Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Főiskolán/Egyetemen is kifogna...

Főiskolán/Egyetemen is kifognak készíteni a csoporttársaim? Ott is utálni fogok bejárni?

Figyelt kérdés

Nem akarok sokat írni, kezdem úgy, hogy Szakközépbe olyan osztályba kerültem ahol már az első nap 3 srác rajtam röhögött, gúnyolódott.

Próbáltam velük barátkozni (nem hagyták, csak röhögni volt jó rajtam)

És utáltam bejárni, minden felelésnél röhögtek rajtam, köpőcsöveztek, hangosan suttogtak rajtam órán(hogy néz ki, szánalmas, néz milyen feje van...(

A tanárok az elején rájuk szóltak beírást is kaptak, ofő is fenyegette őket nem érdekelte őket.

Ha vissza szóltam csak röhögtek, meg napokig azt mesélték a többieknek, hogy vissza szóltam...

Mondták hogy változzak meg bulizzak, járjak olyan helyekre mint Ők, és akkor nem néznek majd céltáblának többé, de én nem vagyok ilyen cigizős, bulizós, gúnyolódós lógós srác...


Ha reggel megláttak már messziről röhögtek rajtam!

Nekik menni nem akartam, vissza szólni hiába szóltam szóval már csak a suliváltás lett volna, de azt nem akartam, mert menekülni nem szeretek, mivan ha megint ilyenek lesznek?


Szóval most örülök, hogy végre megszabadultam tőlük.


De megyek egyetemre vagy Főiskolára és most parázok, hogy ott is ilyenek lesznek?

Mondták akiket kérdeztem, hogy "Ott már normálisabb a társaság, meg kivágja őket a tanár, vagy dékán, de sokan meg mondták, hogy ott is vannak ilyen naplopók akik csak melegedni járnak oda..."


Szóval ott is ilyen lesz az életem? Bemegyek, már röhögni fog rajtam pár ember, meg suttognak mögöttem, meg hallani fogom, hogy egy senkinek tartanak?

Nagyon nem akarom azt!

Ott is kifog pécézni pár ember, és rajtam fog röhögni, gúnyolódni, gondolom köpőcsövezés már nem megy ott, de ha kihívnak felelni ott is röhögni fognak rajtam?

Az a legrosszabb mikor felelésnél röhög rajtad 3-4-5 ember...


18/F



2014. júl. 7. 18:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Egyetemen nem feleltetnek. Gyakorlaton meg ha előadsz, akkor a gyakvez kidobhatja akkor is, ha hangosan vesz levegőt.

Hülyék mindenhol vannak, de egy háromszázas előadóban nem te leszel a kedvenc céltábla, vagy ha mégis, úgysem hallod. De ott valóban más a társaság, elvileg azonos az érdeklődési kör, aki csak melegedni jár be, azzal meg nincs probléma, alszik a hátsó sorban vagy játszik a laptopon.

Úgy állj hozzá, hogy ott jófej emberek lesznek. Magabiztosan. Akkor tuti a siker.

2014. júl. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Egyetemen/főiskolán nem igazán szokás kihívni valakit felelni, legfeljebb prezentációt kell csinálni, ha olyan a tantárgy. Egyébként általánosságban, egy felsőoktatási csoport nem annyira szoros közösség, mint egy középiskolai osztály, a lemorzsolódás is nagyobb. Nyilván ott is vannak olyanok, akik szeretnek másokon gúnyolódni, de arányaiban kevesebben vannak. Összességében úgy gondolj az egészre, mint egy új kezdetre, tiszta lappal, és ne szorongj, a pozitív hozzáállás segít a beilleszkedésben is.
2014. júl. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Az ilyen patkanyok nem jutnak el egyetemig ne aggodj. Meg ott mar annyi ember lesz, hogy ha csak nem celod hogy kitunj a tomegbol, nem fog radszallni senki.
2014. júl. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Ilyen piszkálódás nálunk is volt, szerencsére utolsó évben már nem. De engem jobban zavart, hogy az osztály fele képmutató, álszent féreg volt. Én utálom ezt, a barátaim is ezek közül kerültek ki, de leépítettem őket, így most tök egyedül érzem magam, de jobb így, mert az ilyenek csak bántják az embert.

Attól nem kell félni, hogy piszkálódás lesz, mert aki erre ráér és mindig mással foglalkozik a suliban, az a saját dolgát nem veszi komolyan, aztán egy év után repül. De nem hiszem, hogy ez jellemző lenne. Az egyetemhez valamilyen szinten kellő komolyság is szükséges.

Szerintem nem kell félned, én se félek, pedig aztán nekem a 13 sulis évből kb. 9 a megalázásokról, a folyamatos csesztetésekről szólt. Jobb idők fognak következni meglátod, én is ebben reménykedem + hogy rendes barátokra lelek. :)

19/L

2014. júl. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A kutyát nem fogod érdekelni...
2014. júl. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

küldj egy képet légyszi, és mondok rólad véleményt, min változtass külsőleg...

amúgy egyetemen nem ilyenek az emberek...oda felnőttek járnak

2014. júl. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%

# 3:

Ó dehogynem! Csak az első, legkésőbb a második évben kihullanak. Főleg mióta bevezették azt, hogy egy tárgyból 6 karó után repül az ember.


# 4:

Az egyetemen szerintem nincs komolyság egyáltalán. Főleg az első években. Buli, buli hátán és sokszor még órák alatt is a kocsmában ülnek. De legalább nem rontják a levegőt a gyakorlatok/előadások alatt.


Nos, én hasonlóan voltam, mint te kérdező, mégis optimistán álltam az egyetemhez. Hidd el, senki nem fog ott bsazogatni, mert akkora a társaság, hogy nemigaz; a problémásabb egyedek meg egyáltalán nem járnak be, csak ZH-zni. Tény, hogy előfordul olyan, hogy egy nagy előadónál, ha bejön egy feltűnési viszketegségben szenvedő retardált akin valami vicces van, akkor azt kiröhögik. De ha normálisan öltözöl, akkor nem lehet gond.


Milyen szakra fogsz menni? Szaktól is függ, hogy milyen társasággal kerülsz össze.

2014. júl. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam. Általános iskolában-középiskolában, mindig nevettek rajtam, beszólogattak, minden ami a kiközösítésbe beletartozik (egyszer meg is dobáltak). De a fősulin teljesen más volt a hangulat. Senki sem bántott, sőt még barátaim is lettek a suliban. Ne aggódj, minden rendben lesz :)


24N

2014. júl. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez függ majd attól is, hogy hányan járnak arra a szakra veled együtt. Ha sokan (60-70) akkor mindenki el lesz foglalva a saját baráti körével, vagy magával, ennyi ember nem szokott összetartó csoportot alkotni. Viszont ha kicsi a szakon a létszám, kb 20-25 ember jár oda akkor ott már könnyebben pécéznek ki valakit. És hiába, hogy "felnőttek" járnak az egyetemre (bár én az átlag 18-19 évesekre nem mondanám ezt, mert az intelligencia szintjük a béka segge alatt van néha, tisztelet a kivételnek), az én csoporttársaim közül volt aki azért hagyta abba az egyetemet mert a többiek gúnyolták. Ebben részben a srác is hibás volt, mert nem akart változtatni a viselkedésén, meg magán (büdös volt) hiába mondták neki.

Szóval szerintem ne úgy állj hozzá eleve az egyetemhez, hogy majd utálni fognak. Hozd ki magadból a legjobbat, ne legyél igénytelen, beszélgess a többiekkel ha szólnak hozzád stb. Nem kell mindenkinek a barátjának lenni, elég ha egy-két emberrel jóban vagy. Én se vagyok a társaság középpontja, nem is szerettem a csoporttársaim nagy részét, de azért pár emberrel jókat beszélgettem így is az egyetemi éveim alatt.

2014. júl. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Sajnos amilyen helyzet van az iskolákban nem igazán vagyok azon meglepődve, amiről írsz. Sőt az ellenkezője sokkal meglepőbb lenne. Nem mellesleg ugyanez volt a helyzet velem. Viszont az általad leírtakból az nem igazán derült ki, hogy min gúnyolódnak, min nevetnek?

Egyetemen szerintem teljesen más a helyzet. Bár ez is attól függ milyen egyetemre mész. Van, ahol buliról bulira járnak, amiben nem kell feltétlenül részt venned, de ezt a közösséget nem ajánlanám. Én sem mentem volna ilyenbe. Egy kicsit ha pontosítanád vagy részleteznéd a problémát akkor több információval tudnék szolgálni. Szerintem nem lesz baj már az egyetemen.

2014. júl. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!