizalom kiépítése a gyerekben, mert igazából egy stabil önértékeléssel bíró gyerek/kamasz tud nemet mondani a kortárs csoportból érkező nyomásra. Mert tudja, hogy nem attól lesz menő, ha birkaként csatlakozik a „csordához”.

Úgy mondom ezt, hogy magam sosem voltam „szent életű”, kamaszként (és huszonévesen) sok mindent kipróbáltam, minden érdekes tapasztalat volt, de mindig tudtam, hol a határ.

Szóval kérdésedre válaszolva, nem asszimilálódnék, ha nem érezném magaménak egy csoport értékrendjét. Inkább megkockáztatnám, hogy „magányos farkas” legyek, mint hogy lesunyt fejű rabszolga.


Szerintem minden korban és minden társadalmi szinten megvan a „csábítás”, ma annyi a különbség, hogy sokkal többet látunk a világból, mint akár csak pár évtizeddel ezelőtt. Régebben mire vágyhatott az ember? Holdutazásról, hajókázásról Balin, ejtőernyőzésről, Zanzibáron ejtőzésről bizonyára nem. :) A tévéből, a netről, a plakátokról olyan infókat kapunk, amelyektől 30 másodpercenként megkérdőjeleződik bennünk, jól élünk-e? Nem kéne vajon még jobban? Instant boldogságot mindenkinek!

2014. máj. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Olyanban nem vennék részt, ami nem egyezne a z értékeimmel, de nekem belefér a dohányzás, az ivás és a füvezés is, szóval lazább értékrendem van az átlagnál és nem a társaságom miatt. Ha kokainnal kínálnának, azt nem fogadnám el, de jelenleg abban a helyzetben vagyok, hogy kinéznek, mert dohányzom 12 éves korom óta, de az sem érdekel. Nagyon sokat kell jelentsen nekem valaki, hogy változtassak érte valamin.
2014. máj. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 PorosAnnaBoglárka válasza:
Ebben az esetben iskolát váltanék. Engem nem lehet manipulálni.
2014. máj. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!