Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Túlélhetem így?

Túlélhetem így?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most kerültem be 5 éves középsuliba,ahol még szinte senkit sem ismerek...Van egy volt osztálytársam aki velem jött,és osztálytársak maradtunk,de csak ő.Vele pedig nem lehet mindig...

Az elmúlt 8 évet úgy vittem végig,hogy ilyen felszínes "barátságokon" alapult.Tehát ha más nem volt jó voltam én is...Amikor elballagtam megfogadtam,hogy soha többé nem leszek pótlék,és ha nem nyitnak felém,én sem fogok.

Az a baj velem,hogy félek az új emberektől,kapcsolatoktól...Nem merek közeledni.Úgy vagyok vele,ha valakinek felkeltem az érdeklődését idejön és elkezdhetünk beszélgetni stb...Lehet,hogy ez is valamilyen védekezés a múlt 8 év miatt?

Nem érzem,hogy ilyen nagy baráti körre lenne szükségem,de néha jó lenne az,ha pl egyedül vagyok szünetbe ne az legyen hogy ott ücsörgök magamban,és csak nézem,ahogy a többiek elvannak...Detto ez van lyukasórákon.

Kicsit furcsább vagyok mint a többiek,külsőre picit,belsőre talán minimálisan érettebbnek tartom magam a korosztályomtól,de ezt ők még nem is tudják,mert az elmúlt napokban ha 10 szót váltottam velük...

Nem akarok mindig az osztályom után koslatni,de sajnos engem is megvisel a magány.

Az lenne a kérdésem,hogy a magányt letudnám e küzdeni,ill.ki lehet e bírni így az 5 évet?



2014. szept. 4. 16:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A maganyt le lehet kuzdeni ha az embernek szuksege van kapcsolatokra (mindenkinek). A foghuzast is ki lehet birni de minek :)
2014. szept. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Van egy legjobb barátom...

Benne bízok a legjobban.És vele tényleg ugyanolyanok vagyunk.

Úgyérzem másra nem lenne szükségem,csak vele nem egy suliba járunk és szünetekbe meg rossz mindig magamba üldögélni és rajzolgatni vagy ilyesmi.

2014. szept. 4. 17:27
 3/11 anonim válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok. Ha esetleg beszélgetnél, akkor írj privátba. 15/F
2014. szept. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem,gólyatáborban sem voltam...

Ott mindenkivel megismerkedett mindenki,lehet ez a baj?

2014. szept. 4. 17:31
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

ez egy fa.... Ha nem akarsz senkivel kapcsolatot akkor ne sírj. Ha nem voltál gólyatáborban ne várd hogy foglalkozzanak veled stb.


Ha eddig pótlék voltál, akkor hasonló viselkedéssel ezután is az leszel. Ha félsz a kapcsolatoktól, akkor nem lesznek. Mit mondjak még?

2014. szept. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nemhiszem,hogy magamat kéne nagyrészben hibáztatnom.Nyilván én is hibáztam mert nem voltam táborban...

De azért egy hét után lehet nyitni kéne felém is...De semmibe vesznek,még akkor is ha próbálok szót érteni velük,melléjük ülni,témákat találni..

2014. szept. 4. 17:37
 7/11 anonim ***** válasza:
Ki lehet. Egyébként ez annyira rohadtul kiszámíthatatlan dolog, lehet még 2 évet így leszel aztán változni fog eléggé, lehet nem... Az is lehet, hogy egymásra unnak az emberek, és akkor majd nyitottabbak lesznek, mint én voltam pl. de lehet nem... De vannak olyanok, akikkel mindegy mennyit hülyéskedsz, akkor is szarni fognak rád, nálam pl. sok ilyen van, és ez az 5. ik évem :)
2014. szept. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Jó ezt olvasni...

Én is gondoltam,hogy lehet csak azért ilyen mert ez az első évem,sőt első hetem...

De inkább abban reménykedem,hogy egyedül kibírom...

2014. szept. 4. 18:02
 9/11 anonim ***** válasza:
Ismerkedj, hidd el néha kellemesen fogsz csalódni az emberekben. :) ( tapasztaltam már nem egyszer )
2014. szept. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Csak Te vagy egyedul?

Keress egy masikat aki szinten egyedul van. Kezdj el vele beszelgetni es majd meglatod....?

2014. szept. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!