Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nagyon gonosz leszek az...

Nagyon gonosz leszek az osztálytársaimmal ha nem adok nekik oda semmilyen leckét és nem segítek a dogákban?

Figyelt kérdés
Most leszek 8.-os egy erős gimnáziumban. Eddig az osztálytársaim rajtam élősködtek,mivel színtiszta jeles vagyok mindenből.Volt amikor már megírtam egy osztálytársam dolgozatát,mert neki nem ment. De úgy érzem,hogy most már ebből elegem van,hogy mindig rólam akarnak másolni meg minden,de barátkozni nem. nagyon meg fognak utálni ha nem adom oda?

2014. aug. 26. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

én 11.ben csináltam ugyan ezt, egyik napról a másikra nem adtam oda, közöltem mindenkivel hogy ha segíteni kell segítek, de a megoldásokat nem adom oda, max ha fizetnek :D

aztán érdekes módon nem kértek segítséget, és egy idő után mert a megoldásokért se könyörögtek, aztán 12.ben ujra elkezdtem odaadni néha, csak úgy jószívűségből, és tök jó volt mert nem jártak állandóan a nyakamra, akkor adtam oda valakinek ha éppen kedvem volt, nekem bejött a dolog :D de számíts rá hogy te leszel az osztály szemétládája :D

2014. aug. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
En sohase adtam oda a leckem, mert nekem nem volt mit oda adni. :D Viszont sose kunyeraltam lecket, mert aki ugy latta ugyis oda adta. :)
2014. aug. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Nem gonosz leszel,hanem köcsög. Ha így se akarnak barátkozni veled,akkor úgy jobban barátkoznának szerinted? Még annyira sem.
2014. aug. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

én nem is akarok velük barátkozni

egyiket se bírom közülük,mert kihasználnak

meg alapból is mindegyik ilyen tipikus mai 21.századi gyerek

bunkó,nem érdekli a tanulás,beszól mindenkinek mert az "menő"

2014. aug. 26. 22:00
 5/6 A kérdező kommentje:

egyébként annak odaadom aki normális

mindenkinek ment a zöld kéz,köszi

2014. aug. 26. 22:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ha 1-nek odaadod, akkor már veszik el a munkád. Egyrészt, ha látják a többiek, akkor mennek másolni ők is, esetleg később elkérik tőle amikor nem látod.

A szemükben köcsög, bunkó, beképzelt leszel, arra számíts.

Rólam is szoktak másolni néha, volt már példa arra, hogy megkértek arra, hogy csináljam meg a házijukat (én elég jó vagyok németből, míg az osztály egyik része nemrég kezdte el tanulni), mert ők nem értik. Olyankor inkább leültetem őket, és elmagyarázom nekik, így én sem érzem magam kihasználtnak (vagy köcsögnek, ha visszautasítom), és neki is van haszna belőle, mert ahogy én magyarázom, úgy megérti.

Mondjuk nálunk már hozzászoktak, hogy van, hogy nem adom oda, vagy nem segítek dolgozatnál, de nem szokott belőle sértődés lenni-bár, nekünk nagyon jó a kapcsolatunk egymással.

Ha egy tanácsot megfogadsz: nem éri meg rosszban lenni az osztállyal; pláne akkor nem, ha a többieknek jó a kapcsolatuk. Lehetsz bármennyire is tanárok kedvence, meg jeles, de nagyon meg tudják keseríteni az életedet az osztálytársaid. 17L

2014. aug. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!