Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Tényleg nem lehet semmit sem...

Tényleg nem lehet semmit sem tenni az extrém módon agresszív, neveletlen gyerekek ellen?

Figyelt kérdés

Kisfiam első osztályos, és szerintem lassan tarthatatlan a helyzet az osztályában. Az én gyerekem sem szent, teljesen átlagos gyerek, még csak nem is visszahúzódó típus. Van azonban az osztályban 3-4 kisfiú, akik már extrém mértékben agresszívek, és rosszindulatúak, és megkeserítik a többi gyerek életét.

Néhány példa (nem mind velünk esett meg, de hallottam a többi szülőtől, illetve a fiam is meséli itthon):

- folyamatosan összeverik a többi gyereket, körbeállják, és addig ütik, rúgják, amíg a tanítónéni oda nem ér. (ez mindennapos dolog, lányokat is bántották már így, illetve az egyik kisfiút úgy szájba rúgták, hogy letörött a foga)

- tapizzák a lányokat, húzkodják fel a ruhájukat, csipkedik a feneküket

- csúfolódnak, de úgy, hogy az már számomra a jó ízlés határát súrolja, ezek is mindennaposak, és szinte mindenkire mondják

- tesióra után szétdobálják a ruhákat, hogy ne tudjanak felöltözni a többiek

- pisilés közben lökdösik, csapkodják a másikat, hogy pisis legyen a ruhája, aztán h.ugyosnak csúfolják ( ez pont velünk történt, ezen brutál módon kiakadtam)

- mutogatnak az ablakból (ennek saját magam is szemtanúja voltam nemegyszer)

-trágár versek, énekek

Most hirtelen ennyi jutott eszembe, ezek voltak a legextrémebbek, de ezeknek a legtöbbje mindennapos. Bementem már én is, a többi szülő is számtalanszor szólni, de nincs változás. A tanítónénik tehetetlenek, behívatták már a szüleiket, volt a fekete ponttól beírásig minden, de szinte dicsőségnek élik meg, a szülőket pedig nem különösebben érdekli a dolog. Illetve ezek a kiskölykök mesterien értenek hozzá, hogy mindent olyankor csináljanak, amikor a tanítónéni épp nincs ott, vagy nem rájuk figyel, szóval sokszor már ki sem derül feléjük, hogy mi történt, mert a gyerekek sem panaszkodnak, "árulkodnak" már.

Volt összehívva szülői is ezek miatt a dolgok miatt, de persze pont azok a szülők nem jöttek el, úgyhogy azon kívül, hogy "tapasztalatot" cseréltünk nem történt semmi.

Most komolyan, mit lehet ebben a helyzetben még tenni? Mi lesz így később? 3.-ban majd már bicskával szurkálják egymást, meg védelmi pénzt szednek?

Nagyváros, normális iskola, jó tanítónénikkel, még nyolcadikban sem voltak ilyen gondok soha, mint nálunk elsőben. Ti mit tennétek?


2013. dec. 4. 14:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
Kisebbségiek, ugye? Mert ha igen, akkor nem nagyon tudok sajnos jó tanácsot adni..
2013. dec. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Iskolát váltanék azonnal. Ez tuti. Vagy legalább megbeszélném a többi sértett szülővel, hogy fenyegessük meg az iskolát, hogy mindannyian elvisszük onnan a gyereket, ha nem változnak a dolgok záros határidőn belül. Eltanácsolhatják azokat a gyerekeket abból az iskolából. Ilyen létezik, élniük kell vele. Ez tarthatatlan.
2013. dec. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
2 igen, 2 nem, de egyikük sem a nagyon putris kategória egyébként
2013. dec. 4. 14:23
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
SZMK-s szülőkkel összefogni és elmenni az igazgatóhoz, diák önkormányzathoz. A szülők panaszát kötelesek komolyan venni. Kérni az iskolát, hogy kérjenek iskolarendőrt. Ha a zaklatások folyamatosak, kevesen tudják, de lehet feljelentést tenni. Igen, már a hat hét évest is fel lehet jelenteni. Tehát ha valakinek kék foltja lesz, akkor látlelet és feljelentés. Ezt nem lehet másképp, mert ezek csak a rendőröktől tartanak. Ezt még most kell rendezni. Csapjatok az asztalra, fogjatok össze. Ámbár én attól tartok, hogy a szülők ott is mint máshol, csak addig panaszkodnak amíg nem kell tenni valamit. Az összefogás nem mindig jön össze.
2013. dec. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Én arra próbálnék koncetrálni hogy ezeket a neveletlen gyerekeket tegyék ki az iskolából! Ne azoknak kelljen már tovább kullogni,aki nevelt, fegyelmezett és tanulni szeretne. inkább 3-4 gyerek mínusz, mint a fél osztály!
2013. dec. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

SZMK-s szülők sajnos semmire sem valók, az egyikük még a szülőire sem jár, a másik meg csak kedvesen mosolyog, bármit mondunk neki.

Én arra gondoltam, hogy az igazgatóhoz fordulhatnánk segítségért még, mielőtt drasztikusabb lépésre szánnánk el magunkat.

Igen, attól félek én is, hogy mindenkinek csak addig lesz nagy a szája, amíg tenni nem kell valamit. Mindenki azt várja, hogy majd a másik (leginkább én) intézkedik.

Nem tudom a feljelentés mennyire állná meg a helyét, általában csapkodás, lökdösés folyik, meg egy egy rúgás max, aminek nyoma is marad, az is általában térdre, így lehet mondani, hogy csak elesett. Meg aztán 1-2 szülőn kívül nem hiszem, hogy sokan vállalnák az ezzel járó hercehurcát.

Tényleg az lesz a véga, hogy elviszem másik suliba, csak hát nem véletlenül választottuk ezt az iskolát, és ezeket a tanítónéniket.

Kirúgni nem fogják őket, ebben biztos vagyok, mert azon nyomban vizsgálat indul, ha kirakják a hátrányos helyzetűeket... be kell őket integrálni ugyanis. Ráadásul a sérelmek nagy része nehezen bizonyítható, és mint írtam ráadásul fedezik egymást, és figyelik mikor nem látja őket a tanár.

Szóval marad, az iskolaváltás, igaz? :(

2013. dec. 4. 14:34
 7/20 anonim ***** válasza:
86%
A saját fegyverüket kell ellenük fordítani. Én megvárnám őket, és miután kitapostam belőlük a sz@rt is, közölném, hogy küldje anyját-apját, azok is megkapják, de ha nagy a pofájuk, lehet a bicskámat / puskámat meg a haverjaimat is hozom. Ez egyébként a VII. kerület, csak kíváncsiságból kérdem ? Én már itt a VIII.-ban egy kis ordibálással és a kedvenc zöldség daraboló késemmel helyreraktam pár nagypofájú idiótát. Első lépésnek talán az is megteszi, hogy elkapni a kis sz@rháziakat, és leüvölteni a fejüket, úgy, hogy értsék is (tehát nem úgy, hogy nem illik, rossz dolog, hanem pofád befogod, beled kitépem, rák egyen meg). Először fura lesz, de a sikerélmény segít feldolgozni, hogy felvetted egy kis időre a stílust. Sok sikert ! ;)
2013. dec. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%
Én simán beszélnék a többi szülővel, aztán a gyerekekkel hogy fogjanak össze, és agyalják meg a másik négyet. Mind együtt. És ahányszor bepróbálkoznak annyiszor verjék el őket.
2013. dec. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Dunántúl. Én is gondoltam már arra, hogy meg kéne esetleg fenyegetni a kiskölyköket, de sokszor egyedül járok a gyerekért, félek, hogy "megtalálnak a szülők" egyik reggel. Nem akarok itt kisebbségi kérdést csinálni a dologból, de sajnos volt már tapasztalatom romákkal, és ők egy ilyen fenyegetés után nem apukához mennek, majd, hanem vagy a gyereken, vagy rajtam verik el a port. Félek tőlük na... :(
2013. dec. 4. 14:53
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

A "kirúgatással" az a baj, hogy ha körzetesek, akkor nagyon meg van kötve az iskolavezetés keze, csak akkor távolíthatók el, ha van iskola, amelyik befogadja ezeket a... szóval a renitenseket. Nevelési tanácsadó, ilyesmi lepereg róluk.


Tanárnő vagyok, sajnos közvetlen tapasztalatból beszélek. Egyszerűen nincs eszközünk.

2013. dec. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!