Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért van ez? Mit kéne tennem?...

Miért van ez? Mit kéne tennem? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, és nem tudom, hogyan tovább.

Szeptemberben 9-es lettem, és teljesen új emberek közé kerültem, senkit nem ismertem az osztályból. Hozzácsapódtam egy háromfős lánytársasághoz, akik egy helyen laknak, már régebb óta ismerték egymást. Na onnantól kezdve én lettem a kiszemelt áldozat, szerintem.

Mindig "tudat alatt" bántottak, hülye vicceket mondtak rólam, lefotóztak, megmutatták az osztálytársaimnak a szörnyen csúnya képeket rólam, és amikor szóvá tettem, hogy ez engem zavar akkor én voltam a szemét, hogy "mi a barátaid vagyunk, hogy mondhatsz ilyet rólunk?"Már azóta az egész osztály egy gyenge lányt lát bennem, semmi tartással. Senkivel nem vagyok el jól az osztályban. Kb. minden este sírok, mert majdnem egy éve vagyok ebben a társaságban, és az osztályomból senki nem szeret, miközben mások már rég összeszoktak. Őszintén, sajnálom magam, lehet ez a baj.

Mindig próbálok erős lenni, de soha nem megy, végül mindig a lányoknak adok igazat, még ha tudom, hogy nekem van igazam, csak hogy ne veszekedjünk. A nővérem szerint azért van ez, mert én már kinőttem azt a kort, amikor a legjobb szórakozásnak az tűnik, hogy cs*szegetem a másikat a hibáival, szerinte érettebb vagyok a korosztályomnál és ők pont gyerekesek is.

Mindig én leszek a szemét minden egyes vitánál, és amikor mással lógok, nem velük akkor egyből flegmáznak velem, hogy "menj vissza a barátaidhoz"

Anyával és a barátaimmal beszéltem, ők azt mondták, menjek el a suliból és próbáljam máshol. Szerintetek?



2014. jún. 6. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha mindig nekik adsz igazat, akkor nem véletlenül látnak gyengének, hanem azért, mert az is vagy.


Állj ki magadért, állj bele keményen a konfliktusokba, vívd ki a tiszteletet.


Ha mindig másnak akarsz megfelelni, akkor mindig szolgalelkű maradsz, azokat pedig lábtörlőnek nézik.


Indulj ki abból, hogy rosszabb már nem lehet.

Egyelőre szerintem nem valószínű, hogy rövid távon húde nagy barátok lesztek, akkor meg minek adsz nekik igazat, minek alázkodsz meg?


Nem azt mondom, hogy veszekedj velük napi szinten, de ha b*szogatnak, akkor 2 szóval is le lehet őket alázni a pi.csába.

Nagyon úgyse vesztesz semmit.

2014. jún. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
az 1#! utolsó mondatázt tartsd szem előtt
2014. jún. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát igen, tartásod az nem nagyon van, most már a többiek is azt látják, hogy veled bármit meg lehet csinálni. Az első beszólogató, cseszegető helyzetnél azt kellett volna mondanod hogy elég. Én inkább ücsörögtem volna egyedül, minthogy ilyenekkel barátkozzak. Nem hogy még meghunyászkodom és igazat adok nekik mindenben...annál a teljes egyedül lét is jobb, bár szerintem akkor lett volna esélyed hozzácsapódni egy másik klikkhez. Az új iskola nem rossz ötlet, de ha ott is ennyivel megelégszel, akkor felesleges átiratkozni.
2014. jún. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Menj el!Kezdj újra mindent!Tabula rasa!
2014. jún. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tudod én hasonló körülmények között végeztem el a középiskolát, idén érettségiztem.

Te láthatóan érettebb gondolkodású vagy ezeknél a visszafejlődött, kiégett ostoba, egyéntelen kislánykáknál. Én is hasonlóan cselekedtem a fárasztó konfliktus elkerülése érdekében. Ne tedd, mert a lelki betegség fizikálisan is roncsolja az egészségedet, ezeknél értékesebb vagy, sajnos túl jószívű is egyben. De nem ez az egyetlen középiskola, merj változtatni! Tudod hány társad érez hasonlóan, mint te, van olyan geológus barátom, akit azért mert különb volt a többieknél kiközösítették, másik gimit kezdett , emiatt ugyan osztályt ismételt de semmiféle hátránya nem származott belőle, sőt, kitűnően tanult és barátokat szerzett, lám mire vitte! Soha nincs késő! Előbb utóbb a tanulmányid is megsínyli ezt. Én depressziós lettem, én pánik betegség alakult ki bennem a szorongások miatt, aztán rájöttem, hogy nem bennem van a hiba. A jó tanáraim miatt türtem, később visszavágtam...az osztályfőnököm megvédett, emiatt majdnem kirugatták a milliomos csemeték szülei. A szüleid biztosan melletted állnak, én is ott hagyhattam volna ezt a gimit.Úgy tűnik túl sokat foglalkozol mások érzéseivel, magad elé helyezed őket, a saját boldogságoddal nem foglalkozol. Ez egy időben rendkívűl megbecsülendő erény volt, de a mai fiatalság egy része olyan retardálttá zsugorodott, hogy valószínűleg fel sem fogják. Soha ne változtasd meg önmagad mások tetszése szerint, te egy egyéniség vagy, légy erős, bármikor válthatsz és igaz barátokat szerezhetsz, a kedvességedet a cafkácskák nem érdemlik meg. A jövőd és a saját boldogságod legyen a legfontosabb most, merj lépni előre! Hiszen nem veled van a baj, vannak még ilyen normális lányok akik a ringyók közöttnem lelik a helyüket, te értékes ember vagy és vinni fogod valamire!:)

Sok sikert és kitartást!!:)

L/19

2014. jún. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!