Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan kell fellépni az...

Hogyan kell fellépni az agresszív tanárok ellen?

Figyelt kérdés

mit javasoltok, ha pl hozzám ér ,ráncigál , vagy a képembe ordíbál,vonyít fenyegetőzik


azt most leszögezném hogy egy tavalyi fűzet véget le ordította a fejemet már az első héten mert elfelejtettem elvinni ... bezzeg csak a fiúkat baxogálja állandóan ...



2014. szept. 7. 08:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
Az ordítással nem bánt, a ráncigálás is egy bizonyos szint felett ok, a verés nem, de az nem is általános. Oké, nem arra gondolok, hogy ha nincs leckéd már vörös fejjel köpköd a képedbe. De például az én régi sulimba volt, hogy az egy gyerek akárhányszor a tesiudvaron voltunk kavicsokkal dobálta a járókelőket, most ezzel nem lehet azt kezdeni, hogy "légyszives kérlek szépen.." Nem. Vagy ha ez nem tetszik akkor a legapróbb dologért b*szák ki az iskolából.
2014. szept. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%
Hányadikos vagy? A tanár nem lehet agresszív a diákjával szemben, pláne nem ráncigálhatja. Az pedig, hogy leordítja a fejedet, nekem nem mond semmit, mert nagyon sokszor hallottam, elcsépelt mondat, és vagy igaz, vagy nem. Neked tanulnod kell, ez a dolgod. Valószínűleg kicsit figyelmetlen voltál, és nem vittél füzetet. Ha fizikailag nem bánt, egyelőre ne foglalkozz a témával, igyekezz az iskolai feladatokra koncentrálni, órarend szerint pakolni, és ha órarenden kívüli dolog többször előfordulhat, írd fel a teendőket. Ha bántalmazna, irány az igazgató.
2014. szept. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
szólni kell az igazgatónak.
2014. szept. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk olyan összetartó volt az osztály hogy az ilyen tanár verbálisan porig volt alázva. Nem bántottuk, csak védekeztünk. Volt egy tanár aki kinézett magának egy gyereket az osztályból és kiprovokált belőle egy kis dolgot ami miatt mindig szívathatta. Nagyon durván rászállt a gyerekre pedig az nem ártott neki semmit. És nem olyanokra gondolok hogy Pistike ha így tanulsz hülye maradsz. Szidta a szüleit, a vallását meg mindent ahol érte. Megpróbálta megalázni az egész osztály előtt és nevetség tárgyává tenni. Hát a második alkalomnál nem kapott belőle mert úgy mentek a visszaszólások és olyan jók hogy mindenki azon a tanáron röhögött. És akkor fenyegetőzhetett bármivel hogy beír 30 embernek, nem érdekelt minket, de ami ő művelt a barátunkkal az nem mehetett tovább. Onnantól kezdve mindig mást vett elő és kezdett el szívatni meg megalázni. Csak minden eggyes alkalommal összefogott az osztály, és volt olyan hogy ez az ember az "iskola legkeményebb tanárja" sírva ment ki tőlünk az autójába elszívni egy cigit.

És érdekes módon mikor a többi tanárnak mesélte ők nem értették, mert minket egy rendes osztálynak ismertek meg. Csak őket mi is rendeseknek ismertük meg és nem provokálták ki ezt az osztályból.

Persze ez a módszer csak akkor működik ha jól összetart egy osztályközösség.... Nekem is nagy szerencsém volt hogy oda járhattam.

2014. szept. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

13-dik(okj-s) évfolyam ,tavaly éretségiztem ,rendes osztály vagyunk allig vagyun 6-an 4lány 2 fiú ja és azután hogy porig alázott akkor a másik srácot kezdte el cseszegetni aki azt se tudta miről van szó amolyan erőfitoktatás volt és közbe meg engem figyelgetett hogy csúnyán nézek-e rá ...


azt hiszi félek tőle közbe pedig majd bealudtam ,mert úgy csínált mintha sehova nem tudnék átjelentkezni ... fontolóra is vettem mert nem igazán van kivel barátkozni szünetekbe pedig nem valami jó az idióta c*ny csőcselékkel lenni ... a következő 1-2hét lesz még a próba idő aztán bye-bye ha nem helynek ki a gettó alsó szárnyról minket... akkor fognak majd nyíni lesznek 4-5en de az a srác se lesz ott sokáig szerintem úgyhogy a 4 hisztis p. majd ellesz velük

2014. szept. 7. 12:11
 6/16 A kérdező kommentje:

13-dik(okj-s) évfolyam ,tavaly éretségiztem ,rendes osztály vagyunk allig vagyun 6-an 4lány 2 fiú ja és azután hogy porig alázott akkor a másik srácot kezdte el cseszegetni aki azt se tudta miről van szó amolyan erőfitoktatás volt és közbe meg engem figyelgetett hogy csúnyán nézek-e rá ...


azt hiszi félek tőle közbe pedig majd bealudtam ,mert úgy csínált mintha sehova nem tudnék átjelentkezni ... fontolóra is vettem mert nem igazán van kivel barátkozni szünetekbe pedig nem valami jó az idióta c*ny csőcselékkel lenni ... a következő 1-2hét lesz még a próba idő aztán bye-bye ha nem helynek ki a gettó alsó szárnyról minket... akkor fognak majd nyíni lesznek 4-5en de az a srác se lesz ott sokáig szerintem úgyhogy a 4 hisztis p. majd ellesz velük


a( H.hibákért elnézést)

2014. szept. 7. 12:15
 7/16 A kérdező kommentje:
ez a baj ezzel az oldalal ha megláttok egy nagyobb szöveget hagyjátok a fenébe... nem tudjátok átélni a helyzetemet ...
2014. szept. 7. 17:36
 8/16 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen mi a probléma? A tanár "agresszív" és Te mindent megteszel, ami egy tanulónak kötelessége? Utolsó válaszod nagyon zűrzavaros, de azért az kicseng belőle, hogy Te már nem azt várod 13-ban, ami elvárható, hanem egy ködös elképzelésed van valami másról, amit még magad sem tudsz.
2014. szept. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

ma is én voltam a téma... és egyszerűen nem értem mért kell minden nap azt hangsúlyozni hogy mennyire csendes vagyok,mért nem ülők a xy mellé ... stb.

közben ha igazi haverok vesznek körbe be nem ál a szám...

A saját új ofim és a biosz tanár folyton velem kötegszik beszól nem tudom miért ...


(egyszer előnt az ideg és kikiabálóm magam ha ez így megy ...)


ma pl: kiment a fejemből a nulladik óra (1x egy évben ha előfordul velem ilyen) erre később szemrehányást tesz az ofi hogy ..... képzeli xy ezt de meg se halgatja hogy miért és utána kérdi hogy még ki nem volt stb. közben megbeszéltem azzal a tannáral hogy ne írjon be engem, erre az ofi külőn megkérdezte a tanárt voltam-e nulladikon... ha nem akkor írjon be engem is ....


hát hogy lehet ilyen szemétláda egy ember ... mi kőze van más órájához életemben nem szóltam be egyetlen tanárnak se erre ezt kapom mintha valami rendetlen kölyök lennék ... elegem van :(


de legalább szerdától új termünk lesz messze a gettó folyosótól

2014. szept. 8. 18:32
 10/16 anonim ***** válasza:
55%
Hátrább az agarakkal! Azt hittem először, hogy sajnálni kellene az agresszív tanárral szemben. De nem! Te tanulója vagy az iskolának, az iskola szabályait pedig be kell tartani. És ha a tanár olyan "szenya", hogy beír, amikor nem vagy ott a nulladik órán, hát meg is érdemled. Legközelebb majd ott leszel, vagy viseled a következményeit.
2014. szept. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!